0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود

خلاصه آنچه که از گزارش متال بولتن در رابطه با بازار صادراتی آهن آلات ایران منتشر شده است :

به گفته گزارشگر فولاد علی رغم تصمیم ایالات متحده به وضع تحریم‌ ها علیه ایران؛ هنوز هم اشتیاق خرید آهن آلات از ایران با پیش خریدهایی که در هفته گذشته و در خصوص چندین محموله انجام شده‌ است؛ دیده می شود. کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس (GCC)، کشورهای شمال آفریقا و آسیای جنوب شرقی، بازارهای عمده صادراتی بیلت فولادی ایران هستند.

شرکت کنندگان در بازار آهن آلات ؛ با توجه به اینکه ایالات ‌متحده اعلام کرده که تحریم ‌های خود در خصوص برنامه های هسته ای ایران را علیه معاملات بین ‌المللی علیه ایران از ماه آگوست [مرداد] اعمال خواهد کرد؛ از این که مشتریان آسیایی این ریسک را پذیرفته و به خرید محصولات نیمه ساخته شده آهن آلات ایران ادامه دهند؛ ابراز تردید نموده اند.

اما آن ها اضافه کردند که کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس راهی را برای ادامه معاملات و حمل‌ و نقل محصولات نیمه ساخته شده فولادی با ایران پیدا خواهند کرد.

مقدار قابل توجهی بیلت تولید آگوست از ایران؛ توسط تجار و کارخانجاتی از خاورمیانه با نرخ 498 الی 503 دلار به ازای هر تن فوب در هفته منتهی به چهارشنبه 27 ژوئن پیش خرید شده است. گزارش شده که محموله دیگری هم با نرخ 500 الی 505 دلار به ازای هر تن فوب توسط تاجری در منطقه فروخته شده است.

بازار اسلب و بیلت صادراتی ایران پس از تحریم ها

ارزیابی نرخ هفتگی متال بولتن برای بیلت صادراتی بازار آهن آلات ایران در تاریخ 27 ژوئن با 7 دلار کاهش در رنج پایینی دامنه قیمتی 498 الی 505 دلار به ازای هر تن فوب نسبت به نرخ قبلی 505 دلار به ازای هر تن در هفته قبل بود.

بیشترین حجم از اسلب تولید شده ایران به سمت آسیای جنوب شرقی روانه شده است؛ و این در حالی است که ترجیح مشتریان در حال حاضر با توجه به اکثر پیشنهادهای کارخانجات ایران با توجه به نرخ 505 دلار به ازای هر تن فوب؛ اسلب ایران می باشد. با این وجود به دلیل ترس مشتریان از تحریم ‌های وضع شده آمریکا؛ این کالا خریداری نداشت.

بازار صادراتی آهن آلات

ارزیابی نرخ هفتگی متال بولتن در خصوص تختال ( قیمت اسلب) صادراتی ایران در تاریخ 27 ژوئن، در محدوده 505 الی 510 دلار به ازای هر تن فوب، با 5 دلار افزایش در حاشیه بالایی این محدوده قیمتی بوده است. بیشتر حجم اسلب ایرانیان به جنوب شرقی آسیا معامله شده است و خریداران اسلب بازار ایران را ترجیح می دهند و بیشترین نرخ پیشنهادی ایران نیز به میزان 505 دلار به ازای هر تن شنیده شده است.

ثبات قیمت بیلت در بازار آهن آلات CIS برخلاف کاهش میزان تقاضا خرید

قیمت بیلت صادراتی منطقه CIS در روز چهارشنبه 27 ژوئن ثابت اعلام گردید ولی به علت کاهش میزان معاملات و کاهش قیمت در بازار داخلی کشور چین نظرات متفاوتی در مورد بازار این منطقه منتشر گردید. به گزارش یکی از تولیدکنندگان بیلت در CIS قیمت بیلت در بازار داخلی کشور چین سقوط کرده است و تولیدکنندگان این محصول در منطقه CIS نیز به کاهش قیمت محصولات تولیدی خود تمایل یافته اند.

برخی از تجار نیز معتقدند تغییر نرخ های صورت گرفته در بازار داخلی کشور چین ارتباط چندانی با نرخ محصولات این منطقه نخواهد داشت. ارزیابی متال بولتن از قیمت بیلت در بازار آهن آلات صادراتی CIS به میزان 520 دلار به ازای هر تن گزارش شده است که نسبتا به قیمت های اعلام شده طی روزهای قبل ثابت باقی مانده است.

این در حالی است که قیمت بیلت در بازار داخلی کشور چین به میزان 90 یوان (7/13 دلار) به ازای هر تن نسبت به هفته گذشته کاهش یافته است و به میزان 3560 یوان به ازای هر تن رسیده است. نرخ های پیشنهادی از سوی کارخانجات CIS حدودا به میزان 525-520 دلار به ازای هر تن گزارش شده است اگرچه برخی از تولیدکنندگان نرخ این محصول را به میزان 530 دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند.

پس از ارزیابی های صورت گرفته برخی از تولیدکنندگان در منطقه CIS نرخ های به میزان 517-514 دلار به ازای هر تن را نیز اعلام کرده اند و این اطلاعات امکان گسترش را نیز خواهد داشت. تامین کنندگان بیلت در منطقه CIS تقاضای چندانی ندارند بنابراین ممکن است که خریدهایی با قیمت کمتر از 520 دلار به ازای هر تن نیز داشته باشند.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
0

سوالات و نظرات کاربران

اختیاری

اشتراک گذاری

تماس 03135155000 03135156000 0