0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

قیمت ها در چین در حوزه ورق سیاه به چه صورت است

در طی هفته جاری میانگین قیمت ورق سیاه بازار داخلی چین کمی افزایش داشته در حالی که سطح فعالیت های تجاری هم چنان پایین بوده است. میانگین قیمت ورق سیاه در بازار داخلی چین به میزان 660 دلار به ازای هر تن بوده است. انتظار می رود قیمت ورق سیاه بازار داخلی چین در روزهای آتی تا قبل از تعطیلات سال جدید روند ثابتی داشته باشد در حالی که چشم انداز اکثر اکثر تجار این است که قیمت فولاد بعد از تعطیلات افزایش خواهد یافت تاثیر مثبت بر روند صعودی قیمت ورق سیاه طی روزهای آتی خواهد گذاشت.

 • آخرین خبرها از قیمت ورق سیاه در مناطق مختلف اروپا:

کارخانه های اروپایی به دنبال افزایش بیش تر قیمت ها

  یکی از منابع خبری به متال بولتن گفت: به دنبال روند مثبت حاکم بر بازار، کارخانه های اروپایی برای بالا بردن قیمت ورق سیاه داخلی اصرار می ورزند. روند صعودی حاکم در بازار ورق اروپا، به وسیله کاهش تولید مواد در بازار داخلی ایتالیا و تاثیرات پشتیبانی از تجارت، حمایت شده است. منابع مربوط به ورق سیاه وارداتی نیز از سوی کمیسیون اروپا که بر مبنای اقدامات ضد دامپینگ مواد چینی در آوریل ٢٠١٧ تنظیم شده است، واردات از روسیه، اوکراین، ایران و برزیل را در اکتبر سال گذشته محدود کرد.

شمال اروپا طبق ارزیابی هایی که متال بولتن به صورت هفتگی انجام می دهد، قیمت ورق سیاه داخلی شمال اروپا در روز ١۴ فوریه در حدود ۵۶٠ تا ۵٨٠ یورو معادل ۶٩١ تا ٧١۵ دلار در هر تن بود که در طول هفته بدون تغییر باقی ماند. این ارزیابی ها نشان داده است که مبادلاتی در بازار انجام شده است. اگرچه قیمت ها در این هفته بدون تغییر مانده است اما طبق گفته منابع خبری به متال بولتن، احتمالا روند صعودی قیمت ورق سیاه کارخانه ها بیش تر تقویت خواهد شد. پیشنهادات رسمی ارائه شده برای این مواد حدودا ۶٠٠ یورو در هر تن گزارش شده است. یکی از تاجران اروپای شمالی می گوید: من به کارخانه ها برای افزایش مجدد قیمت ورق سیاه طی سه ماه، حق می دهم چرا که برخی از مردم شروع به صحبت در مورد سطح پیشنهادات خود در حدود ۶١٠ تا ۶٢٠ دلار در هر تن کرده بودند.

گزارشات در بازار اروپا

طبق گزارشات، این کارخانه ها بیش از دو سوم از ورق سیاه تولیدی خود را فروخته اند. ارزیابی هفتگی قیمت ورق سیاه توسط متال بولتن نیز نشان داد که بخش عمده واردات ورق سیاه به اروپای شمالی در روز چهارشنبه به قیمت ۵۵٠ تا ۵۶٠ یورو در هر تن سی اف آر بوده است که در طول دو هفته ثابت باقی مانده است. همچنین این ارزیابی ها پیشنهادات گزارش شده برای مواد هندی و ترکیه ای را نیز مورد بررسی قرار داد.

اروپای جنوبی طبق ارزیابی های هفتگی قیمت ها توسط متال بولتن، مشخص شد که قیمت ورق سیاه داخلی اروپای جنوبی در روز چهارشنبه در حدود ۵۶٠ تا ۵٧٠ یورو در هر تن بوده است، در حالی که طی هفته گذشته ۵۵٠ تا ۵٧٠ یورو در هر تن گزارش شده است. طبق آخرین مبادلات انجام شده در ایتالیا، قیمت این مواد ۵۶٠ یورو در هر تن گزارش شده است، در حالی که پیشنهادات ارائه شده در مورد محصولات مشابه اسپانیا، در حدود ۵۶٠ تا ۵٨٠ دلار در هر تن شنیده شده است. طبق گفته های منابع بازار، ورق سیاه در دسترس داخلی محدود شده است، چرا که فولاد سازان ایتالیایی ایلوا، ارسال محصولات خود را به تاخیر انداخته اند و پیشنهادات ارائه شده حجم فروش را کاهش داده است.

یکی از معامله گران ایتالیایی می گوید: اقدامات ایلوا غیر منطقی نیست، آن ها ارسال محموله های خود را برای مدت یک ماه به تاخیر انداخته اند. این کارخانه در حال افزایش خروجی خود است بنابراین خریداران ترجیح می دهند به دنبال خرید این مواد از منابع جایگزین هستند.  طبق ارزیابی های هفتگی متال بولتن، قیمت ورق سیاه وارداتی اروپای جنوبی در طول هفته با نرخ ۵۵٠ تا ۵۶۵ یورو در هر تن سی اف آر ثابت اعلام شد.

اروپای مرکزی قیمت ورق سیاه در اروپای مرکزی در روز چهارشنبه ١۴ فوریه در حدود ۵۵٠ تا ۵۶٠ یورو در هر تن اعلام شد که نسبت به قیمت های هفته گذشته با نرخ ۵۴٠ تا ۵۵٠ یورو در هر تن، روند افزایشی داشته است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0