مرکزآهن

دفتر فروش     35155-031

031-33332323

وضع تعرفه واردات از سوی کمیسیون اروپا بر میلگرد CIS

قیمت میلگرد

ارائه تخفیف از سوی تولید کنندگان CIS برای فرار از رکود حاکم بر بازار

با وضع تعرفه های جدید از سوی اتحادیه اروپا بر روی کالاهای وارداتی به این کشورها، سطح صادرات میلگرد CIS به این کشورها افت کرده و سبب شده قیمت میلگرد صادراتی CIS کاهش یابد. در چند روز گذشته کشورهای اروپایی به منظور جلوگیری از سیاست های آمریکا مبنی بر وضع تعرفه های جدید وارداتی و حفظ بازار رقابتی اروپا به همان حالت گذشته، به اتفاق در کمیسیون اتحادیه اروپا به وضع تعرفه ها رای مثبت دادند. با این تصمیم جدید تعرفه ۲۵ درصدی بر روی واردات محصولات فولادی قرار خواهد گرفت.

البته وضع این تعرفه ها نه تنها بر روی قیمت میلگرد صادراتی CIS، بلکه بر روی حوزه مواد اولیه مانند شمش نیز تاثیر گذاشته و با احتیاط شدید اروپایی ها بر واردات محصولات فولادی، بازار شمش نیز رکود داشته و حتی بسیاری از فولادسازان CIS حاضر به ارائه تخفیف بیشتر برای فروش محصولات خود در عرصه صادرات به اروپا شدند.

قیمت میلگرد صادراتی CIS 550 دلار به ازای هر تن FOB ثبت شده که حتی به ۵۳۵ تا ۵۴۰ دلار هر تن FOB نیز رسانده شد، و البته علیرغم وضع این تخفیفیات باز هم نتوانست در باز شدن رکود بازار شمش و میلگرد CIS تاثیر بسزایی داشته باشد و تقاضایی برای آن ها از سوی اروپا وجود نداشت. البته در این میان برخی از تولید کنندگان نیز ترجیح دادند تا روشن تر شدن روند بازار به حاشیه رفته و فعلا معاملاتی را در این حوزه انجام ندهند.

حتما بخوانید :  تولید آهن آلات با رشد 40 درصدی در ایران و جهان در سال 2017

بازار گرم ورق صادراتی CIS در ترکیه

با افزایش سطح معاملات و میزان تقاضا در بازار داخلی ترکیه، صادرات ورق CIS به این کشور افزایش یافت و به دنبال آن قیمت ورق CIS صادراتی روند صعودی خود را طی نمود. خریداران اروپایی نیز در این میان ترجیح می دهند که تا روشن شدن وضعیت تعرفه ها عقب نشینی کرده و فعلا خرید با قیمت بالا را انجام ندهند.

قیمت آهن آلات

قیمت ورق سیاه صادراتی روند صعودی داشته و درحالی که در هفته گذشته با قیمت ۵۸۰-۵۶۰ دلار به ازای هر تن FOB معامله میشده است، در هفته جاری با ۲۰ تا ۳۰ دلار افزایش به ۵۶۵ تا ۵۹۰ دلار به ازای هر تن FOB رسیده است. بازار ورق سرد صادراتی در CIS رکود داشته و به گرمی بازار ورق سیاه نیست و قیمت ورق سرد صادراتی CIS در حد ۶۳۰ تا ۶۳۵ دلار ثابت بوده و تغییر چندانی نداشته است.

کاهش قیمت میلگرد در تکیه و افت تقاضا برای شمش در این کشور

بر اساس گزارشات اخیر از بازار شمش در ترکیه، رکود حاکم بر این بازار سبب شده تا قیمت شمش در بازار داخلی و بازار وارداتی آن افت نماید. قیمت شمش تحویل درب کارخانه در بازار داخلی ترکیه به میزان ۱۰ دلار کاهش یافته است و در محدوده ۵۱۵ تا ۵۲۰ دلار معامله شده است.

با کاهش قیمت شمش در ترکیه قیمت روز میلگرد نیز افت داشته و به ۵۵۲ دلار تحویل درب کارخانه رسیده است و سبب شده تا تقاضای شمش در ترکیه کاهش یافته و میزان معاملات به پایین ترین حد خود برسد. در این میان قیمت پیشنهادی شمش از سوی خریداران تا حد ۵۱۰ دلار هر تن CFR می باشد و بیش از آن تمایلی به انجام خرید ندارند.

حتما بخوانید :  نوسانات قیمت ورق فولادی در بازار جهانی

قیمت شمش وارداتی ترکیه نیز در این میان روند صعودی را طی کرده و در محدوده ی قیمت ۵۲۰ تا ۵۲۸ دلار هر تن CFR معاملات انجام می شود. البته این محدوده ی قیمت برای تحویل در ماه اگوست بوده است و بایستی دید آیا این روند نزولی در قیمت شمش و میلگرد در ترکیه آیا همچنان ادامه خواهد داشت؟

 

تاریخ
نام آیتم
وضع تعرفه واردات از سوی کمیسیون اروپا بر میلگرد CIS
امتیار نویسنده
41star1star1star1stargray

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *