0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزایش قیمت میلگرد در بازار شرق چین در نتیجه ی کاهش موجودی

قیمت میلگرد شرق چین در تاریخ ۳۰ می روند صعودی را در پیش گرفت و این امر در نتیجه ی کاهش میزان موجودی انبارها بوده است. این در حالی است که در بازار شمال چین قیمت ها در نتیجه ی فعالیت ضعیف خرید ثابت باقی مانده است.

قیمت روز میلگرد در بازار داخلی شرق چین (شانگهای) به میزان ۳۹۲۰-۳۸۷۰ یوان (۶۱۱-۶۰۳ دلار) به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۳۰-۲۰ یوان به ازای هر تن افزایش یافته است.

در شمال چین نیز نرخ این محصول به میزان ۳۸۸۰-۳۸۶۰ یوان به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است. موجودی میلگرد در بازار شرق چین روند نزولی داشته است و به نظر می رسد در روزهای آتی به میزان بیشتری نیز کاهش یابد.

علت این امر این است که کارخانجات این کشور میزان تولید میلگرد خود را به علت اقدامات زیست محیطی دولت چین کاهش داده و به نظر می رسد که قیمت میلگرد این کشور در روزهای آتی افزایش بیشتری یابد.

در شمال چین نیز فعالان بازار میزان عرضه و تقاضا در روزهای جاری بالانس شده ولی میزان تقاضا برای خرید میلگرد به شدت کاهش یافته است. بنابراین قیمت میلگرد در روزهای جاری در شمال چین روند ثابتی را طی کرده است.

ارزیابی متال بولتن از شاخص قیمت میلگرد بازار صادراتی چین

ارزیابی متال بولتن از شاخص قیمت روز میلگرد در بازار صادراتی کشور چین به میزان ۵۴۸ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۲ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است.

یکی از کارخانجات واقع در شرق چین نرخ میلگرد پیشنهادی خود را برای بازار صادراتی به میزان ۵۶۰-۵۵۵ دلار به ازای هر تن اعلام کرده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی کاهش داشته است.

همچنین پیشنهادات خریداران در مناقصات نیز در محدوده ۵۴۰-۵۳۵ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت ۵۴۰-۵۳۰ دلار به ازای هر تن قبلی افزایش یافته است. فعالان بازار انتظار دارند که قیمت های معاملات به میزان ۵۵۰ دلار به ازای هر تن برسد در حالی که نرخ قبلی در محدوده ۵۵۰-۵۴۵ دلار به ازای هر تن بوده است.

قیمت میلگرد اصفهان

کاهش نگرانی سرمایه گذاران با تضعیف احتمال تشکیل دولت جدید در ایتالیا

بازارهای سهام جهان برای روز دوم به روند افزایشی خود ادامه دادند. این تقویت پس از آن حاصل شد که تلاشها در ایتالیا برای حفظ دولت فعلی قوت گرفت و نیز داده های اقتصادی چین نشان داد شرایط همچنان در دومین اقتصاد بزرگ دنیا با ثبات است.

اکثر بازارهای سهام در اروپا از این خبر نیروی تازه ای گرفتند، تنها بورس آلمان با احتمال وضع ممنوعیت برای صادرات خودرو به آمریکا با افت روبرو شد. یورو هم تحت تاثیر این اخبار در برابر دلار تقویت شد.

بازارهای آسیایی نیز با انتشار آمار اقتصادی چین و افزایش شاخص PMI چین که بیش از انتظارات بازار بود تقویت شدند. شاخص دلار در برابر ارزهای مهم جهان ۰/۳ درصد کاهش یافت. این افت بیشتر تحت تاثیر افزایش تنش های تجاری میان چین و آمریکا صورت پذیرفت.

بهای نفت نیز پس از تقویت در پی اخطار بانک مرکزی روسیه مبنی بر خطرات افزایش تولید، امروز کمی افت نمود. بهای نفت سبک آمریکا امروز به ۶۸ دلار به ازای هر بشکه رسید، در حالیکه نفت برنت پس از رشد ۲/۸ درصدی دیشب امروز با ۰/۳۵ درصد افت در سطح ۷۷/۲۳ دلار به ازای هر بشکه متوقف شد.

هندی ها و افزایش قیمت ورق سیاه

فولاد سازهای هندی احتمالا قیمت ورق سیاه داخلی را ۵۰۰ روپیه معادل ۷ دلار افزايش خواهند  داد. علت این اقدام افزایش هزینه تولید آن ها به دلیل تضعیف نرخ روپیه می باشد.

در ارزیابی ۱ ژوئن متال بولتن ورق سیاه داخلی هند ۴۵۳۰۰ تا ۴۵۸۰۰ روپیه معادل ۶۷۱ تا ۶۷۹ دلار EXW تعیین شد که از ابتدای ماه می تا کنون بدون تغییر بوده است.

به دلیل کم بودن حجم واردات ورق سیاه به این کشور فولادسازهای هندی توانسته اند در ماه هاي گذشته  قیمت های فروش داخلی خود را افزایش دهند. بر اساس برآوردها پیشنهاد ورق سیاه وارداتی به هند ۶۴۰ تا ۶۵۰ دلار CFR بود که نسبت به هفته قبل ۵ دلار افزایش نشان می دهد. هنوز در اين قیمت ها رزروی توسط وارد کننده ها انجام نشده است.

تقویت قیمت میلگرد و ورق سیاه در بازار داخلی باعث شد سهمیه های صادرات کلاف گرم هند کاهش چشمگیری داشته باشد. پیشنهاد فروش هندی ها در بازار صادرات در هفته جاری ۶۱۰ تا ۶۱۵ دلار FOB بود و ۱۵ تا ۲۰ دلار کاهش نسبتا به یک هفته قبل به ثبت رساند.

براساس نظر فعالان بازار هندی ها در مقایسه با ۶ ماه قبل ۲۰ درصد کمتر صادرات کلاف گرم دارند و تنها به منظور حفظ حضور خود در بازار های جهانی اقدام به صادرات می نمایند.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری