0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

بررسی قیمت ورق سیاه در ترکیه

به دنبال معاملات پی در پی که در نیمه ی دوم ماه ژوئن در ترکیه صورت گرفت و فولادسازان ترک در این میان توانستند حجم عظیمی از محصولات سپتامبر خود را پیش فروش نمایند، بعد از آن سطح تقاضای ورق سیاه در ترکیه در حال حاضر نسبتا کاهش یافته است. با کاهش تقاضا برای ورق سیاه در بازار داخلی این کشور، قیمت این محصول فولادی تا حدی افت نموده است اما باز هم تولیدکنندگان به دنبال راهی هستند تا بتوانند قیمت ورق سیاه را همچنان بالا نگه دارند و یا با مذاکرات پیشنهادات قیمتی مورد نظر خود را به عمل نزدیک نمایند.

قیمت ورق سیاه در بازار داخلی ترکیه در هفته اخیر به میزان ۶۱۵ تا ۶۲۰ دلار به ازای هر تن کارخانه مورد معامله قرار گرفته است و حتی در برخی موارد با قیمت ۶۳۰ دلار نیز ثبت شده است. البته در صورت خرید ورق سیاه با تناژبالا، مشمول تخفیف تا ۱۰ دلار تحویل درب کارخانه نیز شده است.

در مورد خرید ورق سیاه با تناژ پایین نیز میزان ۶۱۵ تا ۶۲۰ دلار به ازای هر تن تحویل درب کارخانه رسیده است. قیمت ورق سیاه در CIS نیز با افزایش نسبت به ماه آگوست همراه بوده است.

بررسی قیمت میلگرد در بازار داخلی و صادراتی چین

قیمت میلگرد طی هفته جاری در بازار داخلی چین کاهش یافته است. این افت قیمت سبب شده که میزان تقاضا برای این محصول در بازار داخلی نیز کاهش یابد. دلیل اصلی برای کاهش قیمت میلگرد در چین را می توان ناشی از کاهش ارزش یوان و آغاز فصل بارندگی دانست. با افت قیمت میلگرد دربازار داخلی چین، سبب ایجاد تاثیر منفی بر صادرات آن گردیده است.

قیمت ورق سیاه

البته علیرغم افت صادرات میلگرد در بازار خارجی چین، قدرت رقابتی میلگرد در این بازار افزایش یافته و می توان امیدوار بود که سطح صادرات آن افزایش یابد. هرچند در حال حاضر و با وجود جنگ های تجاری میان آمریکا و چین کشورهای دیگر ترجیح می دهند که نیازهای خود را از جاهای دیگر رفع نمایند.

قیمت میلگرد صادراتی چین در جنوب شرقی آسیا به میزان ۱۰ تا ۲۰ دلار کاهش داشته و از محدوده ۵۴۰ تا ۵۶۰ دلار در هفته گذشته به میزان ۵۴۰ تا ۵۵۰ دلار در هفته جاری رسیده است.

بررسی واردات سنگ آهن به هند از سال گذشته تاکنون

میزان واردات سنگ آهن به هند در طول سه ماه اول سال ۲۰۱۹ نسبت به همین مدت مشابه در سال گذشته روند صعودی داشته و به میزان ۴ برابر افزایش داشته است و جمعا به میزان ۴۸/۳ میلیون تن ثبت گردیده است. البته این رقم نسبت به سه ماهه گذشته ۲۲ درصد کاهش را از خود نشان داده است.

بطوریکه در ماه ژوئن میزان واردات سنگ آهن به هند ۹۲۰ هزار تن ثبت شده است که پایین ترین حجم واردات سنگ آهن را در طول سال جاری به خود اختصاص داده است و به میزان ۴۲ درصد کاهش داشته است.

از کشورهای وارد کننده سنگ آهن به هند میتوان به استرالیا، آفریقای جنوبی و برزیل اشاره داشت که در این بین استرالیا با ۳۶۰ هزار تن واردات سنگ آهن به کشور هند سهم بزرگی را به خود اختصاص داده است و البته در حال حاضر به میزان ۶۸ درصد افت واردات داشته است. بعد از استرالیا به ترتیب کشورهای آفریقای جنوبی و برزیل در رتبه های بعدی واردات سنگ آهن به هند قرار می گیرند.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری