0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

بازارهای آرام چین و ثبات در قیمت ورق سیاه

قیمت ورق سیاه چین در روز چهارشنبه 10 ژانویه پایدار بود، نظر به اینکه تقاضا در این کشور همچنان ضعیف و نزولی می باشد. قیمت ورق سیاه داخلی در چین شرقی یا شانگهای حدود  4,240 تا 4,280 یوان (650 تا 656 دلار) در هر تن برآورد شده ،که نسبت به قیمت قبلی تغییری در آن مشاهده نشده است. قیمت ورق گرم داخلی در شمال چین یا شهر تیانجین حدود  4,040 تا 4,070 یوان در هر تن برآورد شده، که قیمت آن در این منطقه نیز نسبت به قبل بدون تغییر بوده است.

قیمت ورق سیاه در بازار لحظه ای در طول روز کاهش یافت؛ با اینکه در بازار نقدی  سود حاصل از فروش تقریباً بالا بود، علاقه به خرید در میان خریداران پایین دست همچنان ضعیف گزارش شد. بعضی از شرکت کنندگان در بازار پیش بینی کردند که چشم انداز کوتاه مدت برای قیمت ها ، رو به افول خواهد بود.

یکی از معامله گران گفت که انتظار دارد قیمت ورق سیاه در شانگهای در این ماه حدود 150 یوان در هر تن کاهش یابد. این معامله گر افزود:” بازار لحظه ای ورق سیاه بخاطر تقاضای ضعیف شور و نشاط  خود را از دست داده است، که این امر باعث می شود سطح بالای موجودی بازار حفظ شود.

متال بولتن شاخص قیمت ورق سیاه صادراتی چین را حدود  575.75 دلار در هر تن برآورد کرد، که  0.95 دلار در هر تن نسبت به قیمت قبلی افزایش داشته است. یک معامله گر گفت که شرکت آهن و فولاد ریژائو و شرکت یانشان محموله های کوچکی از ورق سیاه را با قیمت 580 دلار در هر تن فوب به کره جنوبی فروخته اند.

بازار صادراتی ورق سیاه طی هفته جاری

بر اساس اطلاعات شرکت کنندگان در بازار، هیچ معامله ای برای محموله های بزرگ ورق گرم انجام نشده است، و قیمت هایی را که متال بولتن برای ورق گرم تعیین می کند ، تاکنون همگی در این هفته تایید شده اند چون بین پیشنهادات و قیمت های ارائه شده اختلافی حدود 5 تا 15 دلار در هر تن به چشم می خورد.

در همین حال، شنیده می شود که شرکت آهن و فولاد بنکسی روز سه شنبه حدود   10,000 تن ورق گرم 2 تا 3 میلیمتری را با قیمت 580 دلار در هر تن سی اف آر ویتنام معامله کرده است.

یکی از معامله گران صادراتی در شانگهای گفت: “ورق گرم چین که اخیراً قیمت آنها کاهش پیدا کرده است، اکنون ارزان تر از ورق گرم هند می باشد ، اما هنوز هم گران تر از محصولی است  که از شرکت های ویتنامی ارائه می شود.”

در بازار بورس شانگهای قراردادهای آتی ماه می مربوط به ورق گرم، این محصول در روز چهارشنبه به مبلغ 3,880 یوان در هر تن مورد معامله قرار گرفت و از روز سه شنبه قیمت آن  18 یوان در هر تن افزایش یافت.

قیمت ورق گالوانیزه فولاد مبارکه

در میان ضعف بازار داخلی ،قیمت ورق سرد و  ورق گالوانیزه صادراتی چین ثابت باقی ماند

قیمت ورق سرد صادراتی چین در هفته گذشته کمی کاهش پیدا کرده است، در حالی که قیمت ورق گالوانیزه در بازار داخلی آرام، کاهش چشم گیری داشت. در ارزیابی متال بولتن برای محموله های ماه مارس، قیمت  ورق سرد  1.0 میلیمتری در هفته منتهی به 9 ژانویه ، حدود 615 تا  620 دلار در هر تن فوب برآورد گردید، در حالی که از قیمت هفته پیش معادل  615 تا 622 دلار در هر تن فوب، 2 دلار در هر تن کاهش یافته است.

در هفته گذشته دو معامله گر صادراتی ، که یکی از آنها در پکن و دیگری در هانجوا مستقر بود ،محموله های کوچک ورق سرد را به قیمت 620 دلار در هر تن فوب فروختند. صبح روز سه شنبه، شرکت آهن و فولاد بنکسی، پیشنهادات قیمت ورق سرد صادراتی خود را برای این هفته حدود 625 دلار در هر تن فوب تعیین کرد.

معامله گران بزرگ فکر می کنند که می توانند از این کارخانه حدود 5 دلار در هر تن تخفیف بگیرند. قیمت ورق سرد در شانگهای در روز جمعه 4,820 تا 4,870 یوان (739 تا 747 دلار) در هر تن بود که نسبت به یک هفته قبل 60 یوان در هر تن کاهش داشته است.

با چشم انداز نزولی و تقاضای ضعیف در بازار داخلی چین، فعالیت های تجاری پیرامون ورق گالوانیزه صادراتی چین نیز به آرامی انجام می گیرد. در ارزیابی متال بولتن برای قیمت ورق گالوانیزه 1.0 میلیمتری در ماه مارس ،قیمت این محصول 670 تا 680 دلار در هر تن فوب برآورد گردید، که نسبت به هفته گذشته حدود 10 دلار در هر تن کاهش قیمت داشته است.

بازار صادراتی ورق سرد و ورق گالوانیزه

یکی ازمعامله گران گفت که در هفته گذشته محموله های کوچک ورق گالوانیزه را به قیمت 675 تا 680 دلار در هر تن فوب فروخته است. یکی دیگر از معامله گران در پکن اظهار داشت که در هفته گذشته معاملات محموله های کوچک ورق گالوانیزه را به قیمت 660 دلار در هر تن فوب انجام داده است. او گفت که این مبلغ معادل 670 تا 675 دلار در هر تن فوب ورق گالوانیزه با پوشش 120 گرمی می باشد.

معامله گران دیگر اظهار داشتند که از هیچ گونه پیشنهاد یا معامله ای در بازار صادرات اطلاع ندارند. شرکت کنندگان در بازار گفتند که به طور کلی میزان خرید هم از سوی خریداران داخلی و هم در خارج از کشور تضعیف شده است. یکی از معامله گران در تانگشان گفت: “اگر کارخانه ها قیمت های خود را بیشتر کاهش ندهند، ،انجام هر گونه معامله ای سخت خواهد بود، چون بیشتر خریداران هنوز در انتظار کاهش قیمت ها هستند  “. با این حال او گفت که کارخانه های بزرگ نیز برای فروش در بازار، واکنش آرامی از خود نشان داده اند.

شرکت آهن و فولاد تانگشان در هبی، با توجه به تقاضای ضعیف داخلی ، پیشنهاد قیمت ورق گالوانیزه صادراتی خود را از695 دلار در هر تن در هفته گذشته ، به 690 دلار در هر تن فوب کاهش داد. شرکت فولاد بنکسی پیشنهاد قیمت ورق گالوانیزه صادراتی خود را در سطح 685 دلار در هر تن فوب قرار داد. معامله گران معتقدند که کارخانه های چینی می توانند 5 تا 10 دلار برای هر تن به مشتریان تخفیف بدهند.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0