0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

موج دوم افزایش قیمت فولاد اروپا در راه است

تولیدکنندگان ورق فولادی اروپا در تلاشند قیمت ورق آهن تولیدی خود را به میزان بیشتری افزایش دهند. در حقیقت این روند موج دوم افزایش قیمت ها به حساب می آید و طی ماه گذشته نیز قیمت ورق سیاه در بازار داخلی کشورهای اروپایی روند صعودی را طی کرده است. اگرچه به دلیل تغییرات فصلی تعداد زیادی معامله در بازار داخلی این کشور منعقد نگردیده است چشم انداز بازار ورق فولادی مثبت بوده و تولیدکنندگان این محصولات امیدوارند پس از افزایش میزان تقاضا قیمت های پیشنهادی خود را مجددا به میزان بیشتری افزایش دهند. دلیل تصمیم تولیدکنندگان برای موج دوم افزایش قیمت کاهش میزان تمایل خریداران به بازار وارداتی به دنبال تصمیمات کمیسیون اروپا برای تعرفه های وارداتی بر قیمت ورق سیاه ، قیمت ورق روغنی و سایر کالاهای وارداتی به این کشور می باشد.

تصمیم نهایی کمیسیون اروپا در پایان ماه ژوئن اعلام خواهد شد و تا پیش از آن خریداران نسبت به واردات ورق فولادی به کشور احتیاط خواهند کرد. بنابراین در حال حاضر هیچ تمایلی برای واردات ورق سیاه به کشورهای اروپایی وجود ندارد چراکه ریسک این اقدام بالا می باشد.

پیشنهادات رسمی قیمت ورق بازار جنوب اروپا

ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سیاه در بازار داخلی جنوب اروپا به میزان ۵۹۰-۵۸۰ یورو (۶۹۲-۶۸۱ دلار) به ازای هر تن می باشد که نسبت به قیمت ۵۸۰-۵۷۰ یورو به ازای هر تن قبلی افزایش یافته است. حد پایین این ارزیابی ها براساس معاملات صورت گرفته می باشد در حالی که پیشنهادات رسمی مطرح شده در محدوده ۶۰۰-۵۹۰ یورو به ازای هر تن اعلام شده است. ارزیابی هفتگی متال بولتن از قیمت اسلب صادراتی به میزان ۵۳۵-۵۲۵ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت ۵۱۵-۵۱۰ دلار به ازای هر تن قبلی افزایش یافته است.

همچنین ارزیابی متال بولتن از قیمت اسلب صادراتی در بازار برزیل به میزان ۵۹۵-۵۸۵ دلار به ازای هر تن اعلام شده است که نسبت به قیمت ۵۸۵-۵۷۰ دلار به ازای هر تن قبلی افزایش یافته است.

در بازار ورق شمال اروپا چه گذشت

ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق آهن در بازار داخلی شمال اروپا به میزان ۶۲۰-۶۱۰ یورو به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است. پیشنهادی رسمی قیمت ورق سیاه در بازار شمال اروپا نیز به میزان ۶۳۰-۶۱۰ دلار به ازای هر تن اعلام گردیده است. همچنین ارزیابی ها از قیمت ورق سیاه در بازار وارداتی شمال اروپا به میزان ۶۰۰-۵۹۰ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است.

قیمت آهن آلات

شاخص اسلب صادراتی برزیل کاهش یافت

برزیلی ها در هفته منتهی به ۱۳ جولای اسلب را به بازارهای غیر از بازار آهن آلات آمریکا عرضه کردند که باعث شد شاخص اسلب صادراتی این کشور با کاهش مواجه شود. در ارزیابی هفتگی متال بولتن قیمت اسلب صادراتی برزیل در ۱۳ جولای به ۵۲۰ تا ۵۹۵ دلار FOB  رسید که نسبت به یک هفته قبل که در محدوده ۵۸۵ تا ۵۹۵ دلار قرار داشت در گستره ی بسیار بازتری قرار گرفت. با این حال درصد زیادی از سفارش های رزرو شده برزیل به قیمت ۵۸۵ تا ۵۹۵ دلار FOB بود.

برزیلی ها کماکان تمرکز بیشتری بر بازار آهن آلات آمریکا با قیمت های بالاتر دارند اما در هفته جاری پیشنهادهایی به اروپا و آسیا نیز مطرح کردند که بر اساس شنیده ها در حدود ۵۲۰ دلار FOB بوده است. البته هنوز معامله ای با این قیمت به صورت رسمی گزارش نشده است.

در اروپا خریداران ۵۵۰ دلار CFR پیشنهاد دادند و پس از انجام ارزیابی متال بولتن اطلاعاتی در مورد فروش اسلب برزیل به اروپا به قیمت ۵۶۰ تا ۵۶۵ دلار CFR دریافت شد. تامین کننده های اسلب بازار آهن آلات برزیل با از سر گرفتن  صادرات به اروپا و آسیا خود را برای شرایطی که سهمیه ۳٫۵ میلیون تنی صادرات آنها به آمریکا تمام می شود آماده می کنند. آن ها امیدوارند آمریکا در سهمیه های تعیین شده بازنگری کند و تناژ بیشتری به برزیل اختصاص دهد تا بتوانند همچنان با قیمت های بالا در این بازار حضور داشته باشند.

قراضه در هفته ای که گذشت

در هفته منتهی به ۱۳ جولای شاخص های قراضه در تمام مناطق به غیر از تایوان با کاهش مواجه شدند. ترکیه خرید قراضه تحویل ماه آگوست را به دلیل ضعیف شدن بازار فروش میلگرد با قیمت های پایین تری آغاز کرد. به گفته یکی از تجار ترکیه، تولیدکنندگان آهن آلات ذخیره کافی از قراضه در اختیار دارند و ممکن است افت قیمت قراضه تا ماه آگوست ادامه یابد.

در هند پایین بودن تقاضا به دلیل فصل باران های موسمی باعث تاثیر منفی بر قراضه وارداتی به این کشور شد. به همین دلیل بهای قراضه خرد شده کانتینری وارداتی هند در طول هفته با کاهش ۱۰ دلاری مواجه شد. در تایوان به دلیل متعادل بودن تقاضا بهای قراضه وارداتی كاهش نيافت. خریداران تایوانی که محموله کانتینری قراضه آمریکا را به قیمت ۳۳۵ دلار CFR خریداری کردند به دلیل عدم رشد تقاضای مصرف کننده های میلگرد و تیرآهن ، تن به قیمت های بالاتر قراضه نمی دهند.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری