0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

‍ شاخص سنگ آهن وارداتی به چين ۶۸٫۷ دلار

به گزارش متال اكسپرت ۱۰ آگوست شاخص سنگ آهن وارداتی به چين با ۰٫۸ دلار كاهش نسبت به ديروز به ۶۸٫۷ دلار CFR رسيد. تامين كننده ها با حداقل تقاضای سنگ آهن در روز جاری مواجه شدند كه به دليل افزايش قيمت چند روز گذشته و كاهش تقاضا به دليل محدوديت های جديد توليد آهن آلات بود. به علاوه سنگ آهن آتی در بورس داليان با كاهش ۷٫۵ يوان معادل  ۱٫۱ دلار نسبت به روز قبل مواجه شد. اين افت قيمت مطابق با انتظارات فعالان بازار بود كه به دليل عدم ثبات تقاضا پيش بينی كرده بودند. برخی از تولیدکنندگان آهن آلات فرصت كاهش قيمت را غنيمت شمرده و انبارهای خود را با محصولات با كيفيت بالای استراليايی و برزيلی تكميل كردند.

انتظار می رود سنگ آهن و فولاد همچنان شرايط مطلوبی بهره ببرند و در آينده به خصوص در فصل زمستان بازار آهن آلات چين با كاهش عرضه مواجه شود. بر اساس گزارش روييترز در سال جاری احتمال دارد تعداد شهرهايی كه بايد توليد آهن آلات را كاهش دهند نسبت به سال ۲۰۱۷ بيشتر باشد.

محدوديت های جديد وضع شده بر توليد آهن آلات بر ميزان توليد ماهيانه تاثير گذار بوده است. تا جايی كه در اواخر ماه جولای توليد فولاد چين ۲٫۲ درصد كاهش نسبت به اواسط ماه به ۲٫۴۴ ميليون تن رسيد.

قیمت آهن آلات

صادر كننده های ورق سیاه هند، فعال در تمام مقاصد

تقاضا در بازار داخلی هند همچنان ضعيف است و توليد كننده های هندی توجه بيشتری به بازار صادراتی دارند. هندی ها تلاش كردند قيمت های فروش خود را در مقاصد مختلف كاهش ندهند اما در برخی موارد مجبور به كاهش قيمت شدند. به نقل از متال اكسپرت پيشنهاد های رسمی كلاف گرم اعلام شده به مشتريان اروپايی ۶۰۵ تا ۶۱۰ دلار FOB معادل ۶۴۰ تا ۶۴۵ دلار CFR است. با اين وجود در قرارداد های فروش محموله هايی با قيمت های بسيار پايين تر در محدوده ۶۱۵ تا ۶۲۰ دلار CFR به ثبت رسيد.

تركيه به طور معمول مقصد صادرات كلاف گرم هند نبود اما دو محموله ۱۰,۰۰۰ تنی به يك نورد كار تركيه ای به قيمت ۶۱۵ دلار CFR به فروش رسيد. به گفته يكی از تجار می توان محموله هايی با تناژ بالا را با اندكی تخفيف به تركيه صادر كرد. فروش كلاف گرم هند به امارات ۶۰۵ تا ۶۱۰ دلار CFR و صادرات به ويتنام توسط شركت  Buhshan در پايين ترين سطح قيمتی ۵۹۵ دلار CFR بوده است.

برخی از توليد كننده های هندی همچنان سهميه های ماه سپتامبر را به فروش می رسانند و ممكن است تخفيف های بيشتری ارايه نمايند. با ابن حال به دليل انتظار بهبود بازار داخلی هند، به نظر نمی رسد كلاف گرم به روند كاهشی ادامه دار وارد شود.

افت شاخص سنگ آهن به رغم رشد آهن آلات

به گزارش متال اكسپرت در شرايط تقريبا غير معمول با وجود افزايش قيمت آهن آلات در چين، شاخص سنگ آهن با كاهش مواجه شد. ۱۳ آگوست شاخص سنگ آهن وارداتي چين با ۰٫۷ دلار كاهش نسبت به جمعه به ۶۸ دلار CFR رسيد.

بر اساس اعلام رسانه هاي محلي تمام كوره بلند های منطقه Fengang در تانگشان بايد از ۱۲ آگوست توليد را به نصف كاهش داده باشند كه باعث كاهش توليد سنگ آهن و فولاد به ميزان ۳۱,۰۰۰ و ۲۱,۲۰۰ تن در روز خواهد شد. در سه سال آينده تقاضای فولاد در هند ساليانه ۱۰ درصد افزايش خواهد يافت

پيش بينی مي شود تقاضای فولاد در هند با شيب تندی در سال های آينده افزايش یابد و نه تنها باعث حمايت از توليد كننده های داخلی بلكه باعث رشد واردات فولاد به اين كشور گردد. به گزارش متال اكسپرت تقاضا در بخش های مصرف كننده فولاد در سه سال آينده ۱۰ تا ۱۱ درصد به طور ميانگين ساليانه افزايش خواهد يافت. اين رشد تقاضا عمدتا در بخش ساخت و ساز و خودرو خواهد بود.

به گفته فعالان بازار توليد كننده های داخلی هند نمی توانند تمامی اين رشد تقاضا را تامين كنند. در نتيجه واردات فولاد در كوتاه مدت و ميان مدت افزايش خواهد يافت. لازم به ذكر است واردات فولاد به هند در سه ماهه دوم سال جاری ۱٫۹ ميليون تن بود كه ۱۰٫۹ درصد بالاتر از مدت مشابه سال قبل است.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری