0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود

کاهش قیمت محصولات تخت کشور روسیه توسط تولیدکنندگان به دنبال کاهش میزان تقاضا

تامین کنندگان عمده ورق سیاه و ورق سرد در بازار داخلی کشور روسیه طی هفته گذشته میزان تولید محصولات خود را کاهش داده اند. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سیاه در بازار داخلی کشور روسیه به میزان 44900-44700 روبل به ازای هر تن (714-711 دلار) بوده که نسبت به قیمت 46200-46100 یوان به ازای هر تن قبلی کاهش یافته است.

کارخانه severstal که یکی از تولیدکنندگان عمده ورق سیاه در کشور روسیه می باشد قیمت های پیشنهادی خود را در بورس کالا به میزان 44900 روبل به ازای هر تن اعلام کرده است در حالی که نرخ این محصول طی ماه گذشته به میزان 46200 روبل به ازای هر تن بوده است.

در ماه می نیز قیمت ورق سیاه در کشور روسیه به میزان 46400 روبل به ازای هر تن بوده است. کارخانه NLMK که یکی دیگر از تامین کنندگان ورق در این منطقه می باشد قیمت های پیشنهادی خود را به میزان 44700 روبل به ازای هر تن اعلام کرده است در حالی که نرخ اعلام شده قبلی به میزان 46100 روبل به ازای هر تن بوده است.

به نظر می رسد در هفته جاری و با توجه به تعطیلات کشور روسیه نرخ محصولات تخت نیز تغییر یابد ولی با این حال کارخانه NLMK اعلام کرده است که نرخ پیشنهادی خود را در روزهای آتی افزایش خواهد داد چراکه بازار صادراتی در حال حاضر بهبود یافته است.

تاثیر جام جهانی بر بازار ورق فولادی روسیه

برخلاف این روند ارزیابی هفتگی متال بولتن از قیمت ورق سیاه پیشنهادی CIS به میزان 555-535 دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است. به نظر می رسد نرخ محصولات فولادی در روزهای آتی افزایش یابد ولی تاکنون هیچ معامله ای با قیمت های پیشنهادی جدید مشاهده نشده است.

همچنین پیش بینی می شود در هفته جاری میزان تقاضا در بازار صادراتی این کشور نیز روند نزولی را در پیش بگیرد. در حال حاضر به دلیل برگزاری جام جهانی در این کشور میزان تقاضا در بازار داخلی کشور روسیه به شدت کاهش یافته است و به همین دلیل زمام مناسبی برای افزایش قیمت ها و انعقاد قرارداد در این بازار نیست.

برخی از تولیدکنندگان عقیده دارند که جام جهانی هیچ تاثیری بر بازار فولاد این کشور نخواهد داشت ولی این حرف صحت ندارد. بیشترین مشکلاتی که جام جهانی به وجود خواهد آورد مشکلات ایجاد شده در زمینه حمل و نقل خواهد بود.

قیمت ورق سیاه

ثبات قیمت ورق سیاه کشور چین به دنبال کاهش میزان تقاضا

قیمت ورق سیاه در بازار داخلی کشور چین طی هفته گذشته روند ثابتی را پیش گرفت و علت این امر کاهش شدید میزان تقاضا در بازار این کشور بوده است. قیمت ورق سیاه در بازار داخلی شرق چین (شانگهای) به میزان 4330-4300 یوان (676-671 دلار) به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 10 یوان به ازای هر تن تغییر یافته است.

در شمال چین نیز قیمت این محصول به میزان 4260-4240 به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است. به طور کلی قیمت محصولات تخت در بازار داخلی کشور چین طی هفته گذشته ثابت بوده و یا روند نزولی داشته است.

در حال حاضر میزان عرضه در بازار ورق این کشور به شدت کاهش یافته است و این امر به رشد قیمت ورق سیاه و سایر محصولات تخت کمک خواهد کرد. کاهش شدید میزان تقاضا نیز نتوانسته تاثیر زیادی بر رشد قیمت این محصولات داشته باشد.

حاشیه سود تولیدکنندگان طی هفته گذشته نیز بسیار پایین بوده است و آن ها را مجبور ساخته تا تنها در صورت نیاز این محصول را تولید نمایند.

بررسی پیشنهادات قیمت در بازار ورق سیاه صادراتی چین

قیمت ها در شمال کشور نیز همواره ثابت بوده است و میزان معاملات نیز در مقایسه با هفته گذشته به شدت کاهش یافته است. معاملات در شرق چین کمی بیشتر بوده است و به همین دلیل قیمت ورق سیاه در این منطقه با کمی افت همراه بوده است.

ارزیابی متال بولتن از شاخص نرخ ورق سیاه در بازار صادراتی کشور چین به میزان 51/593 دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 16/1 دلار به ازای هر تن کاهش یافته است. پیشنهادات قیمت در محدوده 605-595 دلار به ازای هر تن بوده و پیشنهادات صورت گرفته در مناقصات نیز در محدوده 590-585 دلار به ازای هر تن گزارش شده است.

همچنین به گفته منابع خبری یک معامله به ظرفیت 10000 تن ورق سیاه به قیمت 593 دلار به ازای هر تن طی هفته گذشته منعقد گردید. فعالان بازار معتقدند که نرخ کارآمد برای این محصول به میزان 595-590 دلار به ازای هر تن بوده و مصرف کنندگان نهایی در حال صبر و پایش برای بهبود قیمت ها می باشند.

بیشترین معاملات در بازار داخلی کشور چین طی هفته گذشته در محدوده قیمت 3979 یوان به ازای هر تن گزارش شده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 16 یوان به ازای هر تن افزایش یافته است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
0

سوالات و نظرات کاربران

اختیاری

اشتراک گذاری

تماس 03135155000 03135156000 0