0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

محاسبه دلار میلگرد آجدار در شرایط کنونی

محاسبه دلار میلگرد آجدار، با توجه به دامنه نرخ های شنیده شده امروز در خصوص قیمت میلگرد آجدار در دامنه 4210 الی 5150 تومان به ازای هر کیلو؛ و میانگین شاخص نرخ 4620 تومان به ازای هر کیلو با احتساب مالیات ارزش افزوده :

متوسط قیمت میلگرد آجدار CIS حدود 535 دلار به ازای هر تن مطابق با آخرین گزارش متال بولتن

(5150 – 9% VAT) × 1000 ÷ 535 ~= 8830

(4210 – 9% VAT) × 1000 ÷ 535 ~= 7220

(4620 – 9% VAT) × 1000 ÷ 535 ~= 7920

دلار میلگرد آجدار بازار داخلی خارج از بورس کشور؛ با توجه به محاسبات بالا؛ بدون لحاظ مالیات ارزش افزوده؛ امروز در محدوده 7220 الی 8830 تومان به ازای هر دلار با نرخ متوسط 7920 تومان به ازای هر دلار؛ توام با حدود 300 الی 500 تومان کاهش دلار نهفته، در دامنه پایین نسبت به روز گذشته شنیده شد.

افزایش قیمت میلگرد برخلاف تغییر مسیر تیرآهن

همچنین در روز گذشته مشاهده کردیم که به رغم افزایش نسبی قیمت میلگرد ، قیمت تیرآهن های ذوبی  به خصوص ۱۴به دو علت با کاهش مواجه هستند.

اولا؛ بالابودن نسبی قیمت تیرآهن ۱۴ از دامنه نوسان قیمت میلگرد

ثانیا؛ ضعف تقاضای موثر در بخش تیرآهن

به نحوی که روز گذشته قیمت تیرآهن ۱۴در انبارها حتی با کاهش ۳۰ هزار تومانی نسبت به دیروز پیشنهاد می شود.

از طرفی این راهی که فولادی ها برای بازار داخلی پیش گرفته اند؛ متأسفانه و حداقل در کوتاه مدت فرجام خوب و حمایتی برای مصرف ‌کننده نهایی ندارد به جز شروع مجدد نوسانات افزایشی قیمت میلگرد و …؛ کما این که از روز گذشته این آتش بازی را شروع کرده اند و متأسفانه تا جایی که تقاضا پاسخ دهد ادامه خواهند داد؛ باید دید واکنش مسئولان مربوطه در این شرایط عجیب و غریب و دوگانه به این نوسان سازی ها چه خواهد بود ؟

از یک سو فروش های چند صد هزار تنی در بورس کالا با دلار نیمایی و حدود کیلویی 2600 تومانی با الزامات و محدودیت ها؛ از طرف دیگر امروز شروع مجدد بازارسازی ها و افزایش متوسط 100 تومانی شاخص قیمت میلگرد داخلی بازار و رسیدن به نرخ متوسط 4700 تومان ..

آیا ناظرین دولتی می پذیرند و این بازار را به حال خود رها می کنند؟ در این صورت تکلیف چند صد هزار تن کالاهای پیش تر فروخته شده تعزیراتی چه می شود ؟ یا تدبیر دیگری اندیشیده می شود ؟!

قیمت میلگرد

جلسه تنظیم بازار در روز گذشته

در جلسه ای که امروز با حضور تنی چند از مسئولان بالادستی و پایین دستی و نمایندگان دولت و برخی از نمایندگان مجلس تشکیل گردید؛ تعدای از رسانه ها موضوعات مطرح شده‌ در این جلسه را تحت عنوان مصوبات این جلسه منتشر نمودند که با واکنش تند سندیکای تولیدکنندگان لوله و پروفیل فولادی کشور مواجه گردید…

به گفته جناب کاوه این جلسه به طور کل ماهیت مشورتی داشته و طرفین صرفا خواسته ها و راهکارهای خود را ارائه داده و ماهیت تصویب موضوعی را نداشته است.

ایشان در ادامه عنوان کردند که مسئولان نظام در حال حاضر به شدت به دنبال تنش زدایی بوده و از مسائلی که به التهاب بازار منتهی می گردد، دوری می نمایند؛ ایشان در ادامه از رفتار چند رسانه که تلویحا موجبات التهاب دادن به بازار فولاد و قیمت میلگرد و سایر محصولات را در روز جاری فراهم آورند؛ ابراز تاسف نمودند …

متن اطلاعیه سندیکا لوله پروفیل نسبت به شرایط کنونی بازار

متن اطلاعیه امروز سندیکا در واکنش به گزارش سایر رسانه‌ها در خصوص جلسه مشورتی امروز در خصوص تنظیم بازار فولاد کشور، به حضورتان تقدیم می گردد :

از کی تا بحال حرف آنها  و گله ی ما

در یک جلسه مشورتی  مصوبه شده!

امروز جلسه ای با حضور سندیکای تولیدکنندگان لوله و پروفیل فولادی، انجمن فولاد و تعدادی از فولاد سازان خصولتی با حضور آقای فولادگر و آقای قاضی پور و آقای ساداتی و آقای سرقینی در مجلس برای بیان مشکلات برگزار شد و اما چند نکته :

اولاً : این یک جلسه مشورتی برای اطلاع چند نماینده مجلس از چرایی گرانی های کمر  شکن فعلی بود و نه بیشتر!

دوم : متعجب شدیم که دو کانال وابسته به خصولتی ها چگونه دستورالعمل رسمی دولت در تنظیم بازار و مصوبات مجلس در مقابله با گرانی ها را نادیده انگاشته و به آن عمل نمی کنند ولی حرف ها و آرزوهای خودشان که امروز در جلسه مطرح و سپس با ادله رد شد  بعنوان مصوبه این جلسه !!! در حال انتشار هستند.

امیدواریم دستگاههای نظارتی اظهارات کذب ایشان را دنبال کنند زیرا آنها مرتب در پی ورود تنش و التهاب به بازارها هستند.

اگر راست می گویند که مصوبه ای بوده و صورت جلسه داشته ؛مصوبات امضا شده و فرد مصوب کننده و مجری آن را  منتشر و اعلام کنند.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری