0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود

بازار ورق فولادی تحت تاثیر نوسانات اخیر بازار فولاد

طی هفته گذشته قیمت ورق سیاه در نخستین روز هفته برای ورق به ضخامت 2 میلی متر به میزان 30000 ریال اعلام گردید و این نرخ تا روزهای پایانی هفته به میزان 29900 ریال کاهش یافت. برخی کارخانجات نیز این محصول را با نرخ 29800 ریال پیشنهاد دادند.

هم چنین به گفته برخی منابع مطلع ورق فولادی به ضخامت 15-3 میلی متر طی هفته گذشته با محدودیت عرضه مواجه گردید. قیمت ورق سیاه به طور میانگین برای این ضخامت ها در نخستین روز هفته به میزان 38836 ریال اعلام شد ولی پس از آن روند کاهشی را در پیش گرفت و در روزهای پایانی هفته به 28636 ریال به ازای هر کیلو رسید.

هم چنین قیمت ورق اکسین نیز برای ضخامت های 40-10 میلی متر به میزان 20 تومان کاهش یافت. قیمت ورق آهن این کارخانه در روز شنبه به طور متوسط به میزان 30063 ریال اعلام شد و در روز پایانی هفته به میزان 29881 ریال کاهش یافت.

به نظر می رسد میزان عرضه کارخانه اکسین افزایش یافته و همین امر سبب افزایش میزان رقابت در بازار شده است. با این حال طی هفته قبل ورق کاویان با کاهش عرضه مواجه گردید ولی ورق کارخانه اکسین برای برخی از ضخامت ها به میزان کافی عرضه شد.

قیمت ورق سرد نیز طی هفته گذشته با بهبود مواجه گردید و عرضه برخی از ضخامت های این محصول از جمله ضخامت 6/0 میلی متر بهبود یافت. با این حال با توجه به اعتصاب رانندگان کامیون میزان عرضه محصول وارداتی کاهش یافت و این امر سبب افزایش قیمت ورق فولادی در بازار داخلی گردید.

مروری بر قیمت ورق کارخانجات مختلف

قیمت ورق گالوانیزه در بازار داخلی نیز ثابت اعلام شد. نکته دیگری که در بازار مشاهده می گردد کاهش قیمت برخی از محصولات فولاد مبارکه نسبت به قیمت محصولات وارداتی بود هرچند میزان ظرفیت این عرضه ها پایین بوده است.

بنابراین طی هفته گذشته تمایل زیادی برای خرید ورق فولاد مبارکه در بازار داخلی مشاهده گردید. نرخ شمش نیز طی هفته روند افزایشی را در پیش گرفت.

قیمت ورق فولادی

در نخستین روز هفته گذشته قیمت شمش به طور متوسط برای اندازه های 150-125 میلی متر به میزان 24443 ریال اعلام شد و تا روزهای پایانی هفته به میزان 24929 ریال افزایش یافت. رکود در بازار شمش هم چون سایر محصولات فولادی طی هفته قبل مشاهده شد و عرضه نیشابور و فولاد خوزستان کاهش یافت.

از روزهای میانی هفته نیز به علت اعتصاب رانندگان حمل و نقل این محصول با مشکل مواجه شد. نقل و انتقالات بیشتر به صورت داخل استانی صورت گرفت و همین امر سبب افزایش قیمت ها شد.

در روز چهارشنبه این معاملات به طور کامل در بازار متوقف گردید. هم چنین در بازار آهن اسفنجی نیز از میانه هفته مشکلاتی ایجاد شد ولی در روز چهارشنبه این مشکل رفع گردید. به نظر می رسد چنانچه طی هفته آتی مشکل اعتصاب رانندگان برطرف شود بازار فولاد به ثبات لازم برسد.

 ورق و مقاطع در بازار جهانی هفته گذشته

قیمت ورق سیاه در بازار صادراتی کشور چین طی هفته گذشته روند کاهشی را طی کرد. قیمت این محصول به میزان 590-585 دلار به ازای هر تن اعلام گردید. هم چنین قیمت ورق گرم در کشور چین نیز به میزان 670-660 دلار به ازای هر تن گزارش شده است. در بازار CIS نیز نرخ ورق به میزان 10 دلار به ازای هر تن کاهش یافته و به قیمت 575-540 دلار به ازای هر تن رسید.

هم چنین در جنوب شرق آسیا نیز نرخ وارداتی این محصول به میزان 625 دلار به ازای هر تن اعلام شد. در بازار فولاد آمریکا نیز قیمت 890 دلار به ازای هر تن پیشنهاد شد و در اروپا نیز نرخ این محصول 3 یورو کاهش داشته و به میزان 565 یورو به ازای هر تن رسید.

قیمت میلگرد بورس شانگهای چین در هفته قبل به میزان 14 دلار کاهش یافت و به میزان 562 دلار به ازای هر تن رسید. هم چنین قیمت این محصول در بازار داخلی کشور چین نیز به میزان 630-611 دلار به ازای هر تن اعلام گردید.

نرخ این محصول در بازار صادراتی CIS نیز به میزان 573-565 دلار به ازای هر تن پیشنهاد شد که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته ثابت اعلام شد.

در بازار اروپا نیز نرخ میلگرد به میزان 543 یورو به ازای هر تن بوده و نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت بود. هم چنین قیمت پیشنهادی در بازار آمریکا 637 دلار به ازای هر تن اعلام شد.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
0

سوالات و نظرات کاربران

اختیاری

اشتراک گذاری

تماس 03135155000 03135156000 0