5/5
1رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود

هندی ها حضور خود در بازارهای صادراتی را افزايش می دهند

در نيمه دوم ماه ژوئن تضعيف بازار داخلی باعث شد هندی ها حضور خود را در بازارهای صادراتی تقويت كنند. شرق آسيا همچنان مقصد اصلی صادرات آهن آلات هند است. به نقل از متال اكسپرت آخرين رزروهای قيمتی كلاف گرم در اواسط ژوئن برای فروش به مالزی 625 دلار و به ويتنام 615 دلار CFR بوده است.

خريدارن داخلی كلاف گرم در هند گزارش هایی از دريافت تخفيف های بيشتر از سوی فولادسازها داده اند كه به دليل نزديك شدن به فصل بارندگی و كاهش مصرف آهن آلات در اين كشور است. مشتريان همچنان برای خريد سهميه تا ماه جولای چانه زنی می كنند و انتظار می رود قيمت های جديد تا 15 دلار پايين تر باشد.

ارزيابی بيلت CIS

تامين كنندگان بيلت CIS در شرايطي قرار دارند كه ترجيح می دهند بيشتر به پايش اتفاقات بازار بپردازند؛ چرا كه تقاضا در بيشتر كشور های مقصد آنچنان زياد نيست تا بتواند از ادامه روند افزايشی قيمت ها حمايت كند.

به گزارش متال اكسپرت پيشنهاد فروش بيلت CIS در محدوده 515 تا 530 دلار FOB دريای سياه قرار دارد و در مقايسه با 515 تا 525 دلار هفته قبل اندكی افزايش داشته است. با اين وجود كارشناسان بازار معتقدند حتی 515 دلار نيز در شرايط كنونی به سختی قابل دستيابی است.

پيشنهاد های فروش به تركيه 530 دلار CFR است و در مقابل خريداران 515 تا 525 دلار CFR طلب  می كنند. فعاليت بازار بيلت تركيه  به بازيابی شرايط ميلگرد گره خورده است، بنابراين صادر كنندگان CIS تركيه می دهند بر بازارهای ديگر تمركز كنند.

پيشنهادهای فروش به مصر 540 تا 545 دلار CFR است اما هيچ خريدی در اين محدوده قيمتی انجام نشده است. در الجزيره تقاضا اندكی بهبود داشته و برخی خريداران وارد بازار شده و در آخرين معاملات بيلت اوكراين را به قيمت 515 دلار FOB خريداری كردند.

در خاور دور پس از اينكه مشتريان دخاير انبارها را تكميل كردند، فعاليت در بازار كاهش يافت. آخرين شاخص فروش  بيلت روسيه با اين منطقه بدون تغيير در 545 دلار ثابت باقی مانده است.

قیمت آهن آلات

بازرسی های گمركی و تاثير آن بر صادرات آهن آلات چين

كميته ضد قاچاق كالا در چين 245 صادر كننده غير مجاز قراضه را دستگير كرده است. به دنبال اين اقدام انتظار می رود بازرسی هايی از روند صادرات محصولات نيمه نهايی فولادی نيز اجرا شود. به همين دليل تجار آهن آلات عرضه به بازارهای خارجی را متوقف كرده اند.

شايعاتی نيز از تغيير قوانين صادراتی بيلت كلاف گرم و سیم مفتول چين وجود دارد. اين دو نوع محصول بايد به صورت آلياژی باشند تا بتوانند از 13 درصد معافيت تعرفه صادراتی بهره مند شوند. هنوز گزارشی از تخلف و يا دستگيری صادركنندگان آهن آلات منتشر نشده است اما تامين كنندگان بيلت، كلاف گرم و سیم مفتولی ترجيح می دهند در بازار حضور نداشته باشند.

به نظر می رسد اجرای اين بازرسی ها تاثير زيادی بر صادر كننده های بيلت داشته باشد. قبلا بيلت به دليل قيمت بالا در بازار داخلی به بازارهای صادراتی عرضه نمی شد. به نظر می رسد قيمت بيلت در بازار داخلی چين به زودی كاهش يابد و در اين صورت به دليل نا مشخص بودن زمان اتمام بازرسی ها نمي توان گفت صادرات چين همچنان با همين روند ادامه دارد يا نه.

كاهش ذخاير آهن آلات چين نتوانست منجر به رشد قيمت ها شود!

به دليل نگرانی های ايجاد شده از جنگ تجاری چين و آمريكا، به رغم كاهش ذخاير انبارها، قیمت آهن آلات در بازار داخلی چين در ماه ژوئن تغيير چندانی نداشت.

كاهش موجودی تجار و فولادسازها به طور خاص باعث افزايش قيمت ها در بازار آتی و نقدی می شود اما اين اتفاق هنوز نيفتاده است كه كارشناسان معتقدند به دليل نامشخص بودن اثر سياست های پولی جديد چين بر بازار و جنگ تجاری ايجاد شده است.

بانك مركزی چين در اقدام به كاهش ذخاير پولی موجود در بانك ها نمود و نرخ بهره بانكی را بدون تغيير نگه داشت تا به اين ترتيب حجم نقدينگی در بازار را افزايش داده و تقاضای بازار داخلی را تقويت نمايد. اين اقدام به طور خاص برای خنثی كردن اقدامات تعرفه ای جديد آمريكا صورت گرفت.

5/5
1رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
0

سوالات و نظرات کاربران

اختیاری

اشتراک گذاری

تماس 03135155000 03135156000 0