0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

بررسی روند بازار پشم شیشه در ایران

کارخانه ی اصفهان یکی از بزرگ ترین کارخانه های تولید کننده ی پشم شیشه کشور است. پشم شیشه در بازار اصفهان با قیمتی مناسب نسبت به نقاط دیگر کشور به خریداران عرضه می شود. علاوه بر این، قیمت پشم شیشه صادراتی نیز در بازار اصفهان بسیار مناسب است و سالیانه مقادیر زیادی از این محصول به کشور های دیگر صادر می شود.

به طور کلی تولید انبوه به علاوه ی کیفیت بالای انواع عایق پشم شیشه در کارخانه ی اصفهان موجبات فروش داخلی و خارجی رضایت بخشی را برای تولید کنندگان آن فراهم آورده است. پس از مدتی مشتریانی که به سمت خرید پشم شیشه خارجی روی آورده بودند به دلیل عدم رضایت از خرید این محصول و اصطلاحا بی کیفیت بودن آن، در حال حاضر به سمت خرید از بازار داخلی روی آورده اند و به همین دلیل است که قیمت پشم شیشه در بازار داخلی مدتی است که روند کاهش پیدا نکرده است.

پشم شیشه اصفهان

انواع پشم شيشه ی تولیدی کارخانه های داخلی:

 • پشم شيشه پتوئي يا رولي که با وزن ١٢ تا ٢۴ کیلوگرم موجود است و با روكشی از كاغذ كرافت- فويل آلومينيوم مسطح یا ساده، و یا بدون روكش توليد مي شود.
 • پشم شيشه قطعه اي که با وزن ٣۶ تا ١١۵ کیلوگرم به دو شکل روكش دار و يا بدون روكش، و با ضخامت هاي گوناگون و ابعاد مختلف توليد مي شود.
 • عايق هاي پيش ساخته لوله که با اندازه های ٢/١ تا ٢۴ این به بازار عرضه می شود و داراي يك شكاف طولي در سرتاسر آن می باشد که براي قرار گرفتن در دور لوله مورد نیاز است. این نوع محصول نیز به دو شکل روكش دار و يا بدون روكش در دسترس مشتریان قرار می گیرد.
 • پشم شيشه فله يا با تور سيمي، که به شکل خام (بدون رزين) و با تحمل دهانه هاي بالا تولید می گردد و مخصوص كوره ها و همچنین ديگ هاي بخار ساخته می شود.

موارد مصرف پشم شیشه در صنعت

موارد مصرف انواع پشم شیشه های نام برده عموما در سالن هاي سخنراني، دفاتر مختلف، ساختمان هاي تجاري، كريدور ها، بیمارستان ها، سرسراي هتل ها، مدارس، رستوران ها، انواع آزمايشگاه هاي خاص، انواع سالن ها مانند سالن اجتماعات، پايانه ها و فرودگاه ها، می باشد.

از آخرين دستاوردهاي کارخانه های تولید کننده ی پشم شيشه، توليد پانل هاي ايزواكوستيك با خواصی از جمله:

خاصیت جذب صوت بسيار بالا و كاهش دادن صدا هاي ناخواسته (نونه)، مقومت بالای آن نسبت به رطوبت تا میزان ۹۵% رطوبت، مستحکم در برابر آتش و تنوع در رنگ این محصول می باشد.

در حال حاضر پشم شیشه با ضخامت ٢ اینچ و طول ١۵ متر در بازار تهران از یک ماه پیش تا کنون ثابت باقی مانده است. با توجه به نزدیک شدن به پایان سال و افزایش نرخ دلار که به طور مستقیم با روکش پشم شیشه در ارتباط است، پیش بینی می شود که بازار پشم شیشه ی کشور طی هفته های آینده روند نزولی پیدا کند.

اطلاعات ارائه شده ی منابع خبری حاکی از آن است که قیمت این محصول در دوره زمانی مشابه در سال های گذشته نیز به همین منوال بوده است. یکی دیگر از دلایل کاهش قیمت پشم شیشه ی داخلی در سه ماهه ی آخر سال های گذشته، تولید انبوه این محصول و کاهش قابل توجه تقاضا برای خرید آن است. در شرایط فعلی نیز با توجه به تقاضای ضعیف مشتریان و عرضه ی مداوم این کالا به بازار قیمت پیشنهادی اکثر کارخانه های داخلی کشور یا کاهش یافته و یا ثابت باقی مانده است. اما در صورت تولید انبوه پشم شیشه توسط کارخانه ها، تولید کنندگان این محصول به زودی مجبور خواهند شد که حجم زیادی از آن را در انبار های خود نگه دارند.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0