0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود

افزایش قیمت میلگرد آمریکا در بازار آهن آلات وارداتی به دنبال کاهش میزان موجودی

قیمت آهن آلات در بازار وارداتی کشور آمریکا روند صعودی را طی کرده چراکه قیمت های پایین پیشنهادی در کشور ترکیه اندکی بهبود یافته و صادرکنندگان آهن آلات اروپا نیز در رقابت با کشور ترکیه قرار گرفته اند. قیمت میلگرد در بازار صادراتی کشور ترکیه برای بازار آمریکا به میزان 770-750 دلار به ازای هر تن بوده و تنها یک تاجر این محصول را به قیمت 745 دلار به ازای هر تن ارائه کرده است.

میلگرد به قیمت 745 دلار به ازای هر تن تنها به دو تاجر در ایالات متحده آمریکا تعلق گرفته است و سایر تولیدکنندگان این محصول در کشور ترکیه قیمت ها را به میزان بیشتری ارائه کرده اند. همچنین تاکنون هیچ معامله ای با قیمت 760-750 دلار به ازای هر تن در بازار وارداتی کشور آمریکا مشاهده نشده است.

به نظر می رسد حجم معاملات صورت گرفته در بازار وارداتی آمریکا در حال کاهش می باشد. هنوز مشخص نمی باشد که چه میزان آهن آلات از کشورهای اسپانیا و پرتغال به کشور آمریکا وارد شده است و یا اینکه آن ها چه معاملاتی را ترجیح خواهند داد. تاکنون پیشنهادی از کشورهای جنوب آفریقا نیز صادر نشده است.

در مورد پیشنهادات کشورهایی اروپایی نیز بنابر آمار منتشر شده کمترین قیمت پیشنهادی برابر با قیمت های پیشنهادی کشور ترکیه بوده و بیشترین آن به میزان 770 دلار به ازای هر تن ثبت گردیده است. آن چه واضح است این است که اروپا نمی تواند با این کشورها رقابت کرده و در هر صورت قیمت ها در بازار داخلی بهتر خواهد بود. ارزیابی ها از قیمت میلگرد وارداتی به بازار آهن آلات آمریکا در محدوده 770-750 دلار به ازای هر تن می باشد که میانگین قیمت پیشنهادی اروپا و ترکیه بوده است.

قیمت میلگرد

سهام های آسیایی روز اول هفته را با افت آغاز نمودند.

سهام های آسیا با ادامه تنش ها میان امریکا و قدرت های بزرگ اقتصادی کاهش یافتند و نفت نیز بخشی از افزایش قیمت پس از جلسه اوپک را از دست داد. شاخص MSCI برای سهام های آسیا و اقیانوسیه 0.25 درصد افت نمود و شاخص Nikkei ژاپن 0.4 درصد افت نمود.

افت شاخص های مهم پس از آن اتفاق افتاد که وال استریت ژورنال طی گزارشی اعلام کرد ترامپ قصد دارد بسیاری از سرمایه گذاری های چینی در صنعت تکنولوژی و صادرات محصولات به چین را متوقف کند. این امر باعث شده تا امید دیگر اقتصادها به کوتاه آمدن امریکا از مواضع خود کمتر شود.

شاخص های سهام چین بیشترین تاثیر را از شرایط موجود پذیرفته اند. پس از تهدید ترامپ مبنی بر اعمال تعرفه بر 200 میلیارد دلار کالای چینی، سیاستمداران پکن سریعا تمهیدات لازم برای جلوگیری از ضربه شدید به اقتصاد را اندیشیده اند. از جمله این راهکارها، کاهش میزان ذخیره بانکهای چینی نزد بانک مرکزی است که نقدینگی موجود در بازار را تا 100 میلیارد دلار افزایش خواهد داد. این سومین باری است که بانک مرکزی برای تامین نقدینگی میزان سپرده بانک ها نزد بانک مرکزی را کاهش می دهد.

هشدار سرمایه گذاران از افزایش تنش ها و کاهش رشد جهانی

دیگر تهدید ترامپ مبنی بر اعمال تعرفه 20 درصدی بر واردات خودرو از اروپا اخیرا اعلام شد و نگرانی خودروسازان در بازار سرمایه اروپا را برانگیخته است. سرمایه گذاران از افزایش تنش ها و کاهش رشد جهانی بیم زیادی دارند.

بهای نفت پس از آنکه اوپک بدون اعلام میزان قطعی افزایش تولید تصمیم به این مسئله گرفت، کمی تقویت شد. اوپک تصمیم گرفت مطابق با توافق اولیه تولید را تا سقف رسیدن به مقدار تفاهم 2016 افزایش دهد. البته در عمل کشورهای چندانی قادر به افزایش تولید نمی باشند و تنها عربستان و شاید روسیه قادر به رشد تولید می باشند. اما در صورتی که عربستان هم تولید را به شدت افزایش دهد، ممکن است با مقاومت از سوی سایر کشورها روبرو شود. بهای نفت برنت در نتیجه عدم قطعیت ها در بازار 2 درصد کاهش یافت.

امروز و با اعلام نتایج انتخابات ترکیه، بهای لیر 1.6 درصد افزایش یافت و به 4.65 رسید. از طرف دیگر بهای دلار 0.4 درصد افت نموده و فضا برای تقاضای کامودیتی ها را افزایش داد. انتخابات اردوغان همچنین نگرانی ها در خصوص اعمال سیاست های انقباضی مالی در بانک مرکزی را از سوی وی در پی داشته است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
0

سوالات و نظرات کاربران

اختیاری

اشتراک گذاری

تماس 03135155000 03135156000 0