0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

عرضه کنندگان ورق گرم در چین پیرو افزایش قیمت در منطقه سی آی اس

به دنبال افزایش قیمت ورق سیاه توسط عرضه کنندگان منطقه سی آی اس، صادرکنندگان چینی با افزایش تقاضا از سوی خریداران روبرو شدند. از این رو، آنها تصمیم گرفتند تا از کاهش بیشتر قیمت ورق سیاه پیشنهادی خودداری کنند.

برآورد قیمتهای پیشنهادی عرضه کنندگان چینی امروز در محدوده ۵۷۰ تا ۵۸۰ دلار به ازای هر تن بوده اند که نسبت به هفته گذشته تغییر محسوسی را نداشته اند. بسیاری از فولادسازان موفق شدند در محدوده ذکر شده تناژهای قابل توجهی را به فروش برسانند.

با توجه به سطوح قیمت ورق سیاه صادرکنندگان سی آی اس در محدوده ۵۸۰ تا ۵۸۵ دلار به ازای هر تن فوب، قیمتهای چینی ها برای خریداران خصوصا در جنوب شرق آسیا به دلیل هزینه های حمل پایین تر بسیار جذاب تر می باشند. لذا، انتظار می رود که صادر کنندگان منطقه سی آی اس از افزایش بیشتر قیمت های خود امتناع ورزند.

ورق گالوانيزه در بازار اروپا افزايش خواهد يافت

رشد قيمت ورق سیاه و ورق سرد در كنار محدود شدن واردات عواملي هستند كه باعث افزايش قيمت ورق گالوانيزه خواهد شد. ارزيابي هفتگي متال بولتن نشان مي دهد قیمت ورق گالوانیزه در جنوب اروپا در ۱۷ ژانويه ۶۱۰ تا ۶۴۰ يورو EXW مي باشد. اين ارزيابي بازتاب آخرين معاملات انجام شده در اروپاست در حالي كه انتظار مي رود معاملات جديد در پايان ماه ۲۰ يورو بالاتر باشد.

در ارزيابي بازار واردات ورق گالوانيزه وارداتي به ۶۶۰ تا ۶۷۰يورو CFR بنادر اصلي رسيد كه ۵ يورو پايين تر از هفته قبل است. در شمال  اروپا قيمتهاي داخلي ۷۰۰ تا ۷۱۰ يورو EXW و در بازار واردات در محدوده  ۶۷۰ تا ۶۷۵ يورو CFR قرار دارد.

افزايش قيمت ورق گالوانيزه در اروپا به واسطه تقاضاي خوب از سوي بخش خودرو سازها و تعرفه هاي وضع شده روي خواهد داد. در آگوست سال گذشته تعرفه اوليه واردات گالوانيزه از چين ۱۷٫۲ تا ۲۸٫۵ درصد توسط كميسيون اروپا وضع شد.

قیمت ورق سیاه مرکزآهن

کاهش تقاضا خرید ورق

با اينكه تقاضا در روند افزايشي قرار دارد صنايع مصرف كننده هاي نهايي در برابر افزايش قيمتها مقاومت مي كنند. در بخش خودرو سازي در سال ۲۰۱۷ ثبت خريد خودروهاي سواري با افزايش ۳٫۳۹ درصد به ۱۵٫۴ ميليون دستگاه رسيد.

دپارتمان تجارت خارجي تايلند اخيراً بررسي هائي در خصوص واردات ورق سیاه از استراليا و مصر داشته و قصد دارد عوارض آنتي دامپينگ ۴۳ درصدي براي استراليا و ۲۱ درصدي براي مصر وضع نمايد . گفته شده اين اقدام به درخواست توليدكنندگان داخلي و به جهت حمايت از توليد داخل انجام مي پذيرد . بررسي هاي اوليه هم گويا در تاريخ ۱۷ نوامبر ۲۰۱۷ انجام شده است . در فاصله ماههاي ژانويه تا اكتبر ۲۰۱۷ حجم واردات ورق گرم از استراليا به تايلند ۱۳۸ هزار و ۷۱۷ تن و واردات از مصر ۸۲ هزار و ۸۷۴  تن بوده كه افزايشي به ترتيب ۹ و ۳ درصدي داشته است .

قیمت ورق سیاه به گزارش متال بولتن پس از چند روز کاهش، سه شنبه ۱۶ ژانویه قیمت ورق سیاه در بازار داخلی چین اندکی افزایش یافت.

نوسانات قیمت ورق سیاه بازار داخلی چین

ورق سیاه در بازار نقدي شرق چين (شانگهاي) با افزایش ۱۰ تا ۲۰ یوان نسبت به روز قبل ۴۱۴۰ تا ۴۱۸۰ يوان و در شمال چين( تيانجین) با افزایش ۱۰ تا ۲۰ یوان نسبت به روز گذشته به ۳۹۴۰ تا ۳۹۶۰ يوان رسيد . در بورس شانگهاي معاملات تحویل ماه می با ۱۵ یوان کاهش نسبت به روز قبل به ۳۸۲۲ یوان رسید.

امروز هر۱ دلار برابر با ۶٫۴۳ یوان می باشد.

نوسانات بازار صادراتی

 شاخص قیمت ورق سیاه صادراتی متال بولتن امروز با افزایش ۰٫۸۳ دلار نسبت به روز قبل به ۵۷۰٫۸۷ دلار FOB رسید. قیمتهای پیشنهادی تولید کننده های فولاد در محدوده ۵۷۵ تا ۵۸۰ دلارFOB قرار دارد و تجار معتقدند ۵۷۰ پایین ترین قیمتی است که ممکن است فولاد سازها بپذیرند.

آخرین خبرهای ورق روغنی و سرد در بازار چین به نقل از متال بولتن:

افت قيمت  ۵ دلاري ورق سرد صادراتي چين و رسيدن به ۶۱۰ تا ۶۱۵ دلار FOB در ۱۶ ژانويه. كاهش تقاضاي خارجي و افت قيمتهاي داخلي عوامل افت شاخص ورق سرد مي باشد.

قیمت ورق گالوانيزه صادراتي چين در ۱۶ ژانويه با ۵ دلار كاهش هفتگي به ۶۷۰ تا ۶۷۵ دلار FOB رسيد. فولاد سازها به پذيرش قيمتهاي پايين تمايل نشان دادند اما انتظار نمي رود گالوانيزه كاهش زيادي داشته باشد.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری