0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود

ارزیابی بیلت در بازار آهن آلات CIS

شرایط بیلت در بازار آهن آلات CIS مطلوب شده است و مشتریان قیمت های افزايش يافته جدید را پذیرفته اند. تولیدکنندگان آهن آلات همچنان قیمت های پیشنهادی خود را افزایش می دهند که علت آن شرایط مثبت قراضه در ترکیه و نزدیک شدن به پایان ماه مبارک رمضان است.

تهدید اعمال مجدد تحریم های آمریکا علیه ایران منجر به امتناع خریداران از تامین بیلت از ایران شده است ، به همین دلیل رقابت در بازار جهانی بیلت کاهش یافته است. در 11 ژوئن شاخص بیلت CIS بدون تغییر نسبت به جمعه 506 دلار FOB ارزیابی شد.

محموله های متعددی از بیلت شرکت METINVEST  اوکراین،  به قیمت 505 دلار FOB، عمدتا به شمال آفریقا صادر شد. برخی دیگر از اوکراینی ها سفارش هایی در محدوده 510 تا 515 دلار FOB به خاور میانه و آفریقا فروخته اند.

تازه ترین پیشنهادهای فروش CIS در محدوده 515 تا 520 دلار FOB دریای سیاه است.کارشناسان معتقدند به دلیل شرایط مطلوب بازار، قیمت ها باز هم افزایش خواهد یافت.

شاخص قراضه وارداتی به ترکیه از اروپا در 11 ژوئن با افزایش 13.25 دلار نسبت به هفته قبل به 341.66 دلار CFR رسید. در مقایسه هفتگی شاخص قراضه وارداتی از آمریکا نیز در دوره مذکور با 12.36 دلار افزایش به 351.43 دلار CFR رسید.

نوسان در بازارهای بورس

سه شنبه ۱۲ ژوئن دلار آمریکا به بالاترین سطح طی سه هفته اخیر رسید در حالی که بازارهای بورس آسیا همزمان با دیدار تاریخی ترامپ و کیم جونگ اون شاهد تغییر بود و امیدها برای پایان بحران  اتمی شبه جزیره کره افزایش یافته است .

البته هنوز سرمایه گذاران نسبت به نتایج این دیدار مطمئن نیستند. شاخص MSCI آسیا پاسیفیک برای بازارهای خارج از ژاپن امروز در نوسان بود و شاخص بورس ژاپن ۲/ ۰ درصد افزایش داشت.  شاخص بورس کره جنوبی و چین هم هر دو امروز شاهد ۱/ ۰ و ۴ / ۰ درصد افت بود در حالی که شاخص بورس استرالیا ثابت گزارش شد.

قیمت آهن آلات

وال استریت هم در طول شب شاهد افت و خیز بود به طوری که شاخص داوجونز تغییر داشت و شاخص S & P هم  ۱/ ۰ درصد و شاخص Nasdaq نیز ۲/ ۰ درصد افزایش داشتند .

ایندکس دلار آمریکا امروز در برابر دیگر ارزهای تاثیرگذار  ۲/ ۰ درصد افزایش یافت. ین ژاپن هم همچنان از سوی سرمایه گذاران امن توصیف شده است.  بعد از این که دولت جدید ایتالیا اعلام کرد قصد خروج از اتحادیه اروپا را ندارد و برنامه ای برای کاهش بدهی های این کشور دارد ، بازارهای سهام روی آرامش به خود دید .

بهای نفت خام سبک آمریکا هم با ۱۰ سنت افزایش به ۶۶ دلار و ۲۰ سنت در هر بشکه رسید و نفت برنت با ۷ سنت افزایش به ۷۶ دلار و ۵۳ سنت در هر بشکه رسید . بهای طلا هم با ۱/ ۰ درصد کاهش به ۲۹۸ / ۱ دلار در هر اونس رسید .

کاهش بهای بیلت وارداتی به شرق آسیا

در ارزیابی 11 ژوئن متال بولتن، بیلت وارداتی به شرق آسیا با کاهش 5 دلار نسبت به یک هفته قبل به 545 تا 550 دلار CFR رسید. محموله های به فروش رسیده از کره جنوبی و تایلند به فیلیپین در گستره ی 547 تا 548 دلار CFR بوده است.

خریداران تایلندی محموله های تحویل جولای را به قیمت 527 تا 529 دلار CFR   از ایران خریداری کرده اند. البته قیمت های فروش ایران در ارزیابی متال بولتن لحاظ نگردید.

یکی از تولیدکنندگان آهن آلات هندی بیلت 130 میلی متر را 540 دلار FOB معادل 570 دلار CFR به شرق آسیا به فروش رساند. به دلیل این که گرید این محموله برای تولید مفتول خاص بود، قیمت فروش آن بالاتر از بازار قرار گرفت. به همین دلیل این فروش نیز در ارزیابی متال بولتن لحاظ نشد.

تقاضای بازار داخلی هند کاهش یافته است و بیشتر تولیدکنندگان آهن آلات هندی تخصیص سهمیه به بازارهای صادراتی را پس از چند هفته از سر گرفتند.

هفته گذشته بیلت کره جنوبی 555 تا 560 دلار CFR فیلیپین  پیشنهاد می شد و چینی ها 560 تا 565 دلار ارایه کردند. با شروع شدن فصل باران های موسمی تقاضا در فیلیپین کاهش یافته است و پیشنهادهای خرید مشتریان با 5 دلار کاهش نسبت به یک هفته قبل به 540 تا 545 دلار CFR رسید.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
0

سوالات و نظرات کاربران

اختیاری

اشتراک گذاری

تماس 03135155000 03135156000 0