تخمین هزینه اجرای سقف LSF

 • ما یک خانه بافت فرسوده با متراژ کلی 222 متر داریم و می خواهیم یک آپارتمان 5 طبقه با پارکینگ و مغازه با سیستم LSF بسازیم. لطفا بگید 5 طبقه چقدر هزینه دارد؟ 2 طبقه به علاوه پارکینگ و مغازه چه میزان باید هزینه کرد؟

برای اجرای سیستم ساختمانی LSF همانند سایر سیستم های رایج ساختمان سازی ابتدا طرح های معماری و سازه ای و سپس نقشه های اجرایی تهیه می شود، سپس براساس سیستم اجرا، متراژ زمین و تعداد طبقات، هزینه های پروژه را تخمین میزنند. ضمن آنکه قیمت روز مقاطع فولادی مورد نیاز شما، هزینه های باربری و حمل و نقل، هزینه های کارگر و سایر هزینه های جانبی را به تاریخ همان روز باید در نظر بگیرید. اما به صورت حدودی و تقریبی می توان ساخت صفر تا صد ساختمان براساس نوع متریال و همچنین ساده یا لوکس بودن متریال بکار رفته در ساخت را از متری 4 میلیون تا 10 میلیون در نظر گرفت.

فونداسیون سازه های lsf

سازه های lsf نسل جدید از روش های مدرن در ساخت  و ساز می باشد که به لحاظ وزن کمی که دارد موجب استقامت بالای آن شده است. ساخت این سازه ها با استفاده از پروفیل های سبک و تولید شده به شیوه نورد سرد انجام می گیرد. که همین مسئله موجب سبک شدن نهایی ساختمان شده است. علاوه بر آن این شیوه نیازی به ستون گذاری ندارد و در واقع فونداسیون آن به صورت نواری در قسمت زیرین دیوار ساخته می شود.

نکته جالب توجه در خصوص این نوع سازه نام خشک می باشد. دلیل آن عدم استفاده از آب در حین ساخت می باشد و دلیل عدم استفاده از آب نیز عدم استفاده از مصالحی همچون سیمان و گچ و… است. نوع فونداسیون در این نوع سازه ها به دو شکل دال گسترده و یا پی نواری طراحی و ساخت شود. در دیگر قسمت های سازه می توان از بتن، دیوار برشی، بلوکهای سیمانی و برای ساخت دیوار مورد استفاده قرار می دهند. نکته ی بسیار مهم در این خصوص اجرای این سازه تحت آیین نامه بتن ایران می باشد و به خصوص مبحث نهم می باشد. چرا که عدم رعایت نکات در ساخت ممکن است موجب ایجاد خسارات مالی و جانی سنگین شود.

از دیگر نکات حائز اهمیت دیواره فونداسیون این سازه است که باید به میزانی مستحکم باشد تا بتواند ترک ها و درزهای موجود را کنترل کند. این کنترل منجر به ضد آب شدن سازه، عدم نفوذ رطوبت و گازهای خاک به ساختمان و زهکشی مناسب ساختمان خواهد شد. در انتها امیدواریم توانسته باشیم هرچند خلاصه نکات بسیار مهم در خصوص این سازه های بسیار سبک و در عین حال با مقاومت بسیار بالا را برای شما شرح دهیم. سوالات خود را با ما در میان بگذارید تا در اسرع وقت پاسخگو باشیم. مرکزآهن بانک اطلاعات دنیای فولاد

تخمین هزینه اجرای سقف LSF

ما یک خانه بافت فرسوده با متراژ کلی 222 متر داریم و می خواهیم یک آپارتمان 5 طبقه با پارکینگ و مغازه با سیستم LSF بسازیم. لطفا بگید 5 طبقه چقدر هزینه دارد؟ 2 طبقه به علاوه پارکینگ و مغازه چه میزان باید هزینه کرد؟ برای اجرای سیستم ساختمانی LSF همانند س...
394 بازدید
1:56
4 ماه پیش
توسط پشتیبان
0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0