0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

احتمال افزایش قیمت میلگرد کویر کاشان در ماه آذر

در پایان ماه آبان، با توجه به تقاضای بسیار کم، قیمت میلگرد کویر کاشان کمی کاهش پیدا کرد. اما شرکت کنندگان در بازار فکر می کنند قیمت های پیشنهادی ممکن است در ماه آذر افزایش یابند. تولید کنندگان میلگرد کویرکاشان خود را تا 2400 در هر کیلو افزایش دادند و، معادل 2400 در هرکیلو، رساندند.

در طول یک دوره ی دو هفته ای، قیمت معاملات شنیده شده در پایین ترین محدوده قرار داشت. شرکت کنندگان در بازار پیش بینی می کنند قیمت میلگرد کویر کاشان با وجود ضعیف بودن تقاضا برای میلگرد داخلی، در آینده ای نزدیک افزایش پیدا خواهد کرد. یکی از منابع خبری می گوید: احتمالا هیچ کاهش قیمت دیگری رخ نخواهد داد، زیرا در حال حاضر عرضه میلگرد کویر کاشان به پایین ترین نقطه ی خود رسیده است.

قراردادهای اخیر برای خرید میلگرد کویر کاشان با حجم زیاد در اواخر ماه آبان با مبلغ 2400 در هر کیلو برای استفاده در کرمانشاه شنیده شده است. قیمت های پیشنهادی کرمانشاه نیز در حدود 2400 در هر کیلو است.

معامله گران معتقدند که افزایش قیمت میلگرد کویر کاشان ممکن است از اواسط ماه آذر آغاز شود. یکی از معامله گران کرمانشاهی می گوید: “بازار در مورد افزایش قیمت ها برای تمام محصولات فولادی بلند آماده است و در ماه آذر نیز وضعیت قیمت میلگرد کویر کاشان امیدوار کننده تر خواهد شد.

افزایش قیمت میلگرد کویر کاشان در کرمان

به دلیل کمبود تقاضا در بازار، قیمت میلگرد کویر کاشان در ماه آذر همچنان افزایش پیدا کرده است. در عین حال معامله گران داخلی معتقدند که این افزایش قیمت پایدار خواهد بود. تولید کنندگان داخلی پیشنهادات خود در مورد قیمت میلگرد کویر کاشان را در حدود 20 تا 40 تومان در هر کیلو به دلیل خرید ضعیف طی یک دوره ی دو هفته ای افزایش داد و قیمت این محصول را به مبلغ 2400 در هر کیلو رساند.

در همین حال، منابع خبری گزارش می دهند که وضعیت قیمت میلگرد کویر کاشان در بخش ساخت و ساز بهبود یافته است. به ویژه، تقاضا برای خرید میلگرد 12 میلی متری به لطف وضع موجود در بخش ساخت و ساز و تعدادی از پروژه های زیربنایی در کشور افزایش یافته است.

میلگرد مرکزآهن

نوسانات قیمت میلگرد

یکی از معامله گران کرمانی به مرکز خبری گفت: “به دلیل افزایش تقاضا، و افزایش ارزش سهام میلگرد 12 میلی متری در بخش ساخت و ساز، کشور قیمت میلگرد کویر کاشان را تا 10 الی 20 تومان در هر کیلو افزایش داد و مبلغ معاملات خود را به 2400 در هر کیلو، افزایش داد.

تامین کنندگان کرمانی قیمت میلگرد کویر کاشان خود به رفسنجان را تغییر نداده اند. این دو شهر قیمت میلگرد کویر کاشان را به ترتیب 2400 و 2410 اعلام کرده اند و این قیمت ها برای تحویل میلگرد در ماه آذر ارائه شده است.

شرکت کنندگان در بازار معتقدند که روند رو به بالای قیمت میلگرد یک سناریوی ممکن برای آینده خواهد بود. یکی از منابع خبری می گوید: ” در آینده بازار قوی تر می شود و هزینه های مواد اولیه که موجب تقویت قیمت میلگرد کویر کاشان می شود، افزایش می یابد.

افزایش قیمت میلگرد به دلیل هزینه های حاصل از نگهداری مواد

قیمت میلگرد در میان هزینه های گران تر نگهداری مواد و هزینه ی خرید مواد اولیه، و با توجه به رونق معاملات آتی و توقف در تولید این محصول، در ماه آذر افزایش یافته است. در عین حال تقاضا در تمام موقعیت ها متوسط بوده است. پیشنهادات مربوط به قیمت میلگرد کویرکاشان ارائه شده توسط فروشندگان سیرجانی به مبلغ 2400 در هر کیلو رسید که نسبت به سطح قیمت های هفته ی گذشته 5 تومان در هر کیلو افزایش یافته است. لازم به ذکر است که تمام قیمت ها بر اساس وزن واقعی مواد ارائه می شود.

گروه تولیدی نیز به طور خاص، قیمت میلگرد کویر کاشان را افزایش داد، و مبلغ آن را 2400 در هرکیلو معادل 2400 در هر کیلو بر اساس وزن نظری اعلام کرد. با این حال، پیشنهادات کارخانه ها برای صادرات این محصول به دلیل پیشنهاد های محلی بالاتر و تجارت ضعیف، اخیرا کاهش یافته است.

معامله گران سیرجانی نیز موفق به دستیابی به توافق با مشتریان نشدند، گرچه که تعدادی از فولاد سازان نیز قیمت میلگرد خود را به مبلغ ارزان تر ارائه کرده اند. یکی از منابع خبری می گوید: “خریداران اهل سیرجان به دنبال فروش میلگرد کویر کاشان با قیمت 2400 در هر کیلو بر اساس وزن نظری؛ و بر اساس وزن واقعی هستند، اما معامله گران این پیشنهادات را قبول نکردند “. یکی از فروشندگان سرجانی به نوبه ی خود، پیشنهاد 2410 در هرکیلو را برای قیمت میلگرد ارائه داد. علاوه بر این، جیرفت نیز قیمتی معادل 2400 در هر کیلو را پیشنهاد داد اما هیچ مشتری دلخواهی یافت نشد.

کاهش میزان فعالیت خرید

علاوه بر این، اوج استفاده از میلگرد کویر کاشان در بازار داخلی در حال حاضر به پایان رسیده است و اکنون روند خرید آن در حال کاهش است. یکی دیگر از منابع خبری گفت: “به دلیل بارندگی در اکثر مناطق کرمان ، کمبود موجودی انبار ها کاهش می یابد و علاوه بر آن میزان تقاضا نیز کاهش می یابد. اما بعضی از کارخانه ها بیش از یک هفته است که ذخیره سازی این محصول را در انبار های خود متوقف کرده اند و قیمت میلگرد کویر کاشان را نیز بدون کاهش بیش تر، ثابت نگه داشته اند.

در واقع، قیمت میلگرد کویر کاشان بیش از یک هفته است که حتی با افزایش 5 تومان در هر کیلو معادل 2400، باز هم بدون کاهش مانده است. همچنین در برخی شهرها نیز  قیمت میلگرد کویر کاشان خود را تا 13 تومان به ازای هر کیلو افزایش یافته است. جدا از این مسائل، در ماه آذر، بسیاری از فولاد سازان ایرانی انتظار دارند که برای تعمیر و نگهداری تجهیزات در ماه آذر تولید میلگرد متوقف شود.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0