0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود

آیا قیمت فولاد روند افزایشی خواهد داشت؟

در ساعات پایانی روز دوشنبه تولید کنندگان حوزه قوطی و پروفیل در کشور بدون آن که اتفاق خاصی روی دهد یا آن که در وضعیت تقاضای بازار تغییری ایجاد شود ، افزایش قیمت محصولات خود را آغاز کردند. علت این افزایش قیمت را گمانه زنی های زیادی وجود دارد از آن جمله می توان بحث اجرایی شدن ورق و محدودیت تامین مواد اولیه دانست که بیم و نگرانی زیادی در دل فعالان بازار قرار داده است. بازار فولاد از پی نگرانی محدودیت عرضه مواد اولیه به استقبال گرانی رفته است. احتمال کاهش احتمالی عرضه ورق کلاف گرم از سوی کارخانه فولاد مبارکه که متاثر از مکانیزم مچینگ است آغاز این نگرانی شده است. البته در صورت حضور فعال کارخانجات سطح میانی مانند گیلان و اهواز این امکان برای بازار وجود دارد که بتواند این کمبود را تا حد زیادی جبران کند. اما کاهش تقاضای خرید و معاملات داخلی این چند ماه نسبت گذشته باعث شده است که بازار روی به افزایش قیمت بیاورد.  نکته ای که دغدغه فعالان بازار را بیشتر کرده است این است که مدتی است کارخانه های تولید کننده سطح میانی مانند گیلان و اهواز در تامین تختال مورد نیاز خود دچار مشکل شده با برخی از محدودیت ها رو به رو شده اند. اتفاقی که در این دو روز رخ داده است در واقع واکنشی است که به موضوعی که به وقوع نپیوسته است. شرایط روزهای آینده وابسته به معاملات این روزهای ورق کلاف گرم در بورس کالا و خروجی کارخانجات گیلان و اهواز در روزهای آتی بستگی خواهد داشت.

حال که بحث بازار بورس شد ، باید در جریان باشید که وضعیت بورس محصولات فولاد طی یک سال گذشته دارای نکات و تحلیل های مهمی بوده که برای علاقه مندان این بازار قابل توجه است. از نکاتی که می توان از بورس استخراج کرد  ،  آمار جالبی در مورد وضعیت کنونی بازارها ، فضای اقتصادی کشور و تولید بخش های مرتبط است.

اولین نکته قابل توجه این است که بازگشت نسبی رونق به بازار فولاد که بخشی از آن واقعی و درست است و بخشی از آن برای جلوگیری از افت بیشتر قیمت این محصولات در بازار است تا باعث شود فعالیت در بازار رقم بخورد. نکته دوم این است که در بازار فولاد به یک باره قیمت ها افت شدیدی کرد و ریزش بالای آن باعث شد که دیگر خریداران و بازار منتظر ریزش بیشتر نباشند. در حال حاضر بازار فولاد به ثبات رسیده و زمان آن رسیده که بازار وضعیت خود را تثبیت کند و با شرایط تطبیق دهد. فعالان می دانند که قیمت بازار فولاد به کف خود رسید و ظرفیت بیشتری برای افت و ریزش قیمت ندارد به همین خاطر در حال حاضر بازار منفعل نیست و احتمال روند رو به رشد آن وجود دارد به این خاطر در حال حاضر در بازار بورس عرضه هایی صورت گرفته است و قیمت فولاد را از افت بیشتر در امان نگه داشته است.

قیمت لوله استیل

گل گهر از مزر 10 میلیون تن تولید گندله عبور کرد

مجتمع صنعتی گل گهر توانست رکورد جدیدی در تولیدات خود به ثبت برساند. این مجتمع توانست با مجموع تولید کنسانتره و گندله تولیدی به 10 میلیون و 53 هزار و 7 تن برسد. البته 5 میلیون و 726 هزار و 323 تن کنسانتره و 4 میلیون و 326 هزار و 684 تن گندله بوده است.

100 میلیارد تومان برای صندوق پژوهش و فناوری صنعت فولاد

خداد غریب پور رئیس هیات عامل سازمان توسعه معادن و صنایع معدنی (ایمیدرو) اعلام کرد: برای تحقیقات و نوآوری صنعت فولاد 100 میلیارد تومان بودجه به صندوق پژوهش و فناوری اختصاص یافت. ایمیدرو تعامل با دانشگاه ها را در راستای پژوهش، بومی سازی و تعمیق ساخت داخل در دستور کار خود قرار داده است. در این زمینه فعالیت ایمیدرو به صورت تخصصی و با پایش تکمیل پروژه های نیمه تمام کلید خورده است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
0

سوالات و نظرات کاربران

اختیاری

اشتراک گذاری

تماس 03135155000 03135156000 0