0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افت قیمت آهن آلات در بازار جهانی برخلاف شواهد

قیمت آهن آلات در بازار داخلی چین عمدتا با کاهش نسبی همراه شد. قیمت روز میلگرد در ۱۹ شهر مهم این کشور بین ۱۰ تا ۸۰ یوان کاهش یافت و ورق گرم نیز در ۱۱ شهر بین ۱۰ تا ۵۰ یوان کاهش یافت. قیمت بیلت در تانگشان هم امروز ۲۰ یوان افت نمود و به ۳۴۵۰ یوان به ازای هر تن رسید.

میانگین قیمت روز میلگرد در بازار ۲۵ شهر مهم چین ۳۸۹۰ یوان به ازای هر تن برآورد شد که نسبت به روز گذشته ۱۹ یوان کاهش دارد. بنا به اخبار رسیده، موجودی انبارهای میلگرد چین این هفته نیز ۸۰۰ هزار تن افت داشته و نشان می دهد که فشار کمبود تقاضا تا حدودی از بازار برداشته شده است. با این حال، هنوز آثار تنش ها میان چین و امریکا بر شبهات بازار سایه داشته و مانع از افزایش قیمت هاست.

اما قیمت سنگ آهن علی رغم ثبات معاملات در بازار فیزیکی، در بازار فیوچرز دالیان ۹/۵ یوان کاهش یافت. تولیدکنندگان آهن آلات از خریدهای عمده پرهیز می کنند و تنها براساس نیاز خود خریداری می نمایند.

تعداد ۲۱۶ فولادساز موجود در چین که برخی طی فصل زمستان تولید خود را کاهش داده بودند قصد دارند تا تولید خود را در آوریل افزایش دهند. اگرچه از ۷۳ کوره متوقف تنها ۱۷ عدد به مدار تولید بازگشته اند. شرکت های تریدینگ چینی در ده روز ابتدایی آوریل، روزانه بیش از ۲۰۰ هزار تن محصول ساختمانی خریده اند که از ۱۶۰ هزار تن مارس بالاتر بوده است.

در حال حاضر، سود ناخالص میلگرد سازان در تانگشان ۹۰۰ یوان به ازای هر تن می باشد، با این حال انتظار افزایش چشمگیر قیمت آهن آلات در بازار چین چندان محتمل نمی باشد.

تقاضا برای بیلت منطقه سی آی اس همچنان در بازارهای بین المللی ضعیف است.

در هفته جاری، قیمت بیلت تامین کنندگان منطقه سی آی اس بین ۵۰۰ تا ۵۲۰ دلار به ازای هر تن فوب مطرح می شدند که نسبت به هفته گذشته ۵ دلار کاهش را نشان می دهد. تقاضا برای بیلت منطقه سی آی اس ضعیف بوده و تنها تناژهای کمی در این هفته معامله شده اند.

از سوی دیگر، علی رغم فشار ایجاد شده بر قیمت جهانی قراضه هنوز کاهش چشمگیری طی در هفته گذشته در قیمت بیلت دیده نشده است. امروز سه معامله در بازار قراضه وارداتی ترکیه صورت گرفت که در دو عدد قیمت قراضه ۸۰ درصد همچنان در محدوده ۳۵۴ دلار به ازای هر تن سی اف آر ثابت ماند و در یکی از آنها از حوزه بالتیک قیمت قراضه ۷۵ درصد ۱ دلار کاهش یافت.

قیمت آهن آلات

همچنین، بهای بیلت چین که در هفته گذشته به زیر ۵۰۰ دلار سقوط نموده بود، طی چند روز گذشته با رشد بهای بیلت داخلی، افزایش یافته و به ۵۱۰ تا ۵۳۰ دلار به ازای هر تن فوب رسیده است که به نظر نمی رسد فشار چندانی را بر قیمت آهن آلات و بهای بیلت جهانی وارد سازد. در نتیجه، روند کاهش بهای بیلت جهانی که از میانه مارس آغاز شده بود از هفته گذشته کمی آرام شد.

مشاهدات پلنر حاکی از آن است که قیمت های پیشنهادی فروشندگان منطقه سی آی اس به ترک ها و مصری ها به ترتیب در محدوده ۵۲۰ تا ۵۳۵ دلار به ازای هر تن و ۵۲۰ تا ۵۴۰ دلار به ازای هر تن سی اف آر می باشد. در این میان، منابع بازار گزارش داده اند نوردکاران ترک به دلیل قیمت آهن آلات و بیلت داخلی بالا ، چندین معامله بیلت وارداتی را تحت شرایط واردات موقت انجام داده اند.

افت بازار فیوچرز چین در زنجیره آهن آلات طی اولین روز معاملات هفته

قیمت روز میلگرد در بازار فیوچرز شانگهای تحویل اکتبر طی معاملات امروز 65 یوان کاهش یافت و به 3357 یوان به ازای هر تن رسید. این در حالی است که قیمت در بازار فیزیکی در محدوده 3730 یوان به ازای هر تن ثابت ماند. دولت محلی تانگشان دیروز اعلام کرد که از تاریخ 16 تا 20 آوریل شرایط آلودگی هوا به حالت فوق العاده درخواهد آمد.

طی این چهار روز، فعالیت تولیدکنندگان آهن آلات منطقه پکن-هبی-تیانجین محدود خواهد شد، اما به نظر نمی رسد که این کاهش تولید تاثیر چشمگیری بر شرایط بازار داشته باشد.

بهای سنگ آهن نیز در بازار دالیان 11.5 یوان کاهش افت و به 438.5 یوان به ازای هر تن رسید. بر اساس اخبار رسیده به پلنر، ارسال محموله های پرعیار به هنگ کنگ طی هفته گذشته 1.5 میلیون تن و محموله های عیار متوسط و پایین 1.64 میلیون تن افزایش یافته است. با اتمام فصل کنترل آلاینده ها، میزان بهره برداری از ظرفیت معادن داخلی به 61.4 درصد رسیده که نسبت به هفته گذشته 3.5 درصد بیشتر است.

محموله های وارداتی در حال حاضر بسیار بالا هستند و فشار بر موجودی بنادر بالاست. در بخش تقاضا نیز، با توجه به افزایش فعالیت تولبدکنندگان آهن آلات کوره بلندی، برخی به انجام معاملات جدید پرداخته اند.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0