0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

تصمیمات کمیسیون اروپا سبب افزایش قیمت ورق سیاه این حوزه گردید

قیمت ورق سیاه در بازار داخلی کشورهای اروپایی طی هفته گذشته روند صعودی را در پیش گرفت. این روند در نتیجه ی تاثیرات کمیسیون اروپا بوده است. به نظر می رسد روند صعودی قیمت ورق سیاه در ماه آتی افزایش یابد. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سیاه در بازار داخلی شمال اروپا به میزان ۵۷۰-۵۶۰ یورو (۶۶۶-۶۵۵ دلار) به ازای هر تن به ازای هر تن تا تاریخ ۲۵ ماه جولای بوده که نسبت به قیمت ۵۶۵-۵۵۵ یورو به ازای هر تن قبلی افزایش یافته است. این ارزیابی ها براساس آخرین معاملات شنیده شده در بازار بوده در حالی که معاملات رسمی صورت گرفته در بازار در محدوده ۵۸۰ یورو به ازای هر تن اعلام گردیده است. ممکن است طی روزهای آتی قیمت ها دستخوش تغییراتی گردد ولی به علت تصمیمات اخیر کمیسیون اروپا ممکن است میزان واردات در این کشورها بسیار کاهش یابد.

در حال حاضر میزان تقاضا چندان بالا نمی باشد ولی به نظر می رسد قیمت ها افزایش بیشتری یابد. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سیاه در بازار وارداتی کشورهای اروپایی به میزان ۵۶۰-۵۵۰ یورو به ازای هر تن می باشد که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی همچنان ثابت باقی مانده است. این ارزیابی ها براساس قیمت های پیشنهادی در بازار ترکیه گزارش گردید. در حال حاضر پیشنهاد وارداتی چندانی در بازار مشاهده نشده و پیش بینی می شود میزان تقاضا تا روزهای پایانی ماه به شدت کاهش یابد.

مروری بر بازار جنوب اروپا

ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سیاه در بازار داخلی جنوب اروپا به میزان ۵۶۰-۵۳۰ یورو به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت ۵۵۰-۵۳۵ یورو به ازای هر تن قبلی افزایش یافته است. فولادسازان ایتالیایی قیمت پیشنهادی این محصول را در معاملات صورت گرفته در محدوده ۵۴۰-۵۳۰ یورو به ازای هر تن اعلام کردند در حالی که قیمت های رسمی اعلام شده در محدوده ۵۵۰ یورو به ازای هر تن نیز شنیده شد.

قیمت آهن آلات

حد بالای این ارزیابی ها براساس قیمت های پیشنهادی در کشور اسپانیا بیان گردید. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سیاه در بازار وارداتی کشورهای جنوب اروپا در محدوده ۵۵۰-۵۴۰ یورو به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلامی قبلی ثابت اعلام شد. این ارزیابی ها براساس قیمت های پیشنهادی کشورهای ترکیه و هند بیان شد.

به رغم کاهش معاملات در بازار قیمت ورق سیاه چین با افزایش همراه شد

به گزارش متال بولتن ۳۰ ماه جولای قیمت ورق سیاه در بازار نقدی شرق چين (شانگهای) با افزایش ۲۰ یوان نسبت به روز قبل ۴۲۹۰ تا ۴۳۰۰ يوان و در شمال چين (تيانجین) با افزایش ۱۰ تا ۳۰ یوان نسبت به روز گذشته به ۴۲۲۰ تا ۴۲۳۰ يوان رسيد. بیشتر فروشنده ها در شانگهای پیشنهاد ۴۳۰۰ یوانی مطرح کردند اما برخی تا ۴۲۹۰ نیز کاهش دادند. منابع بازار معتقدند روند افزایشی مدتی به طول خواهد انجامید و کاهش عرضه به بازار به دلیل محدودیت های تولید کاهش تقاضا را جبران کرده است.

معاملات ورق سیاه تحویل ماه اکتبر با کاهش ۲۷ یوان نسبت به روز قبل به ۴۱۷۲ یوان رسید امروز هر دلار برابر با ۶٫۸۲ یوان بود. شاخص قیمت ورق سیاه صادراتی چين امروز با افزایش ۰٫۸۳ دلارنسبت به روز قبل به ۵۷۵٫۸۳  دلار FOB رسید.

بیشتر کارشناسان معتقدند به دلیل نوسانات زیاد، ارزیابی قیمت مشکل شده است و خرید و فروش نیز به صورت پراکنده انجام می شود. برخی از آن ها با این وجود ۵۷۵ دلار FOB را قیمت مورد قبول در معاملت اعلام کردند.

خط نورد گرم شركت Karakatau اندونزی

توليد كننده های ورق سیاه در جنوب شرق آسيا در حال افزايش هستند و می توانند رقبايی برای صادر كنندگان ورق سیاه به اين منطقه باشند.

شركت Karakatau اندونزی خط نورد گرم شماره ۲ خود را با ظرفيت ۱٫۵ ميليون تن در سال تا سه ماهه سوم سال ۲۰۱۹ راه اندازی خواهد كرد. اين خط نورد جديد كه توسط شركت SMS Demag آلمان طراحی شده است ظرفيت توليد ورق سیاه اين شركت اندونزيايی را به ۳٫۹ ميليون تن خواهد رساند.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری