0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

قیمت ورق سیاه در بازار نقدی چین به روند افزايشی اواخر هفته قبل ادامه داد

به گزارش متال بولتن ۲۸ ماه می قیمت ورق سیاه در بازار نقدی شرق چين (شانگهاي) با افزايش ۳۰ يوان نسبت به روز قبل ۴۲۲۰ تا ۴۲۶۰ يوان و در شمال چين ( تيانجین) با افزايش ۱۰ يوان نسبت به روز گذشته به ۴۰۹۰  تا ۴۱۱۰ يوان رسيد.

با افزايش قيمت ها در بورس شانگهای خريد و فروش در بازار رونق گرفت و تجار اقدام به تجديد ذخاير انبارها نمودند. برخی از كارشناسان معتقدند به دليل پايين بودن ذخاير انبارها احتمال كاهش قيمت ورق سیاه پايين است.

معاملات ورق سیاه تحویل ماه اکتبر با افزايش ۲۲ یوان نسبت به روز قبل به ۳۷۸۶ یوان رسید امروز هر دلار برابر با ۶٫۳۹ یوان بود.

 بازگشت قیمت ها در بازار صادراتی

 شاخص قیمت ورق سیاه صادراتی چين امروز با افزايش ۳٫۳۸ دلار نسبت  به روز قبل به ۵۸۹٫۵۸ دلار FOB رسید. فولاد سازهای چينی بدون تغيير نسبت به هفته قبل  در نرخ ها در محدوده ۵۹۰ تا ۶۰۰ دلار بر تن FOB پیشنهاد فروش می دهند و انتظار می رود فروش تجار در گستره ی ۵۸۰ تا ۵۸۵ دلار FOB قرار گيرد.

يكي از خريداران خارجی معتقد است قيمت های كنونی ورق سیاه چين برای امروز و يكی دو روز آينده مناسب و قابل قبول برای خريداران است.

افزایش قیمت ورق سیاه چین در بازار داخلی در روزهای قبل

نرخ ورق سیاه در بازار داخلی کشور چین تا تاریخ ۲۵ ماه می روند صعودی را طی کرد. قیمت این محصول در بازار شرق چین (شانگهای) به میزان ۴۲۳۰-۴۲۱۰ یوان (۶۶۲-۶۵۹ دلار) به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۳۰ یوان به ازای هر تن افزایش یافته است.

هم چنین در شرق چین (تیانجین) نرخ این محصول به میزان ۴۱۰۰-۴۰۸۰ یوان به ازای هر تن اعلام شده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۲۰ یوان به ازای هر تن افزایش داشته است.

تاجران پس از افزایش قیمت ها در بازار فیوچرز قیمت های خود را در بازار داخلی افزایش دادند. هم چنین خریداران قیمت های پیشنهادی خود را در مناقصات ثابت نگه داشته اند.

قیمت ورق سیاه در شرق چین به میزان ۴۰ یوان به ازای هر تن کم تر از نرخ پیشنهادی طی جمعه گذشته بوده است در حالی که قیمت ها در شمال چین حدودا به میزان ۱۰ یوان به ازای هر تن کاهش داشته است.

قیمت ورق سیاه

بررسی بازار صادراتی چین مورخ ۲۵ ماه می

ارزیابی متال بولتن از شاخص قیمت ورق سیاه در بازار صادراتی کشور چین به میزان ۵۸۶ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به شاخص اعلام شده قبلی به میزان ۰۲/۰ دلار به ازای هر تن کاهش یافته است.

هم چنین پیشنهادات کارخانجات کشور چین برای نرخ صادراتی این محصول به میزان ۶۰۰-۵۹۰ دلار به ازای هر تن اعلام شده است. برخی تجار نیز قیمت های پیشنهادی خود را در محدوده ۵۸۵-۵۸۰ دلار به ازای هر تن گزارش کرده اند که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۵ دلار به ازای هر تن کاهش یافته است.

