0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

قیمت میلگرد در بازار داخلي چين به دليل پراكندگي در معاملات با كاهش مواجه شد.

به گزارش متال بولتن در بازار نقدی امروز ۲۶ ژانويه قیمت میلگرد در شرق چین (شانگهای) با كاهش ۲۰ يوان نسبت به روز قبل در محدوده ۳۸۵۰ تا ۳۹۰۰ یوان قرار گرفت و در شمال چین (تیانجین) با كاهش ۲۰ يوان نسبت به روز قبل ۳۹۰۰ تا ۳۹۵۰ یوان معامله شد.

به دليل  برف و سرما در شمال و شرق چين خريد و فروش در بازار كاهش يافته است. در طول هفته جاري قیمت میلگرد در شرق چين ۵۰ يوان و در شمال ۸۰ تا ۱۰۰ يوان كاهش يافت. به گفته يكي  از تجار در دو هفته آتي تقاضاي ميلگرد با كاهش بيشتري مواجهه خواهد شد.

بیلت تانگشان تا ساعت ۱۵٫۰۰ امروز بدون تغيير نسبت با روز گذشته در سطح ۳۶۰۰ يوان باقي ماند و در بورس شانگهای میلگرد با ۲۱ یوان كاهش به ۳۹۴۵ یوان رسید. امروز هر۱ دلار برابر با ۶٫۳۲ یوان می باشد.

بازار صادرات میلگرد چین

در ارزیابی متال بولتن قیمت میلگرد با افزايش ۰٫۰۶ دلار نسبت به روز قبل به ۵۵۱٫۶۷ دلارFOB رسید. فولاد سازها در محدوده ۵۵۰ تا ۵۷۰ دلار FOB پيشنهاد مي دهند.  هيچ مذاكره ای در خصوص قيمت میلگرد در بازارگزارش نشده است و فعالان بازار قیمت میلگرد معاملات را در محدوده ۵۵۰ تا ۵۵۵ دلار FOB مي دانند.

خريداران با داشتن ذخاير كافي به واسطه سفارشهاي قبلي به رصد تغييرات يوان در برابر دلار و روند قيمت میلگرد داخلي چين روي آورده اند ارزيابي بازار شمش فولاد جهان در هفته اي كه گذشت

لزوم حفظ فاصله قيمتي عرضه كنندگان شمش در مناطق مختلف دنيا با فروشندگان چيني و همچنين افت بهاي قراضه در آخرين معاملات تركيه باعث شد تا بازار بيلت دنيا در هفته اي كه گذشت به جز چين در ديگر مناطق دنيا با كاهش قيمت روبرو شود

رشد نسبی بهای فولاد بازار داخلی چین

بهاي بيلت صادراتي هندي ها براي بيلت ۹۵ ميلي متري كه در هفته گذشته ۵۳۷/۵ دلار مطرح مي شد، اين هفته با ۱۲/۵ دلار كاهش به محدوده ۵۲۵ دلار به ازای هر تن رسيد. كاهش تقاضا و قيمتهاي رقابتي تر چيني ها باعث شد تا عرضه كنندگان هندي مجبور به تعديل پيشنهادات براي حفظ سهم بازار خود شوند. بهاي بيلت ۱۵۰ ميلي متري فوب هند نيز همين مقدار افت را ثبت نموده و به ۵۲۵ دلار به ازای هر تن رسيده است، با اين حال، احتمال افت مجدد اين سطح قيمت در هفته پيش رو وجود خواهد داشت.

چيني ها اما، با رشد نسبي بهاي فولاد داخلي در هفته گذشته اقدام به افزايش بهاي بيلت صادراتي خود نموده و پيشنهادات جديد خود را در محدوده ۵۲۵ دلار به ازای هر تن فوب مطرح مي نمايند كه نسبت به يك هفته قبل رشد ۵ دلاري را نشان مي دهد. انتظار بر اين است كه هفته آينده اي هفته اي با ثبات براي فولاد چين چه در بازار داخلي و چه صادراتي باشد.

میلگرد مرکزآهن

افت خرید و فروش بیلت در جنوب شرق آسیا

پس از افزایش قیمتها توسط چینی ها، خرید و فروش بیلت در جنوب شرق آسیا کاهش یافت و دیگر تامین کننده ها نیز پیشنهادهای فروش خود را محدود کردند.خریداران بر کاهش بیشتر قیمتها پافشاری می کردند و تعداد محدودی از صادر کننده ها در بازار حضور داشتند.

به گزارش متال اکسپرت در هفته منتهی به ۲۶ ژانویه قیمتهای پیشنهادی تولید کننده ها از ۵۳۰ تا ۵۴۰ دلار به گستره ی ۵۲۵ تا ۵۴۵ دلار CFR تغییر کرد. این تغییر در گستره ی قیمت به دلیل استراتژی متضاد تامین کننده های چینی و ایرانی بود

به نقل از یکی از تجار، بیلت چین با قیمت پایین تر از ۵۴۰ دلار CFR در بازار وجود ندارد و معاملات قبلی در محدوده ۵۳۰ تا ۵۳۵ دلار به ثبت رسید. محرک اصلی صادر کننده های چینی بهبود شرایط بازار داخلی به دلیل رشد تقاضا قبل از فرا رسیدن تعطیلات می باشد.

در همین بین قیمتهای پیشنهادی صادر کننده های بیلت ایران با ۵ دلار کاهش به ۵۲۵ دلار CFR تایلند رسید. در هفته های اخیر معاملاتی به برخی از مقاصد شرق آسیا صورت گرفت و پس از آن عرضه و تقاضا در بازار کاهش یافت.

کاهش میزان تقاضا

قیمتهای پیشنهادی تامین کننده های بیلت در CIS به ۵۳۰ دلار CFR(500 دلار FOB دریای سیاه) رسید اما هیچ پیشنهاد فروشی به طور جدی مطرح نشد. خریداران فیلیپینی در مذاکرات خود ۵۲۵ دلار پیشنهاد می دادند.

برخی پیشنهاد های فروش از سوی ژاپنی ها در سطح ۵۳۰ دلار CFR مطرح شد اما حجم عرضه به بازار ناچیز بود. البته تامین کننده های ژاپنی به ندرت بیلت خود را صادر می کنند و تاثیر چندانی در بازار در آینده نزیک نخواهند داشت.

خریداران بیلت در شرق آسیا در اوایل ژانویه به طور فعال در بازار اقدام به خرید نمودند و می توانند برای شفاف تر شدن شرایط بازار منتظر بمانند. با وجود کاهش قیمت قراضه افت قیمت چندانی در بازار بیلت در هفته های آتی پیش بینی نمی شود.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری