تأمین کننده کلیه مقاطع فولادی

خط ویژه 56-03135155

نقل و انتقالات درون استانی سبب افزایش قیمت ورق گردید

قیمت ورق رنگی

بازار ورق فولادی تحت تاثیر نوسانات اخیر بازار فولاد

طی هفته گذشته قیمت ورق سیاه در نخستین روز هفته برای ورق به ضخامت ۲ میلی متر به میزان ۳۰۰۰۰ ریال اعلام گردید و این نرخ تا روزهای پایانی هفته به میزان ۲۹۹۰۰ ریال کاهش یافت. برخی کارخانجات نیز این محصول را با نرخ ۲۹۸۰۰ ریال پیشنهاد دادند.

هم چنین به گفته برخی منابع مطلع ورق فولادی به ضخامت ۱۵-۳ میلی متر طی هفته گذشته با محدودیت عرضه مواجه گردید. قیمت ورق سیاه به طور میانگین برای این ضخامت ها در نخستین روز هفته به میزان ۳۸۸۳۶ ریال اعلام شد ولی پس از آن روند کاهشی را در پیش گرفت و در روزهای پایانی هفته به ۲۸۶۳۶ ریال به ازای هر کیلو رسید.

هم چنین قیمت ورق اکسین نیز برای ضخامت های ۴۰-۱۰ میلی متر به میزان ۲۰ تومان کاهش یافت. قیمت ورق آهن این کارخانه در روز شنبه به طور متوسط به میزان ۳۰۰۶۳ ریال اعلام شد و در روز پایانی هفته به میزان ۲۹۸۸۱ ریال کاهش یافت.

به نظر می رسد میزان عرضه کارخانه اکسین افزایش یافته و همین امر سبب افزایش میزان رقابت در بازار شده است. با این حال طی هفته قبل ورق کاویان با کاهش عرضه مواجه گردید ولی ورق کارخانه اکسین برای برخی از ضخامت ها به میزان کافی عرضه شد.

قیمت ورق سرد نیز طی هفته گذشته با بهبود مواجه گردید و عرضه برخی از ضخامت های این محصول از جمله ضخامت ۶/۰ میلی متر بهبود یافت. با این حال با توجه به اعتصاب رانندگان کامیون میزان عرضه محصول وارداتی کاهش یافت و این امر سبب افزایش قیمت ورق فولادی در بازار داخلی گردید.

حتما بخوانید :  تحلیل قیمت ورق سرد آمریکا و کشورهای اروپایی

مروری بر قیمت ورق کارخانجات مختلف

قیمت ورق گالوانیزه در بازار داخلی نیز ثابت اعلام شد. نکته دیگری که در بازار مشاهده می گردد کاهش قیمت برخی از محصولات فولاد مبارکه نسبت به قیمت محصولات وارداتی بود هرچند میزان ظرفیت این عرضه ها پایین بوده است.

بنابراین طی هفته گذشته تمایل زیادی برای خرید ورق فولاد مبارکه در بازار داخلی مشاهده گردید. نرخ شمش نیز طی هفته روند افزایشی را در پیش گرفت.

قیمت ورق فولادی

در نخستین روز هفته گذشته قیمت شمش به طور متوسط برای اندازه های ۱۵۰-۱۲۵ میلی متر به میزان ۲۴۴۴۳ ریال اعلام شد و تا روزهای پایانی هفته به میزان ۲۴۹۲۹ ریال افزایش یافت. رکود در بازار شمش هم چون سایر محصولات فولادی طی هفته قبل مشاهده شد و عرضه نیشابور و فولاد خوزستان کاهش یافت.

از روزهای میانی هفته نیز به علت اعتصاب رانندگان حمل و نقل این محصول با مشکل مواجه شد. نقل و انتقالات بیشتر به صورت داخل استانی صورت گرفت و همین امر سبب افزایش قیمت ها شد.

در روز چهارشنبه این معاملات به طور کامل در بازار متوقف گردید. هم چنین در بازار آهن اسفنجی نیز از میانه هفته مشکلاتی ایجاد شد ولی در روز چهارشنبه این مشکل رفع گردید. به نظر می رسد چنانچه طی هفته آتی مشکل اعتصاب رانندگان برطرف شود بازار فولاد به ثبات لازم برسد.

 ورق و مقاطع در بازار جهانی هفته گذشته

قیمت ورق سیاه در بازار صادراتی کشور چین طی هفته گذشته روند کاهشی را طی کرد. قیمت این محصول به میزان ۵۹۰-۵۸۵ دلار به ازای هر تن اعلام گردید. هم چنین قیمت ورق گرم در کشور چین نیز به میزان ۶۷۰-۶۶۰ دلار به ازای هر تن گزارش شده است. در بازار CIS نیز نرخ ورق به میزان ۱۰ دلار به ازای هر تن کاهش یافته و به قیمت ۵۷۵-۵۴۰ دلار به ازای هر تن رسید.

حتما بخوانید :  آخرین تحولات متغیرهای اثر گذار بر بازار فولاد

هم چنین در جنوب شرق آسیا نیز نرخ وارداتی این محصول به میزان ۶۲۵ دلار به ازای هر تن اعلام شد. در بازار فولاد آمریکا نیز قیمت ۸۹۰ دلار به ازای هر تن پیشنهاد شد و در اروپا نیز نرخ این محصول ۳ یورو کاهش داشته و به میزان ۵۶۵ یورو به ازای هر تن رسید.

قیمت میلگرد بورس شانگهای چین در هفته قبل به میزان ۱۴ دلار کاهش یافت و به میزان ۵۶۲ دلار به ازای هر تن رسید. هم چنین قیمت این محصول در بازار داخلی کشور چین نیز به میزان ۶۳۰-۶۱۱ دلار به ازای هر تن اعلام گردید.

نرخ این محصول در بازار صادراتی CIS نیز به میزان ۵۷۳-۵۶۵ دلار به ازای هر تن پیشنهاد شد که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته ثابت اعلام شد.

در بازار اروپا نیز نرخ میلگرد به میزان ۵۴۳ یورو به ازای هر تن بوده و نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت بود. هم چنین قیمت پیشنهادی در بازار آمریکا ۶۳۷ دلار به ازای هر تن اعلام شد.

این مقاله چقدر برای شما مفید بود ؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا امتیاز دهید!

میانگین ۰ / ۵٫ تعداد رای: ۰

اولین کسی باشید که این مقاله را رتبه بندی می کند

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button