0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

آخرین تغییرات قیمت ورق سیاه در چین طی هفته جاری

با وجود افت قیمت ورق سیاه در بازار داخلی چين قيمت صادراتی با افزایش همراه شد. به گزارش متال بولتن امروز 6 مارس قیمت ورق سیاه در بازار نقدي شرق چين (شانگهاي) با کاهش 20 یوان نسبت به روز قبل 4100 تا 4120 يوان و در شمال چين( تيانجین) با کاهش 30 یوان نسبت به روز گذشته به 4040 تا 4060 يوان رسيد .

پس از چند روز کاهش قیمت خرید و فروش در بازار نقدی افزایش یافت و فعالان بازار به دلیل نیاز به افزایش نقدینگی قیمتهای خود را کاهش دادند. در بورس شانگهاي معاملات تحویل ماه می با 5 یوان کاهش نسبت به روز قبل به 4042 یوان رسید. امروز هر1 دلار برابر با 6.34 یوان می باشد.

شاخص قیمت ورق سیاه بازار صادراتی چین

 شاخص قیمت ورق سیاه صادراتی چين امروز با افزايش 8.23 دلارنسبت به روز قبل به 620.81 دلار FOB رسید شنیده شد معاملات اخیر ورق سیاه به ویتنام به قیمت 630 دلار CFR انجام شده است.شرکت BAO STEEL کلاف گرم گریدSS400 ضخامت 3.00 میلیمتر را به قیمت 635 دلار CFR و گرید SAE100 ضخامت 2.00 میلی متر را به قیمت 650 دلار CFR ویتنام به فروش رساند.گرید SS400 ضخامت 3.00 میلیمتر مشمول ارزیابی های متال بولتن از قیمت ورق سیاه صادراتی چین می شود.

با این حال همه وارد کننده ها قیمت های جدید چینی ها را نپذیرفتند و پاسخی به پیشنهاد فروش 625 دلاری تجار کلاف گرم ارایه ندادند.

افزایش قیمت ورق رنگی ترکیه

در طی هفته گذشته تقاضای باازر ورق رنگی ترکیه کمی افزایش یافته است. در همین حال از آن جایی که ورق سیاه محصول خام برای تولید ورق رنگی می باشد به دلیل افزایش قیمت کلاف گرم کارخانه های تولید ورق رنگی قیمت خود را افزایش داده اند. به گفته منابع بازار چشم انداز بازار جهانی محصولات تخت فولادی و پوشش دار مثبت می باشد و انتظار می رود قیمت محصولات پوشش دار در دوره پیش رو افزایش داشته باشد.

قیمت ورق سیاه

قیمت ورق رنگی نسبت به هفته گذشته تنی 15 دلار افزایش داشته و در حال حاضر ورق رنگی تنی 1065-1035 دلار می باشد. تمامی قیمت ها درب کارخانه و با احتساب 18 درصد مالیات ارزش بر افزوده می باشد. در همین حال قیمت ورق رنگی صادراتی ترکیه تنی 15 دلار افزایش داشته و در حال حاضر تنی 885-875 دلار FOB به فروش می رسد.

افزایش قیمت ورق سرد بازار داخلی چین

در طی هفته گذشته میانگین قیمت ورق سرد بازار داخلی چین افزایش داشته در حالی که سطح فعالیت های تجاری پایین بوده است. در طی هفته گذشته قیمت آتی فلزات در چین بعد از تعطیلات افزایش داشته که این امر تاثیر مثبت بر بازار کلاف سرد گذاشته است. تامین کنندگان نگاه مثبتی به بازار آینده دارند و احتمال دارد قیمت های خود را افزایش دهند.

در همین حال برخی از تجار بعد از فستیوال لنترن فعالیت های خود را آغاز می کنند و در دوره پیش رو تقاضا بهتر خواهد شد. انتظار می رود میانگین قیمت کلاف سرد بازار داخلی چین در هفته پیش رو افزایش داشته باشد.

افزایش قیمت ورق گالوانیزه بازار داخلی چین

در طی هفته گذشته میانگین قیمت ورق گالوانیزه بازار داخلی چین روند افزایشی داشته در حالی که سطح فعالیت های تجاری پایین بوده است. میانگین قیمت ورق گالوانیزه بازار داخلی چین 800 دلار به ازای هر تن بوده است. در طی هفته گذشته تقاضا هنوز به حالت عادی بازنگشته در حالی که انتظار می رود فعالیت های تجاری بعد از فستیوال لنترن افزایش یابد.

بعد از آخرین افزایش سریع قیمت فلزات در بازار بورس شانگهای قیمت آتی فلزات در سه روز گذشته کمی کاهش داشته است که این امر بر بازار کلاف گالوانیزه تاثیر منفی گذاشته و از افزایش قیمت آن کمی جلوگیری کرده است. در هر حال تقاضا در هفته جاری بهتر خواهد شد. انتظار می رود قیمت کلاف گالوانیزه بازار داخلی چین در هفته پیش رو روند افزایشی داشته باشد.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0