علت اختلاف قیمت مقاطع فولادی در بورس و بازار داخلی چیست؟

مهمترین عامل تعیین کننده قیمت مقاطع، شمش فولادیه. قیمت شمش، بر اساس قیمت واردات و صادرات این محصول محاسبه می شود. اما در ایران به علت تحریم های موجود، تعیین قیمت شمش از این قاعده پیروی نمیکند و سمت و سوی متفاوتی پیش گرفته است. از طرف دیگه نرخ بیلت در ایران بدون در نظر گرفتن بازار جهانی روزانه با کاهش قیمت مواجه می شود. بر همین اساس در ایران قیمت مقاطع فولادی در بازار داخلی را نمی توان بر اساس قیمت واردات و صادرات شمش محاسبه کرد.

در این شرایط راهکار ارائه شده برای محاسبه قیمت شمش در بازار داخلی مبنا قرار دادن قیمت این محصول در حوزه سی آی اس CIS یا همان اتحادیهٔ کشورهای مستقل مشترک ‌المنافع می باشد. از همه مهمتر قیمت مقاطع فولادی که در بورس کالا تعیین می شود با در نظر گرفتن حجم عرضه شده و 0.09 درصد مالیات بر آن است؛ همچنین %10 دامنه رقابت را هم باید در نظر بگیریم.

به عنوان سخن آخر اگر میبینید گاهی اوقات قیمت جهانی شمش در حوزه CIS با قیمت شمش در ایران متفاوت است علت آن تغییر قیمت دلار نیمایی و شاید مشاهده تاثیر مثبتی در قیمت شمش صادراتی ایران باشد. کارشناسان مرکز آهن در روزهایی که بورس مقاطع فولادی اعلام میشود منتظر تماس شما عزیزان هستند و از مشاوره تا خرید شما را راهنمایی می کنند.

به نظر شما عامل اصلی این کاهش قیمت بیلت در ایران چه عاملی می تواند باشد؟ و در آخر اگر شما هم تحلیلی در این زمینه دارید میتوانید در قسمت نظرات همین مطلب با ما به اشتراک بزارید.

علت اختلاف قیمت مقاطع فولادی در بورس و بازار داخلی چیست؟

مهمترین عامل تعیین کننده قیمت مقاطع، شمش فولادیه. قیمت شمش، بر اساس قیمت واردات و صادرات این محصول محاسبه می شود. اما در ایران به علت تحریم های موجود، تعیین قیمت شمش از این قاعده پیروی نمیکند و سمت و سوی متفاوتی پیش گرفته است. از طرف دیگه نرخ بیلت در...
258 بازدید
1:56
3 ماه پیش
توسط پشتیبان
0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
    0

    سوالات و نظرات کاربران

    اختیاری

    اشتراک گذاری

    تماس 03135155000 03135156000 0