0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

محدودیت های تردد و تعطیلی در بازار آهن

بیشتر واحدهای تولید آهن آلات از شنبه هفته جاری وارد فاز انبارگردانی و تسویه های آخر سال شده اند. بعضی دوستان هم در روزهای پایانی، آخرین تلاش ها را در جهت فروش بهتر و بالاتر محصولات در دستور کار قرار می دهند. جذب ماشین از مبدا اصفهان به مقصد مرزهای عراق عملا سخت شده است و ارسال محموله های صادراتی عملا به سال جدید موکول شده است. همان طوری که پیش تر عنوان شد؛ روزهای پایانی سال است و محدودیت های تردد و تعطیلی و خروج برخی از فعالان بازار و مبادی فروش از چرخه معاملات؛ به تبع فرصت مناسبی را فراهم می کند برای برخی دیگری از مبادی که هنوز فعال هستند و خرید و فروش انجام می دهند. احتمال این که ارسال بارهای خریداری شده از برخی مبادی، به بعد از تعطیلات نوروزی موکول گردد وجود دارد؛ به همین دلیل در معاملات به این موضوع دقت شود که بعدا باعث بروز مشکل و برخی اختلافات بین طرفین معامله نگردد.

قیمت های شنیده شده بازار، هفته جاری که مصادف با هفته پایانی سال بوده ؛ در واقع “اعلام به اختیار” خواهد بود و هر چه که تعداد بیشتری از فعالان بازار از صحنه خارج شوند؛ طبیعتا فرصت نوسان گیری برای بقیه بیشتر فراهم خواهد بود.

تحلیل بازار آهن آلات

مروری بر بازار میلگرد روزهای پایانی سال

روز شنبه هجدهم اسفند ماه؛ شاخص میانگین قیمت میلگرد آجدار در بازار داخلی با رقم حدودی ۴۶۴۰ تومان به ازای هر کیلو ( توام با مالیات بر ارزش افزوده) بنا بر آخرین شنیده‌ های بازار، نسبت به روز گذشته حدود ۸۰ تومان کاهش داشت. همچنین شاخص متوسط نرخ روز شمش فولادی شنبه، حدود ۳۹۶۰ تومان به ازای هر کیلوگرم توام با مالیات ارزش افزوده رصد شد که نسبت به روز پنجشبه هفته گذشته، با کاهش متوسط حدود ۱۰۰- تومانی دیده می شود.

روز یکشنبه نوزدهم اسفند ماه؛ شاخص میانگین نرخ میلگرد آجدار در بازار داخلی با رقم حدودی ۴۶۴۰ تومان به ازای هر کیلو ( توام با مالیات بر ارزش افزوده) بنا بر آخرین شنیده ‌های بازار، نسبت به روز گذشته و علی رغم برخی نوسانات، تقریبا ثابت دیده شد. شاخص متوسط نرخ شمش فولادی روز یکشنبه نیز ؛ حدود ۳۹۳۰ تومان به ازای هر کیلوگرم توام با مالیات ارزش افزوده رصد شد که نسبت به روز گذشته، به طور متوسط حدود ۳۰- تومان کاهش دیده شد.

دوشنبه بیستم اسفند ماه نیز شاخص میانگین قیمت میلگرد آجدار در بازار داخلی با رقم حدودی ۴۶۴۰ تومان به ازای هر کیلو ( توام با مالیات بر ارزش افزوده) بنا بر آخرین شنیده ‌های بازار نسبت به روز گذشته؛ علی رغم نوسانات متفاوت برخی مبادی؛ تقریبا ثابت ارزیابی شد. شاخص متوسط نرخ شمش القایی روز دوشنبه، بیستم اسفند ماه؛ حدود ۴۰۰۰ تومان به ازای هر کیلوگرم توام با مالیات ارزش افزوده رصد شد که نسبت به روز گذشته، به طور متوسط حدود ۷۰ تومان افزایش دیده می شود.

روز سه ‌شنبه بیست و یکم اسفند ماه؛ شاخص میانگین نرخ میلگرد آجدار در بازار داخلی با رقم حدودی ۴۶۵۰ تومان به ازای هر کیلو ( توام با مالیات بر ارزش افزوده) بنا بر آخرین شنیده ‌های بازار نسبت به روز گذشته؛ با وجود نوسانات متفاوت برخی مبادی؛ شاخص کل با اندکی افزایش ارزیابی شد. وضعیت بازار قوطی و پروفیل هم بنا بر برخی شنیده ها و رصدهای صورت گرفته از برخی مبادی، آرام و توام با ثبات نسبی و تقریبا سکوت تقاضا دیده شد.

چهارشنبه بیست و دوم اسفند ماه؛ شاخص میانگین نرخ میلگرد آجدار در بازار داخلی با رقم حدودی ۴۶۶۰ تومان به ازای هر کیلو ( توام با مالیات بر ارزش افزوده) بنا بر آخرین شنیده‌ های بازار نسبت به روز گذشته؛ و با توجه به نوسانات متفاوت برخی مبادی؛ با افزایش حدود ۱۰ تومانی ارزیابی شد.

به طور کلی بازار فولاد در روزهای اخیر ” اعلام به اختیار ” دیده می شود به طوری از ۳۰- تا ثبات – ۰ – و در نهایت تا این لحظه تا ۳۰+ از برخی مبادی حوزه مقاطع طویل فولادی شنیده می شود. همچنین در کل بازار خرید و فروش در حوزه کل فروشی فولاد؛ به دلیل محدودیت تردد کامیون ها در مسیرهای مواصلاتی؛ بیشتر درون استانی است و آدرس ها بیشتر حول و حوش منطقه فعالیت تولیدکننده انجام می شود.

در آخرین شنبه اسفند ماه نیز؛ شاخص میانگین نرخ میلگرد آجدار در بازار داخلی با رقم حدودی ۴۷۰۰ تومان به ازای هر کیلو ( توام با مالیات بر ارزش افزوده) بنا بر آخرین شنیده ‌های بازار نسبت به چهارشنبه هفته گذشته؛ و با توجه به نوسانات متفاوت برخی مبادی؛ با افزایش حدود ۴۰ تومانی؛ در غیاب برخی از دیگر مبادی به جهت رفتن به استقبال تعطیلات نوروزی؛ ارزیابی شد.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری