0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود

ارزیابی قیمت ورق سیاه در بازار داخلی و صادراتی چین

خبرهای شنیده شده از بازار فولاد چین حاکی از آن است که قیمت ورق سیاه صادراتی در این کشور به دلیل افت ارزش یوان در برابر دلار و ادامه جنگ اقتصادی میان آمریکا و این کشور، نسبت به قبل کاهش یافته است. در این میان سطح تقاضای داخلی برای این محصول بشدت کاسته شده و فولادسازان در پیشنهادهای قیمتی خود مستاصل شده اند.

در عین حال قیمت ورق در داخل نسبت به قیمت صادراتی افت بیشتری داشته و به همین دلیل خریداران خارجی ورق سیاه چین پیشنهادات قیمتی خود را بطور پیوسته کاهش می دهند و فروشندگان چینی در این موقعیت تحت فشار قرار گرفته اند. در حالی که ارزش یوان در برابر دلار معادل 19 دلار بوده است، اما قیمت ورق چین در بازار داخلی با 40 دلار افت مواجه گردیده.

این موضوع سبب شده سطح افت نرخ دلار در بازار داخل و خارج هم تراز نباشد و خریداران خارجی را به این فکر می کشاند که بایستی قیمت ورق گرم صادراتی چین بیش از این ها کاهش یابد. پیشنهاد قیمتی خریداران خارجی به میزان 595 تا 600 دلار FOB متغیر بوده است که نسبت به هفته گذشته به میزان 5 تا 10 دلار افت داشته است.

بررسی سطح تقاضای ورق سیاه در بازار داخلی چین

در حالی که قیمت ورق سیاه صادراتی چین تحت فشار خریداران مدام با افت قیمت مواجه شده است، در بازار داخلی چین نیز اوضاع معاملات بهتر نبوده و این محصول به افت شدید تقاضا رسیده است. از نظر فعالان بازار دلیل این امر را می توان در بالا بودن قیمت ورق سیاه داخلی نسبت به قیمت صادارتی آن دانست و طبعا به نفع فولاد سازان چینی است که بخواهند برای کسب سود بالاتر عرضه داخلی را نسبت به صادرات افزایش دهند و محصولات خود را در بازار داخلی این کشور سر ریز نمایند.

در چنین حالتی و با وجود افزایش جنگ تجاری میان آمریکا و چین و کاهش ارزش یوان نسبت به دلار بایستی دید سطح تقاضا در داخل و خارج از این کشور در چه حد خواهد بود و قیمت این محصول تا چه حد به افت خود ادامه خواهد داد.

قیمت ورق سیاه

قانونی شدن صادرات قراضه در چین و توقف معاملات قراضه در چین

در اوائل ژوئن و با سختگیری شدید چینی ها برای مبازره با قاچاق کالا، کمیته ای در این کشور تشکیل شد و با بازرسی های شدید میان صادر کنندگان قراضه 245 تاجر چینی که قراضه را به صورت غیر قانونی صادر می نمودند شناسایی و دستگیر شدند. در این میان بسیاری از تجار به دلیل ترس شدید از بازرسی های دولتی تصمیم به کاهش صادرات و یا حتی توقف صادرات قراضه گرفته اند. با ادامه این روند احتمال توقف صادرات این محصول در سطح گسترده ای وحود خواهد داشت.

بررسی دلایل کاهش صادرات بیلت و ورق سیاه چین

با بررسی وضعیت بازار فولاد چین دو نکته اساسی را در کاهش صادرات محصولات زنجیره ی فولادی این کشور به خارج می توان جستجو نمود. اول اینکه همانگونه که گفته شد با ادامه جنگ تجاری میان چین و آمریکا، وضع تعرفه بر روی کالاهای این کشور و توقف سرمایه گذاری چینی ها در آمریکا سبب شده است که سطح صادرات محصولات فولادی این کشور به شدت افت نماید.

از سویی دیگر در بازار داخلی چین نیز با اعمال سختگیری های دولتی مبنی بر صادرات قانونی در حوزه قراضه، بیلت، ورق سیاه و مفتول بسیاری از صادرکنندگان دست از صادرات برداشته و حتی محموله سفارشات قبلی را نیز با اندکی تاخیر به مقصد برسانند. البته وضع تعرفه 15 درصدی بر محصولات فولادی آلیاژی نیز مزید بر علت شده و سبب شده صادرات این محصولات به شدت افت نماید و با وجود آنکه برای صادرات محصولات آلیاژی معافیت صادراتی 13 درصدی وضع گردیده است اما باز هم صادر کنندگان محصولات خام در حال حاضر عقب نشینی کرده و فعلا بازار صادرات بیلت، قراضه، ورق سیاه و سایر محصولات راکد شده است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
0

سوالات و نظرات کاربران

اختیاری

اشتراک گذاری

تماس 03135155000 03135156000 0