0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

تحریک بازار جهانی به دنبال افزایش قیمت ورق سیاه چین

به گزارش متال بولتن در روز دوشنبه مطابق ۲۰ ماه نوامبر افزایش قیمت ورق سیاه در بازار بورس شانگهاي سبب تحریک میزان تقاضا برای خرید و فروش این محصول در بازار شده و قيمت ورق سیاه در بازار نقدي را به دنبال خود در روند افزایشی قرار داده است.

در بازار نقدی داخلی شرق چین روز گذشته قیمت ورق سیاه با افزایش ۱۰ یوان نسبت به روز گذشته به میزان ۴۰۶۰ تا ۴۰۸۰ يوان به ازای هر تن و در شمال چين ( تيانجین) با افزایش ۱۰ یوان نسبت به روز گذشته به میزان ۴۰۴۰ تا ۴۰۶۰ يوان به ازای هر تن رسيد . به گفته منابع خبری در مقایسه با سال قبل تقاضای خرید ورق سیاه در بازار کمی افزایش یافته است و پیش بینی می شود طی یکی دو ماه آینده عرضه و تقاضای ورق سیاه روندی بسیار نزدیک به هم داشته باشند و میزان عرضه و تقاضا برای این محصول به هم نزدیک شود.

بازار صادراتی ورق سیاه چین

هم چنین در بازار صادراتی چین نیز شاخص قیمت ورق سیاه صادراتی ۲۰ نوامبر با افزايش ۴٫۵۷ دلار نسبت به روز قبل به میزان ۵۴۹٫۲۵ دلار به ازای هر تن FOB رسیده است. تولیدکنندگان فولاد در کشور چین همچنان قیمت ورق سیاه پیشنهادی فروش خود را در سطح ۵۶۰ دلار به ازای هر تن FOB نگه داشته اند و به علت حاشیه سود بالا در بازار داخلی چین احتمال اینکه این فولادسازان قیمت های کمتر را بپذیرند بسیار پایین می باشد.

از سوی دیگر خریداران این محصول در شرق آسیا در مناقصات به طور خاص در ویتنام قیمت ورق سیاه پیشنهادی خود را به میزان ۵۴۵ دلار به ازای هر تن CFR اعلام کرده اند که این امر سبب تاثیر منفی بر روند قیمت های خرید ورق سیاه در کل بازار شرق آسیا شد. در بازار آتی ورق سیاه تحویل ماه می ۶۵ یوان افزایش نسبت به روز جمعه به ثبت رساند و به میزان ۳۸۰۶ یوان به ازای هر تن رسید. هم چنین لازم به ذکر است که روز گذشته هر ۱ دلار معادل با ۶٫۶۳ یوان بوده است.

ثبات قیمت ورق سیاه بازار داخلی ترکیه

قیمت ورق سرد در بازار داخلی کشور ترکیه طی هفته گذشته به میزان ۶۵۰-۶۳۰ دلار به ازای هر تن بوده است و این قیمت برای ورق سیاه نیز بدون تغییر بوده است. این در حالی است که میزان تقاضا برای خرید این محصول در کشور ترکیه هم چنان پایین بوده و خریداران در حال بررسی بازار می باشند و در حال حاضر خرید خود را به تعویق انداخته اند. هم چنین قیمت های پیشنهادی تاجران برای قیمت ورق سیاه نسبت به هفته گذشته به میزان ۱۰ دلار به ازای هر تن کاهش یافته است. این قیمت ها با احتساب ۱۸ درصد مالیات بر ارزش افزوده می باشند.

ورق سیاه مرکزآهن

رشد توليد و مصرف ورق فولادی تركيه در سال ۲۰۱۷

به گزارش متال بولتن در دوره ۱۰ ماهه سال جاري توليد ورق فولادی در تركيه با رشد ۱۳٫۲۶ درصدي نسبت به ۲۷٫۴ ميليون تن در مدت مشابه سال قبل به بيش از ۳۱ ميليون تن رسيد. به نقل از مركز اماري فولاد تركيه پیش بینی می شود که تا پايان سال جاری تركيه ۳۶٫۵ ميليون تن فولاد توليد كند. طبق آمار در سال ۲۰۱۶ تركيه نزديك به ۳۳٫۲ ميليون تن فولاد خام توليد كرده است.

با وجود رقابت در بازار ورق فولادی در تركيه انتظار مي رود توليد اين محصولات فولادي در اين كشور به روند افزايشي ادامه دهد. بر اساس آمار منتشر شده در دوره ۹ ماهه سال ۲۰۱۷ تركيه ۹٫۵ ميليون تن ورق سیاه توليد كرده است كه ۲۰ درصد بالاتر از مدت مشابه سال قبل است. مصرف ورق سیاه در اين كشور نيز در دوره مذكور با ۸٫۸ درصد رشد به ۹ ميليون تن رسيد.

كل مصرف ورق فولادی در اين كشور در دوره مذكور با رشد ۳٫۰۲ درصدي ساليانه به ۱۲٫۹ ميليون تن رسيد در حالي كه مصرف محصولات فولاد بلند با افزايش تنها ۰٫۳ درصدي ۱۳٫۵ ميليون تن گزارش شد.

افزایش قیمت ورق سیاه ویتنام به دنبال افزایش تقاضا

به دلیل افزایش تقاضا، قیمت ورق سیاه وارداتی به ویتنام طی هفته گذشته افزایش یافته است. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سیاه وارداتی به جنوب شرقی آسیا به میزان ۵۶۵-۵۵۲ دلار به ازای هر تن CFR در هفته منتهی به ۲۰ نوامبر بوده است. قیمت ورق سیاه عرضه شده از کشورهای چین ،  روسیه و هند به ویتنام به میزان ۵۷۰-۵۴۵ دلار به ازای هر تن cfr و قیمت پیشنهادی خریداران در مناقصات به میزان ۵۵۰-۵۴۵ دلار بوده است. به گفته برخی تاجران ۳۰ هزار تن ورق سیاه روسیه به قیمت ۵۵۴-۵۵۲ دلار به ازای هر تن معامله شده است.

در حال حاضر موجودی انبارهای تولید کنندکان ورق سرد در ویتنام بسیار بالا می باشد و بخش ساختمان نیز فعال نیست و این امر احتمالا بر تقاضا در کشور تأثیر خواهد گذاشت ، از طرف دیگر کاهش عرضه ورق از سوی چین نیز بر میزان عرضه و تقاضا در بازار ویتنام تأثیر خواهد داشت. فولاد سازان در شمال چین مکلف شده اند که حداکثر با ۵۰ درصد ظرفیت خود از ۱۵ نوامبر تا ۱۵ مارس کار کنند،  این تصمیم جهت کاهش آلودگی در فصل زمستان اتخاذ شده است

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری