تأمین کننده کلیه مقاطع فولادی

خط ویژه 56-03135155

آیا بازار پروفیل آمادگی رشد بیشتر قیمت ها را دارد؟

تداوم رشد قیمت پروفیل در هفته جاری

طی هفته گذشته مشاهده کردی که قیمت محصولات فولادی و قیمت پروفیل روند نزولی داشته است به طوری که بازار قوطی پروفیل نیز در رکود بوده است. در هفته گذشته مشاهده کردیم که بازار شمش و قراضه آهنی روند نزولی داشته است. هم چنین نرخ دلار نیز کاهش یافته و مشکلات حمل و نقل نیز این رکود را تشدید کرده است و بازار آهن آلات نیز در رکود بوده است.

در هفته جاری مشاهده کردیم که سیگنال های مثبت زیادی در بازار آهن آلات و بازار قوطی پروفیل ظاهر گردید. از جمله این سیگنال های مثبت می توان به افزایش قیمت قراضه آهنی و شمش در هفته جاری و رشد مجدد قیمت دلار اشاره کرد. در بازار قوطی پروفیل این روند صعودی و جهش ناگهانی قیمت ها برای فعالان بازار غیر مترقبه بوده و بسیای از فعالان بازار این جهش ناگهانی را انتظار نداشتند.

با این که در هفته گذشته پیش بینی هایی برای رشد قیمت پروفیل در برخی مبادی صورت گرفته بود ولی فعالان بازار انتظار نداشتند که این رشد قیمت ها به زودی محقق گردد. رشد نرخ دلار جهش بزرگی را در بازار آهن آلات پدید آورده است ولی برای تداوم این روند صعودی باید در انتظار نوسانات نرخ دلار طی هفته های آینده باشیم.

با این حال رشد قیمت دلار توانسته بازار آهن آلات و قیمت محصولات فولادی از جمله قیمت پروفیل را مجددا وارد فاز افزایشی نماید و تداوم این امر بستگی به افزایش بیشتر نرخ دلار طی هفته های آتی دارد. سیگنال مثبت مهمی که در حال حاضر در بازار آهن آلات مشاهده می شود روند صعودی قیمت قراضه می باشد که سبب رشد شدید قیمت آهن آلات گشته است.

حتما بخوانید :  نکاتی که باید در هنگام خرید ورق فولادی به آن توجه کرد

قیمت پروفیل اصفهان

پیش بینی تداوم رشد قیمت ها

با این که طی هفته گذشته سیگنال های منفی شدیدی در بازار مشاهده شده بود این سیگنال ها در هفته جاری برطرف گردیده و تبدیل به سیگنال های مثبت شده است. یکی از سیگنال های منفی که طی هفته گذشته بازار را تحت تاثیر قرار داده است روند نزولی قیمت شمش و قیمت قراضه بوده است که بازار را وارد فاز منفی کرده بود.

با این حال مشاهده کردیم که در هفته جاری این مشکل رفع گردیده و قیمت محصولات فولادی از جمله قیمت پروفیل مجددا تحت تاثیر روند صعودی قیمت شمش و قیمت قراضه قرار گرفته است و وارد فاز صعودی گشته است. هم چنین قیمت دلار نیز طی هفته گذشته روند نزولی داشته که اندکی سبب آرامش بازار شده بود در حالی که نرخ دلار مجددا در هفته جاری روند صعودی را پیش گرفته است و این امر سبب روند صعودی قیمت محصولات فولادی و قیمت پروفیل شده است.

هم چنین مشکلات جاده ای و حمل و نقل نیز بر بازار آهن آلات تاثیر گذار بوده است و سبب روند نزولی آن شده بود در حالی که این مشکلات در هفته جاری رفع گردیده و سبب روند صعودی قیمت این محصولات گشته است. با این حال به نظر نمی رسد که فعالان بازار روند صعودی قیمت پروفیل را طی هفته جاری پیش بینی کرده باشند و به نوعی این روند بازار را در شوک فرو برده است.

افزایش میزان موجودی انبارها

انبارهای کالا نیز به دلیل کاهش میزان تقاضا طی روزهای اخیر افزایش شدیدی داشته است و افزایش میزان موجودی ها بر افزایش قیمت پروفیل و سایر محصولات فولادی تاثیر زیادی داشته است. مساله دیگر تداوم رشد قیمت ها می باشد که هنوز به طور واضح مشخص نبوده و پیش بینی دقیقی برای این روند اعلام نگردیده است. مساله دیگری که در روز یکشنبه توجه همگان را به خود جلب کرده است عبور دلار از کانال ۴۷۰۰ تومان می باشد که سبب جهش ناگهانی قیمت محصولات فولادی از جمله قیمت پروفیل می باشد.

حتما بخوانید :  تداوم بحران ارز و افزایش قیمت ورق فولادی طی هفته گذشته

قیمت پروفیل ساختمانی طی هفته جاری برای ۲۰*۲۰ و ضخامت ۵/۱ به میزان ۳۴۹۰ تومان بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است. قیمت پروفیل زد به ضخامت ۵/۲ میلی متر و سایز ۲۰ به میزان ۲۸۶۰ تومان گزارش شده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی افزایش یافته است. در روز گذشته و با افزایش شدید نرخ دلار و عبور از کانال ۴۷۰۰ تومانی قیمت پروفیل و قوطی نیز روند صعودی داشته و حدودا به میزان ۲۰-۱۰ تومان افزایش داشته است. بنابراین برای پیش بینی بهتر این بازار باید تا روزهای آینده منتظر بمانیم.

این مقاله چقدر برای شما مفید بود ؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا امتیاز دهید!

میانگین ۰ / ۵٫ تعداد رای: ۰

اولین کسی باشید که این مقاله را رتبه بندی می کند

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button