0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

تقاضای نه چندان مطلوب و ثبات قیمت ورق سیاه در بازار داخلی چين

به گزارش متال بولتن ۲۱ ماه May قیمت ورق سیاه در بازار نقدی شرق چين (شانگهاي) بدون تغيير  نسبت به روز قبل ۴۲۵۰ تا ۴۲۷۰ يوان و در شمال چين ( تيانجین) با بدون تغيير نسبت به روز گذشته به ۴۰۹۰ تا ۴۱۱۰ يوان رسيد.

با توجه  به كاهش قيمت در بازار آتی فروشنده ها قيمت هاي خود را بدون تغيير نگه داشتند و انتظار می رود در صورت كاهش بيشتر در بورس قيمت های نقدی ۲۰ يوان كاهش يابد.

در بازار آتی قیمت ورق سیاه تحويل ماه اكتبر با كاهش ۴۵ يوان نسبت به روز قبل به ۳۷۵۵ يوان رسيد. امروز هر دلار ۶٫۳۸ يوان است. شاخص قیمت ورق سیاه صادراتی چين امروز با افزايش ۱٫۰۴ دلار نسبت به روز قبل به ۵۹۱٫۲۵ دلار FOB رسید.

يكي از فولاد سازها در شرق چين ۶۰۵ دلار FOB پيشنهاد داد و ديگر تامين كننده ها هنوز پيشنهاد فروش جديد را مطرح نكرده اند اما انتظار می رود در سطوح هفته قبل باشد.

كارشناسان معتقدند قيمت معاملات در محدوده ۵۹۰ دلار خواهد بود.

ادامه روند کاهشی بهای قراضه وارداتی ترکیه

بنا به اخبار رسیده به پلنر، امروز یک معامله در بازار وارداتی قراضه ترکیه از مبدا کانادا صورت گرفته است. این محموله شامل ۱۹ هزار تن قراضه ۹۰ درصد، ۱۰ هزار تن قراضه شرد و ۱۹ هزار تن قراضه پرمیوم بوده است و به قیمت میانگین ۳۶۱ دلار به ازای هر تن سی اف آر برای تحویل در نیمه اول ژوئن خریداری شده است.

بر طبق برآوردهای انجام شده و معامله مشابهی که در تاریخ ۷ می به قیمت ۳۷۰ دلار به ازای هر تن سی اف ار انجام شده است، می توان گفت که در حدود ۹ دلار کاهش در بهای میانگین قراضه حادث شده است.

این امر بیشتر تحت تاثیر افت ارزش لیر و کاهش تقاضا برای میلگرد در بازارهای داخلی و صادراتی و نیز شبهات سیاسی در ارتباط با انتخابات ماه آینده می باشد. انتظار می رود که این روند تاثیر خود را بر روی محصولات نیمه نهایی وارداتی به ترکیه در هفته پیش رو اعمال کند.

قیمت ورق سیاه

ثبات قیمت ورق گالوانیزه در مناطق اروپایی

قیمت ورق گالوانیزه طی هفته گذشته در مناطق اروپا با ثبات همراه بود. این در حالی است که میزان تقاضا برای خرید این محصول در جنوب اروپا به شدت کاهش یافته است.

بنابراین خریداران ورق گالوانیزه در حال حاضر سیاست صبر و پایش را در نظر گرفته و در انتظار ایجاد آرامش بیشتر در بازار محصولات تخت این کشور را دارند.

در حال حاضر اتحادیه اروپا موانع امنیتی را برای واردات ۲۶ محصول فولادی به کشور تنظیم کرده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق گالوانیزه در بازار داخلی جنوب اروپا به میزان ۶۵۰-۶۱۰ یورو (۷۶۸-۷۲۱ دلار) به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی هم چنان ثابت می باشد.

حد پایین ارزیابی ها از این قیمت مربوط به قیمت های پیشنهادی در ایتالیا بوده در حالی که حد بالایی این قیمت مربوط به اسپانیا می باشد. هم چنین ارزیابی ها از قیمت ورق گالوانیزه وارداتی به جنوب اروپا به میزان ۶۶۰-۶۳۰ یورو به ازای هر تن بوده است.

رکود هم چنان در بازار فولاد اروپا پابرجاست

ارزیابی ها از قیمت این محصول در بازار داخلی شمال اروپا نیز به میزان ۶۸۵-۶۶۰ یورو به ازای هر تن اعلام گردیده است. هم چنین این ارزیابی ها براساس آرشیو قیمت های اعلام شده توسط فعالان بازار فولاد این مناطق و شنیده های بازار جمع آوری شده است.

قیمت ورق گالوانیزه وارداتی به شمال اروپا نیز به میزان ۶۷۰-۶۵۰ یورو به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت ۶۷۰-۶۴۰ یورو به ازای هر تن قبلی افزایش یافته است.

به طور کلی قیمت انواع ورق فولادی در روزهای اخیر در اتحادیه اروپا ثابت بوده است. در حال حاضر بازار فولاد اروپا در رکود و ثبات به سر می برد. هرچند فشاری بر روی کارخانجات برای تعیین قیمت ها در بازار داخلی وجود ندارد چراکه این کارخانجات رزروهای خوبی را در ماه جاری خصوصا در مناطق شمال اروپا انجام داده اند.

به طور کلی ارزیابی ها از قیمت ورق آهن در بازار داخلی و وارداتی این کشورها براساس تحلیل های صورت گرفته در شمال و جنوب اروپا نسبت به هفته گذشته تغییر محسوسی نداشته است. باید دید در هفته آتی نرخ محصولات پیشنهادی اروپائیان چه تغییری خواهد داشت.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری