0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

خلاصه آنچه که از گزارش متال بولتن در رابطه با بازار صادراتی آهن آلات ایران منتشر شده است :

به گفته گزارشگر فولاد علی رغم تصمیم ایالات متحده به وضع تحریم‌ ها علیه ایران؛ هنوز هم اشتیاق خرید آهن آلات از ایران با پیش خریدهایی که در هفته گذشته و در خصوص چندین محموله انجام شده‌ است؛ دیده می شود. کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس (GCC)، کشورهای شمال آفریقا و آسیای جنوب شرقی، بازارهای عمده صادراتی بیلت فولادی ایران هستند.

شرکت کنندگان در بازار آهن آلات ؛ با توجه به اینکه ایالات ‌متحده اعلام کرده که تحریم ‌های خود در خصوص برنامه های هسته ای ایران را علیه معاملات بین ‌المللی علیه ایران از ماه آگوست [مرداد] اعمال خواهد کرد؛ از این که مشتریان آسیایی این ریسک را پذیرفته و به خرید محصولات نیمه ساخته شده آهن آلات ایران ادامه دهند؛ ابراز تردید نموده اند.

اما آن ها اضافه کردند که کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس راهی را برای ادامه معاملات و حمل‌ و نقل محصولات نیمه ساخته شده فولادی با ایران پیدا خواهند کرد.

مقدار قابل توجهی بیلت تولید آگوست از ایران؛ توسط تجار و کارخانجاتی از خاورمیانه با نرخ ۴۹۸ الی ۵۰۳ دلار به ازای هر تن فوب در هفته منتهی به چهارشنبه ۲۷ ژوئن پیش خرید شده است. گزارش شده که محموله دیگری هم با نرخ ۵۰۰ الی ۵۰۵ دلار به ازای هر تن فوب توسط تاجری در منطقه فروخته شده است.

بازار اسلب و بیلت صادراتی ایران پس از تحریم ها

ارزیابی نرخ هفتگی متال بولتن برای بیلت صادراتی بازار آهن آلات ایران در تاریخ ۲۷ ژوئن با ۷ دلار کاهش در رنج پایینی دامنه قیمتی ۴۹۸ الی ۵۰۵ دلار به ازای هر تن فوب نسبت به نرخ قبلی ۵۰۵ دلار به ازای هر تن در هفته قبل بود.

بیشترین حجم از اسلب تولید شده ایران به سمت آسیای جنوب شرقی روانه شده است؛ و این در حالی است که ترجیح مشتریان در حال حاضر با توجه به اکثر پیشنهادهای کارخانجات ایران با توجه به نرخ ۵۰۵ دلار به ازای هر تن فوب؛ اسلب ایران می باشد. با این وجود به دلیل ترس مشتریان از تحریم ‌های وضع شده آمریکا؛ این کالا خریداری نداشت.

بازار صادراتی آهن آلات

ارزیابی نرخ هفتگی متال بولتن در خصوص تختال ( قیمت اسلب) صادراتی ایران در تاریخ ۲۷ ژوئن، در محدوده ۵۰۵ الی ۵۱۰ دلار به ازای هر تن فوب، با ۵ دلار افزایش در حاشیه بالایی این محدوده قیمتی بوده است. بیشتر حجم اسلب ایرانیان به جنوب شرقی آسیا معامله شده است و خریداران اسلب بازار ایران را ترجیح می دهند و بیشترین نرخ پیشنهادی ایران نیز به میزان ۵۰۵ دلار به ازای هر تن شنیده شده است.

ثبات قیمت بیلت در بازار آهن آلات CIS برخلاف کاهش میزان تقاضا خرید

قیمت بیلت صادراتی منطقه CIS در روز چهارشنبه ۲۷ ژوئن ثابت اعلام گردید ولی به علت کاهش میزان معاملات و کاهش قیمت در بازار داخلی کشور چین نظرات متفاوتی در مورد بازار این منطقه منتشر گردید. به گزارش یکی از تولیدکنندگان بیلت در CIS قیمت بیلت در بازار داخلی کشور چین سقوط کرده است و تولیدکنندگان این محصول در منطقه CIS نیز به کاهش قیمت محصولات تولیدی خود تمایل یافته اند.

برخی از تجار نیز معتقدند تغییر نرخ های صورت گرفته در بازار داخلی کشور چین ارتباط چندانی با نرخ محصولات این منطقه نخواهد داشت. ارزیابی متال بولتن از قیمت بیلت در بازار آهن آلات صادراتی CIS به میزان ۵۲۰ دلار به ازای هر تن گزارش شده است که نسبتا به قیمت های اعلام شده طی روزهای قبل ثابت باقی مانده است.

این در حالی است که قیمت بیلت در بازار داخلی کشور چین به میزان ۹۰ یوان (۷/۱۳ دلار) به ازای هر تن نسبت به هفته گذشته کاهش یافته است و به میزان ۳۵۶۰ یوان به ازای هر تن رسیده است. نرخ های پیشنهادی از سوی کارخانجات CIS حدودا به میزان ۵۲۵-۵۲۰ دلار به ازای هر تن گزارش شده است اگرچه برخی از تولیدکنندگان نرخ این محصول را به میزان ۵۳۰ دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند.

پس از ارزیابی های صورت گرفته برخی از تولیدکنندگان در منطقه CIS نرخ های به میزان ۵۱۷-۵۱۴ دلار به ازای هر تن را نیز اعلام کرده اند و این اطلاعات امکان گسترش را نیز خواهد داشت. تامین کنندگان بیلت در منطقه CIS تقاضای چندانی ندارند بنابراین ممکن است که خریدهایی با قیمت کمتر از ۵۲۰ دلار به ازای هر تن نیز داشته باشند.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری