3/5
2رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود

هفته ای توام با ثبات در اکثر مبادی فولاد

در روز شنبه هفته نخست شهریور ماه؛ شاخص میانگین قیمت روز میلگرد آجدار در بازار داخلی با رقم حدودی ۴۱۹۰ تومان به ازای هر کیلو ( با احتساب مالیات ارزش افزوده) بنا بر آخرین شنیده‌ های بازار، نسبت به آخرین شاخص ثبت شده در اواخر هفته گذشته؛ کاهش حدود ۱۰ تومانی را نشان می داد. برخی شنیده ها از بازار قوطی پروفیل نیز از ثبات نسبی توام با برخی افزایش تخفیفات از برخی مبادی این حوزه در خصوص محصول بر مبنای ورق ضخامت ۲ میلی متر حکایت داشت. علی رغم این که شنیده های قیمت پیشنهادی این محصول بیشتر در دامنه ۶۳۵۰ تا ۶۴۵۰ تومان ( VAT+) در بازار مصداق دارد؛ اما برخی شنیده‌ ها از افزایش تخفیفات در معاملات توافقی برخی از مبادی این حوزه حکایت دارد. با توجه به برخی شنیده ها از بازار قوطی و پروفیل در خصوص محصول بر مبنای ورق ضخامت ۲ میلی متر؛ در محدوده قیمتی موثر ۶۳۵۰ تا ۶۴۰۰ تومان ( VAT+)؛ در روز یک شنبه شاهد برخی کاهش قیمت ها بین ۳۰ تا ۵۰ تومان در سقف شنیده های نرخ این محصول در برخی از مبادی این حوزه بودیم. به طور کلی در روز یک شنبه شاخص میانگین نرخ میلگرد آجدار در بازار داخلی با رقم حدودی ۴۱۹۰ تومان به ازای هر کیلو ( با احتساب مالیات ارزش افزوده) بنا بر آخرین شنیده ‌های بازار، نسبت به آخرین شاخص ثبت شده در روز گذشته؛ توام با ثبات نسبی برآورد گردید. به طور کلی شاهد ثبات بازار مقاطع طویل فولادی طی ۴۵ روز گذشته بودیم به طوری که قیمت ها تقریبا معادل با شاخص‌های اوایل بهمن ماه سال ۱۳۹۷ گردید.

تحلیل هفتگی بازار آهن

تلاطمات نامتعارف حوزه مقاطع طویل فولادی به مدد مکانیزم تنظیم بازار فولاد و کنترل التهابات نرخ ارز طی سه ماه گذشته به مرور از بین رفته و آرامش و اعتماد تا حد زیادی به این بازار بازگشته است؛ هر چند که از سوی دیگر بیش از گذشته شاهد افول تقاضای داخلی به سبب رکود ساخت و ساز در حوزه مسکن هستیم. در روز دوشنبه  شاخص میانگین قیمت میلگرد آجدار در بازار داخلی با رقم حدودی ۴۱۹۰ تومان به ازای هر کیلو ( با احتساب مالیات ارزش افزوده) بنا بر آخرین شنیده‌ های بازار، نسبت به آخرین شاخص ثبت شده در روز گذشته؛ توام با ثبات نسبی برآورد گردید.

در میان شنیده های روز سه شنبه بازار نسبتا ثابت میلگرد آجدار؛ افزایش تخفیفات ۱۰ تا ۳۰ تومانی میلگرد میانه پیشنهادی برخی از بنکداران؛ کاهش رسمی ۴۰ تومانی معراج البرز گلستان و کاهش ۱۰ الی ۲۰ تومانی میلگرد آریان فولاد بنا بر برخی شنیده ‌ها به چشم آمد؛ اما در کل در شاخص متوسط نرخ بازار؛ تغییر محسوسی صورت نگرفت و روز سه شنبه هم شاهد ثبات این شاخص بودیم. با توجه به شنیده های جسته و گریخته از برخی مبادی حوزه قوطی و پروفیل با نرخ کاربردی محصول بر مبنای ورق ضخامت ۲ میلیمتر در روز چهارشنبه بیشتر در محدوده قیمتی ۶۲۵۰ تا ۶۳۵۰ تومان (VAT+)؛ بنظر میرسد که کاهش حداقل کیلویی ۳۰ تا ۵۰ تومان نسبت به شنیده های نرخ مینیمم یا نرخ کف بازار در برخی از مبادی این حوزه محرز باشد.

به طور کلی در روز چهارشنبه شاخص میانگین نرخ میلگرد آجدار در بازار داخلی با رقم حدودی ۴۱۷۰ تومان به ازای هر کیلو ( با احتساب مالیات ارزش افزوده) بنا بر آخرین شنیده ‌های بازار، نسبت به آخرین شاخص ثبت شده در روز گذشته؛ کاهش حدودا ۱۰ تومانی را نشان می داد. شاخص متوسط قیمت شمش فولادی چهارشنبه ششم شهریور ماه نیز؛ حدود ۳۶۶۵ تومان به ازای هر کیلوگرم توام با مالیات ارزش افزوده رصد شد که نسبت به روز گذشته، صرف نظر از برخی نوسانات جزئی در برخی از مبادی تقریبا ثابت دیده می شود. روز پنج شنبه نیز یک نیم روز کاری با قیمت  های اکثرا ثابت در مبادی میلگرد را سپری نمودیم. بازار محصولات ذوبی کماکان با کاهش عرضه روبروست. قیمت محصول تیرآهن 14 و 18و تیرآهن 20 و 22 در چندروز اخیر افزایش جدی داشته است. این افزایش غیر معمول موجب عقب نشینی بسیاری از مشتریان ثابت تیر ذوبی و احتیاط بیشتر در مورد قیمت های بالای چهار محصول فوق  شده است.

3/5
2رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
0

سوالات و نظرات کاربران

اختیاری

اشتراک گذاری

تماس 03135155000 03135156000 0