خریداران نیز نرخ های پیشنهادی خود را در محدوده ۵۸۰ دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند در حالی که قیمت های پیشنهادی قبلی به میزان ۵۸۵-۵۸۰ دلار به ازای هر تن بوده است.

برخی معاملات با ظرفیت محدود نیز به قیمت ۵۸۹-۵۸۵ دلار به ازای هر تن بوده است. بیشترین معاملات برای این محصول در محدوده قیمت ۳۷۶۴ یوان به ازای هر تن گزارش شده است.

کاهش نرخ برابری لیر در برابر دلار؛ قیمت میلگرد مجددا در ترکیه گران شد

علی رغم روند کاهشی قیمت قراضه وارداتی ترکیه، نوسانات شدید نرخ لیر در برابر دلار باعث شده تا فولادسازان بزرگ این کشور مجددا لیست قیمت های خود را رو به بالا اصلاح نمایند.

شرکت کاردمیر لیست قیمت جدید میلگرد خود را امروز با ۱۶۱ لیر افزایش همراه نمود. در حال حاضر، این فولادساز میلگرد سایز ۱۲ تا ۳۲ خود را به قیمت ۲۶۰۲ لیر به ازای هر تن (۵۶۷ دلار به ازای هر تن) بدون احتساب VAT پیشنهاد می دهد. این در حالی است که نوسانات نرخ ارز باعث شده تا قیمت در مقیاس دلاری تنها ۲ دلار افزایش داشته باشد.

دیگر فولادساز بزرگ، باشتوگ متالورژی نیز در جدیدترین لیست خود که امروز منتشر شد، قیمت روز میلگرد را با ۱۵۲ تا ۱۵۳ لیر افزایش به ۲۵۷۶ لیر به ازای هر تن رسانده است. قیمت های این شرکت در مقیاس دلاری ثابت مانده اند.

قیمت ورق گالوانیزه

ارزیابی قیمت ورق گالوانیزه صادراتی چین

در شرایط ثبات قیمت های داخلی و پراکندگی تقاضا در بازار های خارجی قیمت ورق گالوانیزه صادراتی چین اندکی کاهش یافت. در هفته جاری بیشتر صادر کننده های چینی قیمت روز ورق گالوانیزه را اندکی کاهش دادند و محصول ضخامت ۱٫۰۰ میلی متر با پوشش ۱۲۰ گرم را به ۶۹۰ تا ۷۱۰ دلار FOB تحویل ماه جولای رساندند که در مقابل ۶۹۰ تا ۷۱۵ دلار یک هفته قبل اندکی کاهش داشته است.

به گزارش متال اكسپرت و به نقل از یکی از تجار تقاضا در بازار های خارجی مطلوب نیست و قیمت ها همچنان برای خریداران بالا است. فروش به شرق آسیا و خاورمیانه نیز به دلیل ماه رمضان محدود شده است.

با این وجود مصرف داخلی ورق گالوانیزه چین زیاد است و تقاضا در صنعت لوازم خانگی قبل از تابستان در حال بهبود است. با وجود تقاضای مطلوب به دلیل این که قیمت ها به سطوح بالایی رسیده افزایش اندکی در حد ۲۴ یوان معادل ۳٫۷ دلار در قیمت ورق گالوانیزه رنگی صادراتی چین رقم خورد.

همچنین با شروع فصل بارندگی فروش به شرکت های ساختمانی کاهش خواهد یافت بنابراین انتظار می رود تقاضا برای ورق گالوانیزه داخلی بهتر از تقاضای برای محصولات طویل باشد، البته چندان هم نمی توان به آن خوشبین بود. این شرایط باعث شد برخی از تولید کننده های اصلی مانند BAOSTEEL  و SHANGDONG قیمت های فروش تولید ماه ژوئن را بدون تغییر نسبت به قبل اعلام کنند.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری