0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

قیمت میلگرد در بازار داخلي چين به دليل پراكندگي در معاملات با كاهش مواجه شد.

به گزارش متال بولتن در بازار نقدی امروز 26 ژانويه قیمت میلگرد در شرق چین (شانگهای) با كاهش 20 يوان نسبت به روز قبل در محدوده 3850 تا 3900 یوان قرار گرفت و در شمال چین (تیانجین) با كاهش 20 يوان نسبت به روز قبل 3900 تا 3950 یوان معامله شد.

به دليل  برف و سرما در شمال و شرق چين خريد و فروش در بازار كاهش يافته است. در طول هفته جاري قیمت میلگرد در شرق چين 50 يوان و در شمال 80 تا 100 يوان كاهش يافت. به گفته يكي  از تجار در دو هفته آتي تقاضاي ميلگرد با كاهش بيشتري مواجهه خواهد شد.

بیلت تانگشان تا ساعت 15.00 امروز بدون تغيير نسبت با روز گذشته در سطح 3600 يوان باقي ماند و در بورس شانگهای میلگرد با 21 یوان كاهش به 3945 یوان رسید. امروز هر1 دلار برابر با 6.32 یوان می باشد.

بازار صادرات میلگرد چین

در ارزیابی متال بولتن قیمت میلگرد با افزايش 0.06 دلار نسبت به روز قبل به 551.67 دلارFOB رسید. فولاد سازها در محدوده 550 تا 570 دلار FOB پيشنهاد مي دهند.  هيچ مذاكره ای در خصوص قيمت میلگرد در بازارگزارش نشده است و فعالان بازار قیمت میلگرد معاملات را در محدوده 550 تا 555 دلار FOB مي دانند.

خريداران با داشتن ذخاير كافي به واسطه سفارشهاي قبلي به رصد تغييرات يوان در برابر دلار و روند قيمت میلگرد داخلي چين روي آورده اند ارزيابي بازار شمش فولاد جهان در هفته اي كه گذشت

لزوم حفظ فاصله قيمتي عرضه كنندگان شمش در مناطق مختلف دنيا با فروشندگان چيني و همچنين افت بهاي قراضه در آخرين معاملات تركيه باعث شد تا بازار بيلت دنيا در هفته اي كه گذشت به جز چين در ديگر مناطق دنيا با كاهش قيمت روبرو شود

رشد نسبی بهای فولاد بازار داخلی چین

بهاي بيلت صادراتي هندي ها براي بيلت 95 ميلي متري كه در هفته گذشته 537/5 دلار مطرح مي شد، اين هفته با 12/5 دلار كاهش به محدوده 525 دلار به ازای هر تن رسيد. كاهش تقاضا و قيمتهاي رقابتي تر چيني ها باعث شد تا عرضه كنندگان هندي مجبور به تعديل پيشنهادات براي حفظ سهم بازار خود شوند. بهاي بيلت 150 ميلي متري فوب هند نيز همين مقدار افت را ثبت نموده و به 525 دلار به ازای هر تن رسيده است، با اين حال، احتمال افت مجدد اين سطح قيمت در هفته پيش رو وجود خواهد داشت.

چيني ها اما، با رشد نسبي بهاي فولاد داخلي در هفته گذشته اقدام به افزايش بهاي بيلت صادراتي خود نموده و پيشنهادات جديد خود را در محدوده 525 دلار به ازای هر تن فوب مطرح مي نمايند كه نسبت به يك هفته قبل رشد 5 دلاري را نشان مي دهد. انتظار بر اين است كه هفته آينده اي هفته اي با ثبات براي فولاد چين چه در بازار داخلي و چه صادراتي باشد.

میلگرد مرکزآهن

افت خرید و فروش بیلت در جنوب شرق آسیا

پس از افزایش قیمتها توسط چینی ها، خرید و فروش بیلت در جنوب شرق آسیا کاهش یافت و دیگر تامین کننده ها نیز پیشنهادهای فروش خود را محدود کردند.خریداران بر کاهش بیشتر قیمتها پافشاری می کردند و تعداد محدودی از صادر کننده ها در بازار حضور داشتند.

به گزارش متال اکسپرت در هفته منتهی به 26 ژانویه قیمتهای پیشنهادی تولید کننده ها از 530 تا 540 دلار به گستره ی 525 تا 545 دلار CFR تغییر کرد. این تغییر در گستره ی قیمت به دلیل استراتژی متضاد تامین کننده های چینی و ایرانی بود

به نقل از یکی از تجار، بیلت چین با قیمت پایین تر از 540 دلار CFR در بازار وجود ندارد و معاملات قبلی در محدوده 530 تا 535 دلار به ثبت رسید. محرک اصلی صادر کننده های چینی بهبود شرایط بازار داخلی به دلیل رشد تقاضا قبل از فرا رسیدن تعطیلات می باشد.

در همین بین قیمتهای پیشنهادی صادر کننده های بیلت ایران با 5 دلار کاهش به 525 دلار CFR تایلند رسید. در هفته های اخیر معاملاتی به برخی از مقاصد شرق آسیا صورت گرفت و پس از آن عرضه و تقاضا در بازار کاهش یافت.

کاهش میزان تقاضا

قیمتهای پیشنهادی تامین کننده های بیلت در CIS به 530 دلار CFR(500 دلار FOB دریای سیاه) رسید اما هیچ پیشنهاد فروشی به طور جدی مطرح نشد. خریداران فیلیپینی در مذاکرات خود 525 دلار پیشنهاد می دادند.

برخی پیشنهاد های فروش از سوی ژاپنی ها در سطح 530 دلار CFR مطرح شد اما حجم عرضه به بازار ناچیز بود. البته تامین کننده های ژاپنی به ندرت بیلت خود را صادر می کنند و تاثیر چندانی در بازار در آینده نزیک نخواهند داشت.

خریداران بیلت در شرق آسیا در اوایل ژانویه به طور فعال در بازار اقدام به خرید نمودند و می توانند برای شفاف تر شدن شرایط بازار منتظر بمانند. با وجود کاهش قیمت قراضه افت قیمت چندانی در بازار بیلت در هفته های آتی پیش بینی نمی شود.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0