0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

مروری بر بازار فولاد در روز یک شنبه هفته جاری

در روز گذشته و در ساعات ابتدایی فعالیت بازار هم چنان پایین ترین قیمت پروفیل از ضخامت 2 میلی متر متعلق به هیربد زرندیه بوده که به قیمت 3220 تومان اعلام شد و شاید بتوان گفت که که دامنه قیمتی این حوزه در حال کوچک تر شدن است و فاصله بین حداقل و حداکثر نرخ در این بخش در حال کوتاه تر شدن می باشد.

هم چنین براساس گزارشات دریافتی از سطح بازار در ساعات ابتدایی روز روند حوزه های میلگرد و نبشی و ناودانی توافقی بوده و محتملا همانند روز گذشته خریداران با کمی چانه زنی می توانند اقلام مورد نیاز خود را با قیمت ها و شرایط پرداخت مناسب تهیه کنند. بنابراین به غیر از تغییرات در قیمت پروفیل تغییرات چندانی در بازار مشاهده نگردید.

هم چنین خبرهایی از بورس کالا مبنی بر عرضه شمش فولاد خوزستان و فولاد کاوه جنوب کیش به گوش می رسد. در این روزها یکی از بحث برانگیز ترین بخش عرضه قیمت پایه می باشد.

گفته می شود که فولاد خوزستان عدد بالای 2280 تومان را مد نظر دارد حال آن که بورس کالا عدد پایین تری را بیان می کند. شاید فولاد کاوه جنوب کیش با همان نرخ قبلی وارد بورس گردد ولی در مجموع می توان گفت قیمت شمش بین 2440 تا 2530 تومان در حال حاضر قیمت تقریبا مطلوب بازار است. ( البته با احتساب مالیات بر ارزش افزوده)

این روند در روز پنج شنبه هفته گذشته به گونه ای دیگر رقم خورد و در روز پنج شنبه و پس از چند روز منفی در بازارها شاهد اوج گیری و افزایش قیمت ارز در بازار آزاد بودیم.

اعلام تحریم های جدید و بازار نامشخص فولاد

اعلام تحریم های جدید و نامشخص و تقریبا غیرقابل پیش بینی بودن وضعیت بازارها طی روزهای آتی باعث رشد مجدد تقاضا و به دنبال آن افزایش قیمت پروفیل و سایر محصولات شد.

به دنبال افزایش قیمت نزدیک به دو درصدی بیشتر ارزها در معاملات روز پنج شنبه، بازارهای کالایی از جمله بازار طلا و هم چنین فولاد نیز متاثر از آن با افزایش حجم تقاضا و رشد قیمت پروفیل و سایر محصولات روبرو شد و هم چنین اکثر تولیدکنندگان میلگرد قیمت های خود را با افزایش نسبت به روز گذشته اعلام نمودند به طوری که دامنه افزایش قیمت ها بین 20 تا 50 تومان در نوسان بود.

قیمت پروفیل اصفهان

به نظر می رسد نوسان های غیر متعارف قیمت ها تا زمان مشخص تر شدن تاثیر اقدامات سیاسی اخیر در خصوص برجام بر تحریم ها و مبادلات اقتصادی بین المللی کشور و به نوعی خروج بازارها از وضعیت بلا تکلیف  این روزها ، ادامه داشته باشد.

برخلاف این روند در کل و در بازار روز یک شنبه مقاطع طویل فولادی و به ویژه قیمت میلگرد آجدار؛ در اکثر مبادی نرخ رسمی ثابت بوده ولی ظاهرا در برخی مبادی تخفیفات افزایش پیدا کرده اند.

هم چنین در ساعات میانی روز گذشته قیمت پروفیل ضخامت 2 میلی متر به میزان 3250-3175 تومان اعلام گردید و در حوزه میلگرد کلاف نیز قیمت کلاف ساده ثابت بوده و قیمت میلگرد آجدار نیز برای سایز 25-14 میلی متر در محدوده 2825-2740 تومان متغیر بود.

مروری بر عرضه های روز گذشته بازار آهن

به نظر می رسد دو رقم ذکر شده حداقلی (3170 و 2740 تومان ) نقطه نزدیک به منطقه تعادلی باشد و خریداران آن را برای خرید خود مناسب ارزیابی نماید.

هم چنین در ساعات میانی روز گذشته در حالی که محموله تیرآهن ذوبی در بورس کالا بدون تغییر قیمت معامله شد و عرضه پروفیل یاران به دلیل فقدان تقاضا از رینگ خارج شد ضایعات فلزی در حال انجام معامله در بازار فرعی بورس کالا بوده که به نظر می رسید ضایعات شرکت راه آهن از تقاضای مطلوبی برخوردار بوده است.

در ساعات ابتدایی روز گذشته نیز شنیده ها حکایت از عرضه احتمالی شمش اهواز در روز چهار شنبه داشت.

در صورتی که خبر دیروز مبنی بر قراردادهای صادراتی جدید فولاد خوزستان صحت داشته باشد. و این شرکت برای صادرات با مشکل جدی مواجه نشود .احتمال کاهش قیمت از۲۲۴۰۰ منتفی است. هرچند که بعضی دوستان از علاقه فولاد خوزستان به افزایش قیمت پایه خبر می دهند.

این افزایش احتمالی مستلزم موافقت بورس کالا است که در شرایط کنونی چنین تصمیمی بعید به نظر می رسد. به علاوه کم و کیف بازار از مقاومت شدید در مقابل  هرگونه افزایش احتمالی خبر می دهد.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0