در هنگام خرید ورق سیاه به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

پیش از خرید ورق فولادی ابتدا شما باید مقدار مورد نیاز خود را مشخص کنید، علاوه بر آنکه مشخص نمائید خرید از کدام کارخانه به لحاظ کیفیت محصول و بعد مسافت برای شما مناسب است. پس از آن باید اقدام به دریافت پیش فاکتور کرده و پس از اطمینان از مشخصات فنی، تناژ و قیمت محصول نسبت به نهائی کردن خرید خود اقدام نمائید. در انتها پس از دریافت بار خود حتما باید محصول را به لحاظ سلامت و تطابق با گواهینامه فنی محصول چک کرده و بعد تحویل بگیرید. در ادامه نکات بیشتری در رابطه با هر یک از مراحل مذکور به شما خواهیم گفت.

ورق سیاه به دلیل داشتن قیمت پایین تر نسبت با سایر ورق های فولادی جز مقاطعی است که در تمامی صنایع از آن استفاده می شود.

مهمترین صنایع مصرف کننده ورق سیاه صنایع خودروسازی ، لوازم خانگی ، هوا فضا و ساختمان سازی می باشد.

  • از کدام کارخانه ورق سیاه بخریم؟

از مهمترین کارخانه های تولید کننده ورق سیاه میتوانیم به کارخانه فولاد مبارکه اصفهان ، فولاد کاویان ، فولا اکسین اهواز و مجتمع فولاد گیلان اشاره کنیم.

هرکدام از این تولیدکنندگان ، ورق سیاه را بر اساس گرید های متفاوتی تولید می کنند و باید بر اساس نیاز خود کارخانه تولید کننده را انتخاب کنید.

ورق سیاه معمولا در عرض های  1، 1.25، 1.5 و 2 متر و در طول 2، 2.5، 6 و 12 متر تولید می‌گردد.

  • نحوه ارسال بار به چه صورت است؟

ورق هایی که ضخامت آنها کمتر از 15 میلی متر می باشد را به صورت شیت ، کلاف یا رول و ورق های با ضخامت بالاتر به صورت شیت ارسال می گردد

  • ورق های وارداتی به صرفه تر است یا تولید داخل؟

ورق های وارداتی بیشتر از  کشورهای چین ، کره ، اوکراین و روسیه وارد می شوند، و معمولا به دلیل داشتن هزینه انبار داری ، حمل و نقل و وارداتی بودن آنها هزینه بیشتری نسبت به ورق های تولید داخل دارند.

  • حداقل مقدار سفارش ورق سیاه چقدر است؟

حداقل میزان سفارش ورق سیاه یک برگ و یا به اصطلاح یک شیت می باشد.

  • المان هایی که باید پس از تحویل بار به آن توجه کنید:

تطابق تناژ، ضخامت و نوع محصول خریداری شده با برگه گواهینامه فنی محصول اولین اقدام پس از دریافت محصول است، پس از آن سلامت ظاهری محصول و عاری بودن ورق سیاه از هرگونه زنگ زدگی، خوردگی و یا حفره می باشد که در صورت هرگونه مغایرت باید به اطلاع مرکزآهن برسانید.

در هنگام خرید ورق سیاه به چه نکاتی باید توجه کنیم؟
پیش از خرید ورق فولادی ابتدا شما باید مقدار مورد نیاز خود را مشخص کنید، علاوه بر آنکه مشخص نمائید خرید از کدام کارخانه به لحاظ کیفیت محصول و بعد مسافت برای شما مناسب است. پس از آن باید اقدام به دریافت پیش فاکتور کرده و پس از اطمینان از مشخصات فنی، تن...
426 بازدید
2:55
7 ماه پیش
0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
0

سوالات و نظرات کاربران

اختیاری

اشتراک گذاری

تماس 03135155000 03135156000 0