0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

آخرین شنیده های قیمت میلگرد آجدار

 • تغییرات قیمت میلگرد آجدار در روز گذشته : ۲۰ تا ۲۱۰ تومان افزایش قیمت در دامنه ۴۵۵۰ الی ۵۱۰۰ تومان
 • میانگین حدود ۹۰+ تومان افزایش قیمت در این حوزه متاثر از نوسانات شدید ارزی

حداقل بیش از ۵ تولیدکننده از این حوزه روز گذشته به دلیل مشکلات ترابری در ظاهر، و البته بیشتر به دلیل نوسانات شدید ارزی در واقع؛ ترجیح دادند تا روشن شدن وضعیت بازار، فروش نداشته باشند و این برای برخی دیگر از رقبا به منزله فرصت جذب تقاضا تلقی شد. در خصوص قیمت تیرآهن اصفهان در بازار غیر رسمی تقریبا می توان گفت که در حال حاضر کسی نرخ مشخصی برای فروش اعلام نمی کند. گزارشات دریافتی میدانی ما از برخی از شهرهای مختلف و از برخی از بنگاه ها یا نقاط انتهایی فروش؛ نشان می دهد که تقاضای مصرف کننده نهایی به طور قابل ملاحظه ‌ای نسبت به دو ماه گذشته کاهش پیدا کرده است که در واقع با اظهار نظر اخیر مدیر کل اقتصاد مسکن وزارت شهرسازی مبنی بر تشدید رکود مسکن انطباق دارد.

لذا پیشنهاد می شود که در خصوص تنظیم موجودی انبارها به طور ویژه به خروجی این روزهای انبار خود توجه ویژه داشته و از دپوی مازاد تا حد مقدور دوری نمایید تا بدین طریق هم هیزم کمتری جمع کرده باشیم؛ تا به التهابات کاذب کمتر دامن بزنیم و هم این که رفتار سینوسی بازار فولاد داخلی ثابت کرده که این بازار بنا بر ماهیت مواد اولیه تولید داخلی آن، قابلیت حفظ بلند مدت نرخ های حبابی و کاذب قیمت میلگرد و سایر محصولات را نداشته و هر از گاهی فرو می ریزد.

در حال حاضر اگر متوسط نرخ قراضه آهن داخلی به عنوان مبنای تولید داخلی فولاد ملاک گرفته شود؛ اکنون حدود ۳ هزار تومان به ازای هر کیلو دیده می شود که با احتساب ۳۰ درصد سهم حوزه شمش و حدود ۱۵ درصد سهم حوزه نورد به رقم تقریبی ۴۵۰۰ تومان به ازای هر کیلو توام با مالیات ارزش افزوده خواهیم رسید که با شاخص نرخ بازار روی ۴۶۴۰ تومان کنونی تقریبا مطابقت دارد. لذا صرف نظر از التهابات کاذب دلار حاشیه بازار نه دلار تجاری؛ نه می توان گفت که کاهش قیمت میلگرد و سایر محصولات قابل توجه در شرایط کنونی چندان منطقی دیده می شود؛ و نه افزایشی بیش از این توجیه منطقی برای سرمایه گذاری بلند مدت دارد.

قیمت میلگرد

بازار فولاد پس از شروع بارش های پاییزی

از همین رو دپوی مازاد علاوه بر این که تا چند هفته آتی به واسطه شروع بارش های پاییزی موجب زرد شدن کالای انباری خواهد گردید؛ توجه به روند کنونی نرخ های رو به پایین جهانی ( اعم از قیمت میلگرد ) به واسطه ورود به نیمه دوم سال در منطقه خاورمیانه، همچنین کاهش قابل توجه صادرات فولاد به واسطه محدودیت های تحریمی؛ از جمله موارد دیگری هستند که توجیه سرمایه گذاری بلند مدت با شرایط فعلی را ضعیف می نمایند. لذا پیشنهاد ما در شرایط کنونی پرهیز از ایجاد هیجانات کاذب و به نوعی حمایت کمتر از نوسان سازان بازار و به نوعی مقاومت در برابر خود تخریبی است.

علاوه بر مسائل مطروحه فوق؛ اگر بپذیریم که قسمتی از این التهابات مربوط به تقاضای کاذب متاثر از هیجانات سمت حوزه ارزی بوده باشد؛ بدون شک قسمت دیگری از این نوسان سازی ها را می توان متاثر از عقب نشینی های اخیر وزارت صمت و به نوعی حاصل از تسامح وزیر فعلی و امتیاز دهی به نقطه مقابل یا قدرت‌ های مافیای اقتصادی دانست؛ از طرفی همزمان با درز خبر استعفای وزیر، و به نوعی شرایط انفعالی موقت به وجود آمده کنونی؛ به نظر می رسد شرایط برای تاخت و تاز نوسان گیران مجددا مهیا گردیده است.

از طرفی این وضعیت به وجود آمده به نظر مقطعی می رسد چرا که بنا بر اظهار نظر برخی از مطلعین، در حال حاضر بهترین گزینه مناسب به عنوان جایگزینی برای کرسی وزارت صمت؛ به احتمال زیاد جناب آقای دکتر سرقینی خواهد بود که در واقع شاید بتوان به این گزینه به عنوان نقطه قوتی برای حمایت از حقوق مصرف کننده نهایی و سامان دادن به شرایط انفعالی کنونی نگاه کرد .

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری