0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

ارزیابی اسلب صادراتی بازار آهن آلات برزیل

پیشنهادهای فروش برزیلی ها در حدود 570 دلار FOB گزارش شده است و شنيده ها حاكي از فروش حداقل یک محموله در این قیمت در بازار آهن آلات برزیل مي باشد.

در ارزیابی 18 می متال بولتن اسلب صادراتی برزیل در گستره ی 565 تا 570 دلار FOB قرار گرفت و در مقایسه با 560 تا 580 دلار FOB یک هفته قبل در محدوده بسته تری قرار گرفت.

پس از این که ارزیابی انجام شد تامین کننده های برزیلی قیمت پیشنهادی خود را به 575 دلار FOB افزایش دادند.

قیمت اسلب برزیل به بازار آهن آلات آمریکا در هفته های اخیر کاهش یافته است اما هم چنان در سطح بالاتری نسبت به دیگر بازار ها قرار دارد.

کارشناسان معتقدند اقدامات بازدارنده کنونی برای واردات محصولات نیمه نهایی از سوی آمریکا در آینده نزدیک بازنگری خواهد شد چرا که آمریکا قادر به تولید محصولات نیمه نهایی مورد نیاز خود نیست و در صورت جلو گيري از واردات اسلب، شغل های زیادی در این کشور تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.

به گفته یکی از کارشناسان در بازار آهن آلات آمریکا حباب قیمت وجود دارد و هر گونه تغییری در تصمیم های آمریکا باعث کاهش قیمت ها خواهد شد.

تقویت بازارهای سهام در پی منتفی شدن جنگ تجاری بین چین و آمریکا

امروز دوشنبه ۲۱ می و در پی اعلام منتفی بودن جنگ تجاری بین آمریکا و چین توسط مقامات این دو کشور بازارهای سهام افزایش داشت . شاخص  MSCI آسیا پاسیفیک سهام های خارج از ژاپن با 0.55 درصد افزایش داشت .

شاخص سهام هنگ کنگ 1 درصد و تایوان 1.1 درصد و دیگر سهام های عمده 0.4 درصد و نیکی ژاپن 0.4 درصد رشد داشته اند.

چین و آمریکا دو قدرت بزرگ اقتصادی در روز شنبه گویا به توافقی دست یافته اند که چهارچوبی برای کاهش کسری تراز تجاری آمریکا و چین در آینده فراهم می سازد . البته جزئیات این توافق نیاز به بازنگری بیشتری دارد اما به هر حال برای بازارها خبر مثبتی بوده است.

با کاهش تقاضا برای وام در آمریکا ارزش اوراق قرضه هم تحت فشار است و از سطح هفته گذشته تاکنون بازده این اوراق ثابت باقی مانده است . بازده اوراق ده ساله خزانه داری آمریکا هم چنان ۰۶۵/ ۳ درصد بود که نزدیک به بالاترین رقم در هفت سال اخیر گزارش شد اما در روز جمعه کاهش یافت .

داده های اقتصادی آمریکا در شرایط فعلی  قوی است. اقتصاد جهان که طی سه ماهه ابتدایی شروع ضعیفی داشت، گویا در حال بهبود و بازیابی است.

افزایش های اخیر بهای نفت به احتمال زیاد پیش بینی ها برای بالا رفتن تورم را در پی خواهد داشت . برآوردها این است که تا جلسه آینده فدرال رزرو در ماه ژوئن  فروش دارایی ها ادامه داشته باشد .

قیمت آهن آلات

تنش جدید در خاورمیانه عرضه و تقاضای نفت را مبهم ساخت

در شرایط کنونی بازده بالای اوراق قرضه آمریکا به تقویت نرخ برابری دلار در مقابل سایر ارزها انجامیده است . نرخ برابری یورو  با 0.1 درصد  کاهش روبه رو بوده  که نسبت به روز جمعه به پائین ترین سطح در پنج ماه اخیر رسیده است.

یورو همچنین بعد از ائتلاف دو حزب پوپولیست ایتالیا هم شاهد افت بود . دلار آمریکا در مقابل ین نیز با توجه به داده های اقتصادی ضعیف ژاپن و عدم احتمال رشد نرخ بهره توسط بانک مرکزی هم روندی صعودی داشته است.

بهای نفت هم با احتمال کاهش تنش بین قدرت های اقتصادی دنیا فعلا ثابت مانده است . نگاه ها هم چنان به ونزوئلا است . انتخاب مجدد مادورو تحریم های مجدد امریکا و اتحادیه اروپا و در نتیجه کاهش تولید نفت از سوی این کشور را رقم خواهد زد.

کاهش تولید ونزوئلا بهای نفت را پیش از این تقویت کرده بود به علاوه نگرانی ها در خصوص تنشی جدید در خاورمیانه عرضه و تقاضای نفت را مبهم ساخته است.

بهای نفت خام آمریکا با ۸ دهم دزصد افزایش به بشکه ای ۷۱ دلار و ۸۳ سنت رسید و نفت خام برنت هم با ۸ دهم درصد رشد به ۷۹ دلار و ۱۰ سنت در هر بشکه رسید.

ثبات قیمت ورق گالوانیزه در بازار آهن آلات اروپا

قیمت ورق گالوانیزه در بازار داخلی اروپا طی هفته گذشته روند ثابتی را در پیش گرفته است در حالی که سطح فعالیت های تجاری در این منطقه پایین بوده است.

در حال حاضر میزان تقاضا برای خرید محصولات فولادی در اروپا بسیار کاهش یافته است و خریداران سیاست صبر و نظاره را در پیش گرفته اند. علت این امر نیز تصمیم جدید کمیسیون اروپا مبنی بر ایجاد تعرفه های جدید بوده است.

ارزیابی متال بولتن از قیمت روز ورق گالوانیزه در جنوب اروپا به میزان 650-610 یورو (768-721 دلار) به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است.

حد پایین ارزیابی ها براساس قیمت های پیشنهادی در ایتالیا و حد بالای آن براساس قیمت های پیشنهادی در اسپانیا بوده است.

هم چنین ارزیابی ها از قیمت فروش ورق گالوانیزه در بازار وارداتی جنوب اروپا به میزان 660-630 یورو به ازای هر تن بوده در حالی که قیمت اعلام شده قبلی به میزان 660-620 یورو به ازای هر تن بوده است.

این ارزیابی ها در شمال اروپا در محدوده 685-660 یورو به ازای هر تن ثابت بوده است. ارزیابی ها براساس قیمت های آرشیو شده تحت گزارش بازار این کشورها تنظیم گشته است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0