0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

بازیابی تقاضای ورق سیاه در بازار داخلی چين و افزایش قیمت

به گزارش متال بولتن ۲۹ ماه می قیمت ورق سیاه در بازار نقدی شرق چين (شانگهای) با افزايش ۱۰ تا ۲۰ يوان نسبت به روز قبل ۴۲۵۰ تا ۴۲۸۰ يوان و در شمال چين ( تيانجین) با افزايش ۱۰ يوان نسبت به روز گذشته به ۴۱۰۰ تا ۴۱۲۰ يوان رسيد.

برخی از فعالان بازار می گويند ذخاير انبارها در روند كاهشی قرار دارد و از اين رو قیمت ورق سیاه در روند افزايشی خواهد بود. معاملات ورق سیاه تحویل ماه اکتبر با افزايش ۶۵ یوان نسبت به روز قبل به ۳۸۵۱ یوان رسید امروز هر دلار برابر با ۶٫۴۲ یوان بود.

افزایش قیمت در بازار صادراتی ورق سیاه چین

شاخص قیمت ورق سیاه صادراتی چين امروز با افزايش ۱٫۰۵ دلار نسبت  به روز قبل به ۵۹۰٫۶۳ دلار FOB رسید. با افزايش قيمت های داخلی چين در چند روز اخير احتمالا فولادسازها اقدام به افزايش قيمت های صادراتی خواهند نمود. با وجود تامين كننده های ديگر با قيمت های پايين تر فولاد سازها به زمان نياز خواهند داشت تا در مورد قيمت های جديد تصميم بگيرند.

قیمت ورق سیاه

تقاضای قوی و برنامه تعمیراتی فولادسازها عامل تداوم رشد قیمت ورق سیاه در بازار داخلی چین

به گزارش متال بولتن ۳۰ ماه می قیمت ورق سیاه در بازار نقدی شرق چين (شانگهاي) با افزایش ۱۰ یوان نسبت به روز قبل ۴۲۶۰ تا ۴۲۸۰ يوان و در شمال چين ( تيانجین) با افزایش ۳۰ يوان نسبت به روز گذشته به ۴۱۳۰ تا ۴۱۵۰ يوان رسيد.

در بازار آتی محصولات تخت تقریبا با ثبات بودند به همین دلیل تجار قیمت های فروش خود را اندکی افزایش دادند. به گفته برخی منابع به دلیل برنامه تعمیراتی برخی فولاد سازها در ماه June عرضه به بازار محدود شده و باعث افزایش قیمت ها خواهد شد.

معاملات ورق سیاه تحویل ماه اکتبر با افزایش ۱۶ یوان نسبت به روز قبل به ۳۸۶۷ یوان رسید امروز هر دلار برابر با ۶٫۴۲ یوان بود. شاخص قیمت ورق سیاه صادراتی چين امروز با افزایش  ۰٫۸۳ دلار نسبت به روز قبل به ۵۹۱٫۴۶ دلار FOB رسید.

بیشتر فولاد سازها در محدوده ۵۹۰ تا ۶۱۰ دلار بر تن FOB پیشنهاد فروش می دهند در حالی که در ابتدای هفته ۶۰۰ دلار پیشنهاد می شد. به دلیل افزایش قیمت های داخلی، فولاد سازهای چینی حاضر به پذیرش قیمت های فروش پایین تر از ۵۹۰ دلار FOB نیستند.

ثبات قیمت سیم مفتولی در بازار داخلی کشورهای اروپایی به دنبال کاهش میزان تقاضا

قیمت سیم مفتولی در بازار داخلی شمال و جنوب اروپا طی هفته جاری ثابت باقی مانده است. به گفته منابع خبری علت این امر کاهش میزان تقاضا در بازار خرید سیم مفتولی این کشورها عنوان شده است.

هم چنین میزان پیشنهادات واردات این کالا به کشورهای اروپایی کاهش یافته است. قیمت سیم آرماتور در بازار داخلی جنوب اروپا به میزان ۵۳۵-۵۲۵ یورو (۶۳۱-۶۱۹ دلار) به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است.

برخی تولیدکنندگان اعلام کرده اند که در حال حاضر حاشیه سود تولید آن ها بالا بوده است ولی این اطمینان را به بازار داخلی داده اند که طی روزهای اخیر قیمت این محصول کاهش نخواهد یافت چراکه تعداد پیشنهادات کالای وارداتی به این کشور نیز کاهش یافته است و رقابت چندانی در بازار داخلی و وارداتی کشورهای اروپایی مشاهده نمی شود.

قیمت سیم مفتولی

احتمال برقرای ثبات در بازار محصولات مفتولی اروپا

انتظار می رود که در ماه آتی نیز روند بازار سیم مفتولی و سیم آرماتور مانند ماه جاری باشد. به گفته برخی فعالان بازار در حال حاضر میزان فعالیت در بازار وارداتی کشورهای اروپایی به شدت کاهش یافته است و این امر بازخورد تصمیمات کمیسیون این کشور در جهت کاهش میزان واردات به اروپا می باشد.

ارزیابی متال بولتن از قیمت سیم مفتولی در بازار وارداتی جنوب اروپا به میزان ۵۲۰-۵۰۵ یورو به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است.

همچنین ارزیابی ها از قیمت صادراتی این محصول به کشور ترکیه به میزان ۵۹۰-۵۸۰ دلار به ازای هر تن اعلام شده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ۵۹۵-۵۸۵ دلار به ازای هر تن کاهش یافته است. همچنین ارزیابی ها از بازار داخلی این کشور برای قیمت سیم آرماتور به میزان ۵۴۵-۵۳۵ یورو به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است.ش

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری