0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزایش قیمت ورق سیاه معاملاتی در بورس شانگهای عامل بازیابی قیمت آن در بازار چین گردید.

به گزارش متال بولتن ۲۷ مارس قیمت ورق سیاه در بازار نقدي شرق چين (شانگهاي) با افزایش ۳۰ یوان نسبت به روز قبل ۳۷۳۰ تا ۳۷۸۰ يوان و در شمال چين ( تيانجین) با افزایش ۴۰ یوان نسبت به روز گذشته به ۳۷۱۰ تا ۳۷۴۰ يوان رسيد.قیمت بیلت نیز در تانگشان پس از کاهش در اخر هفته گذشته با افزایش اندکی همراه شد. ایجاد جو افزایشی در بازار عامل محرک برای رشد خرید و فروش در بازار چین گردید.در بورس شانگهاي معاملات تحویل ماه می با ۷۴ یوان افزایش نسبت به روز قبل به ۳۵۷۸ یوان رسید. امروز هر۱ دلار برابر با ۶٫۲۷ یوان می باشد.

نوسانات بازار صادرات امروز قیمت ورق سیاه

شاخص قیمت ورق سیاه صادراتی چين امروز با افزایش ۲٫۴۸ دلارنسبت به روز قبل به ۵۷۴٫۰۴ دلار FOB رسید.با تقویت قیمت ها در بازار داخلی چین خریداران امکان زیادی برای چانه زنی در سطوح جدید پیشنهادی فولادسازها ندارند.در شرایط کاهشی قیمتهای داخلی چین، شرکت BENXI قیمتهای پیشنهادی صادرات را ۲۵ دلار نسبت به هفته قبل کاهش داد و به ۵۸۰ دلار FOB رساند.

با این وجود خریداران خارجی هنوز قیمتهای پیشنهادی خود را ارایه نداده اند و به عقیده یکی از تجار در چند روز آینده در صورت عدم افت بیشتر قیمت ورق سیاه در چین خریداران درسطح ۵۷۰ تا ۵۷۵ دلار FOB پیشنهادهای خود را ارایه خواهند کرد.

قیمت ورق سیاه
رشد سودآوری بخش صنعت محرک بازارهای فیوچرز چین

انتشار اخبار مثبت در خصوص سودآوری بخش صنعتی چین و رشد بیش از ۹۷ درصدی سود صنایع ذوب و نورد این کشور باعث شد تا بازارهای فیوچرز دالیان و شانگهای با رشد نسبی روبرو شوند.
قیمت روز میلگرد در بازار فیوچرز شانگهای امروز علی رغم افت ۱۹۷ هزار واحدی تقاضا، در پایان معاملات به ۳۴۳۳ یوان به ازای هر تن رسید که ۶۹ یوان رشد را نسبت به دیروز نشان می دهد. در بازار نقدی نیز بهای میلگرد شانگهای به ۳۵۵۰ یوان رسید که ۳۰ یوان افت را نسبت به معاملات دیروز ثبت نمود.
قیمت ورق سیاه نیز در بازار فیوچرز شانگهای ۵۷ یوان رشد داشت و به ۳۵۸۷ یوان به ازای هر تن رسید. در بازار نقدی اما قیمت ورق سیاه تقریبا با ثبات گزارش شده است. بهای بیلت نیز با تقویت انتظارات در بازار فیوچرز ۳۰ یوان رشد نموده و به ۳۳۳۰ یوان به ازای هر تن رسید.
با اجرای سیاست های انقباضی دولت مرکزی و پذیرش رشد اقتصادی کمتر نسبت به سال گذشته، به نظر می رسد بازار نظر چندان خوبی به قیمت آهن در سال جاری ندارد.
سنگ آهن هم در بازار دالیان در معاملات صبح ۵/۵ یوان رشد کرد و به ۴۴۴ یوان به ازای هر تن رسید. ذخائر سنگ آهن در ۴۵ بندر چین به عدد تاریخی ۱۶۶ میلیون تن رسیده است که البته ۵۰۰ هزار تن از عدد روز جمعه پایین تر می باشد. طبق برنامه، کوره بلندهای منطقه یوان همچنان در توقف به سر می برند و آنها خرید سنگ آهن را متوقف نموده اند. از این رو، بازگشت بهای سنگ آهن در آینده نزدیک تا حدودی غیر محتمل می نماید.

ارزیابی بازار محصولات تخت در امارات

 • قیمت ورق سیاه صادراتی چین به بازار امارات ۶۱۰ تا ۶۲۰ دلار CFR پیشنهاد می شود که ۲۰ تا ۲۵ دلار پایین تر از هفته گذشته است. هندی ها نیز ۶۴۰ دلار CFR برای امارات تعیین کردند.
  در ارزیابی ۲۷ مارس متال بولتن قیمت ورق سیاه وارداتی به امارات در محدوده ۶۱۰ تا ۶۴۰ دلار CFR قرار گرفت در حالی که یک هفته قبل ۶۳۵ تا ۶۶۰ دلار بود.
  برخی از مشتریان ترجیح می دهند فعلا خریدی انجام ندهند و انتظار دارند قیمتها کاهش بیشتری داشته باشد.
  ورق سرد چین نیز در محدوده ۶۸۵ تا ۶۹۰ دلار CFR به بازار امارات پیشنهاد می شود که در مقایسه با ۷۱۰ تا ۷۲۰ دلار یک هفته قبل کاهش داشته است.
 • ورق گالوانیزه
  در بازار ورق گالوانیزه چینی ها قیمتهای فروش خود به امارات را ۷۹۰ تا ۸۲۰ دلار CFR تعیین کردند و هندی ها ۸۵۰ تا ۸۶۰ دلار CFR پیشنهاد دادند. ترکها نیز در بازار گالوانیزه امارات حضور دارند که قیمت ورق گالوانیزه ۸۶۰ تا ۸۷۰ دلار CFR آنها برای این بازار بسیار بالا و غیر عملی است.
  ورق گالوانیزه تولیدی در بازار داخلی امارات ضخامت ۱٫۰۰ میلی متر پوشش ۲۷۵ گرم بر متر مربع ۹۳۵ دلار EXW است که نسبت به ۹۵۰ دلار یک هفته قبل کاهش داشته است.
۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری