0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزایش قیمت محصولات تخت داخلی ترکیه

بهبود شرایط محصولات تخت در ترکیه باعث شد قیمت ورق سیاه در بازار داخلی این کشور در هفته گذشته افزایش یابد با این وجود شاخص های وارداتی با کاهش مواجه شدند.

برخی از تولید کننده های داخلی در حال فروش سهمیه های ماه جولای به قیمت ۵۸۰ تا ۵۹۰ دلار EXW هستند در حالی که دیگر تولید کننده ها پیشنهادهای فروش ماه آگوست را در محدوده ۶۰۰ تا ۶۱۰ دلار EXW مطرح می کنند. برخی ديگر از تولید کننده ها نیز ۵۹۰ تا ۶۰۰ دلار ارایه کرده اند.

به این ترتیب در ارزیابی متال بولتن در ۸ ژوئن قیمت ورق سیاه داخلی ترکیه از ۵۸۵ تا ۵۹۰ دلارEXW در یک هفته قبل، به ۵۸۵ تا ۶۰۰ دلار افزایش یافت.

كارشناسان معتقدند این افزایش قیمت کمی تند است و مشتریان در برابر آن مقاومت خواهند کرد. قیمت ورق سرد نیز در ترکیه ۱۰ دلار گران تر شده و به ۶۹۰ تا ۷۰۰ دلار رسیده است.

در بازار واردات روسها قیمت ورق سیاه را ۵۷۵ تا ۵۸۰ دلار CFR پیشنهاد دادند و اوکراینی ها در اواخر هفته به قیمت ۵۴۵ تا ۵۵۰ دلار CFR به فروش رساندند. در ارزیابی ۸ ژوئن متال بولتن ورق سیاه وارداتی به ترکیه ۵۴۵ تا ۵۷۵ دلار بود که نسبت به ۵۷۰ تا ۵۸۰ دلار یک هفته قبل کاهش داشته است.

قیمت ورق سیاه

افزایش قیمت محصولات پوشش دار ترکیه به دنبال افزایش میزان تقاضا

انتظار می رود قیمت محصولات تخت پوشش دار بازار داخلی ترکیه به زودی به علت افزایش میزان تقاضا در بازار این کشور افزایش یابد. یکی از عرضه کنندگان محصولات تخت ترکیه قیمت ورق گالوانیزه پیشنهادی خود را به میزان ۷۵۰-۷۴۵ دلار به ازای هر تن اعلام کرده است.

یکی دیگر از تولیدکنندگان مطرح این کشور نیز هنوز پیشنهادات خود را اعلام نکرده ولی به نظر می رسد تا هفته آتی قیمت های جدید خود را اعلام کند. تولیدکنندگان ورق فولادی در جنوب ترکیه قیمت ورق گالوانیزه تولیدی خود را به میزان ۷۷۰-۷۶۵ دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند.

ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق گالوانیزه در بازار داخلی کشور ترکیه به میزان ۷۶۵-۷۴۵ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است.

در شمال ترکیه نیز قیمت ورق رنگی گالوانیزه به قیمت ۸۴۵-۸۴۰ دلار به ازای هر تن پیشنهاد شد. تولیدکنندگان در جنوب کشور ترکیه نیز قیمت ورق رنگی پیشنهادی خود را به میزان ۸۵۰-۸۴۰ دلار به ازای هر تن اعلام کردند. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق رنگی در بازار داخلی کشور ترکیه به میزان ۸۴۵-۸۴۰ دلار به ازای هر تن بوده است.

قیمت ورق سیاه

بازار صادراتی ورق گالوانیزه

قیمت ورق گالوانیزه در بازار صادراتی کشور ترکیه به میزان ۷۵۰-۷۴۰ دلار به ازای هر تن بوده است در حالی که میزان تقاضا برای خرید این محصول در اروپا و CIS به شدت کاهش یافته است. به نظر می رسد طی هفته آتی معالات جدیدی در بازار صادراتی این کشور منعقد گردد. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق گالوانیزه در بازار صادراتی کشور ترکیه به میزان ۷۴۵-۷۴۰ دلار به ازای هر تن اعلام شده است.

نوسانات قیمت ورق سیاه در بازار داخلی چین و تضعیف این بازار

قیمت ورق سیاه در بازار داخلی کشور چین در تاریخ ۸ ژوئن نوسان یافت. قیمت این محصول در بازار شرق چین (شانگهای) به میزان ۴۳۲۰-۴۳۰۰ یوان (۶۷۶-۶۷۳ دلار) به ازای هر تن اعلام گردید که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۱۰ یوان به ازای هر تن کاهش یافته است.

در شمال چین (تیانجین) نرخ این محصول به میزان ۴۲۴۰-۴۲۲۰ یوان به ازای هر تن اعلام گردید که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۱۰ یوان به ازای هر تن افزایش یافته است.

ثبات در بازار آتی این کشور منجر به کاهش میزان تقاضا در بازار شانگهای گردید. این در حالی است که در تیانجین خریداران میزان خرید خود را افزایش داده و این امر سبب افزایش قیمت ورق سیاه در این منطقه گردید. قیمت این محصول در شرق چین به میزان ۲۰ یوان به ازای هر تن افزایش یافت در حالی که این نرخ در شمال چین افزایش ۴۰ دلاری داشته است.

روند بازار صادراتی ورق چین

ارزیابی متال بولتن از شاخص قیمت ورق سیاه در بازار صادراتی کشور چین به میزان ۷۵/۵۹۳ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به شاخص اعلام شده طی هفته قبل به میزان ۴۲/۰ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. قیمت های پیشنهادی کارخانجات به میزان ۶۰۵-۵۹۵ دلار به ازای هر تن اعلام شد در حالی که قیمت های اعلام شده در مناقصات به میزان ۵۸۵-۵۸۰ دلار به ازای هر تن می باشد.

در حال حاضر هیچ معامله ای با ظرفیت بالا در این کشور رخ نداده است که علت این امر فاصله قیمت پیشنهادی خریداران و تولیدکنندگان می باشد. فعالان بازار انتظار دارند قیمت های پیشنهادی به میزان ۵۹۰ دلار به ازای هر تن برسد.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری