0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

کاهش قیمت لوله استیل در ایالات متحده

قیمت لوله استیل در آلمان طی یک دوره دو هفته ای به دلیل رقابت بیش از حد در بخش عرضه و واردات کاهش یافته است. معامله گران فکر می کنند که این روند نزولی ادامه خواهد یافت. تولید کنندگان محلی کاهش قیمت لوله استیل را تا 0.84 یورو به ازای هر تن اعلام کرده اند. قیمت این محصول برای حمل و نقل معادل 2.5 تا 2.84 یورو در هر تن بود، که نسبت به سطح قیمت های معاملات در پایین ترین محدوده شنیده می شود.

در همین حال، قیمت لوله استیل هند و برزیل، در مقایسه با مدت زمان بازپرداخت که توسط مشتریان آلمانی غیر فعال شده است و به دلیل قوی تر شدن نرخ یورو، تا 1 یورو به ازای هر اونس افزایش یافت و به 2.5-2.84 یورو در هر تن تن آنتروپ رسید. سخنگوی یکی از مراکز خدماتی در آلمان گفته است که خرید ضعیف و افزایش ارزش یورو در برابر دلار آمریکا قیمت لوله استیل وارداتی را تضعیف کرده است. طبق گزارشات متال اکسپرت در همان زمان، پیشنهادات ارائه شده در مورد قیمت لوله استیل مجارستان که معادل EUR 2.84-2.5 یورو در هر تن می باشد، برای خریداران آلمانی بسیار جذاب بوده است.

قیمت لوله استیل در آلمان ممکن است دوباره افزایش یابد. یکی از معامله گران می گوید: “هیچ شانسی برای تولید کنندگان و واردکنندگان  آلمانی برای افزایش قیمت لوله استیل وجود ندارد. من معتقدم که بازار ممکن است پس از کاهش بیش تر قیمت ها در حدود 5-10 یورو در هر تن، طی چند هفته آینده، روند صعودی به خود خواهد گرفت.

پیشنهادات اندونزی در زمینه ی اقدامات حفاظتی در امر واردات لوله استیل

مقامات اندونزی پیشنهاد دادند که وظایف حفاظتی در مورد واردات لوله استیل از خارج از کشور را به مدت سه سال ، گسترش دهند. این به این دلیل است که مقادیر واردات این محصول طی چندین سال به طور قابل توجهی افزایش یافته است. در سال 2017، کمیته ی حفاظت از تجارت اندونزی پیشنهاد گسترش وظایف حفاظتی برای واردات لوله استیل را ارائه کرد و به مدت سه سال، با توجه به اطلاعیه ی سازمان تجارت جهانی وظیفه ی حفاظت از واردات لوله استیل اجرایی شد.

وظیفه ی حفاظتی توصیه شده در سال اول قیمت لوله استیل وارداتی را تا 3.38 دلار به ازای هر تن کاهش داد، و پس از آن نیز در سال دوم این محصول به مبلغ 1 دلار به ازای هر تن کاهش یافت. علاوه بر این، برای سومین سال هم قیمت لوله استیل وارداتی 3.38 دلار در هر تن افت پیدا کرد.

فروش انواع لوله قیمت مناسب

کاهش میزان واردات

اقدامات پیشین باعث شد 2014 برای مدت سه سال، این محصول به قیمت 3-3.1 دلار در هر تن (با نرخ ارز جاری) خرید و فروش شود. براساس اعلامیه ی سازمان تجارت جهانی، تحقیقات حفاظتی فعلی در 2017 به اجرا گذاشته شد و پس از درخواست کارخانه ی BlueScope Indo  و شرکت فولادی Sunrise Steel اجرایی شدن این عملیات به طور رسمی آغاز شد. این شرکت ها 88٪ لوله استیل را در اندونزی تولید می کنند.

طبق آمار گمرکی، حجم واردات محصول مورد بررسی به 92،583 تن در سال 2016 رسيده است که  62٪ درصد نسبت به سال قبل کاهش یافته است. طبق بیانیه ی رسمی کمیته ی ضد دامپینگ “وجود ظرفیت بیش از حد واردات لوله استیل در چین، چین تایپه، ویتنام و کره، و تحمیل این حجم از واردات به کشور های ایالات متحده ی امریکا و استرالیا خود می تواند وضع بازار داخلی این کشورها و صادرات لوله استیل آن ها به کشور های دیگر را تغییر دهد.

کاهش قیمت لوله استیل صادراتی کشور های مستقل مشترک المنافع در خاورمیانه

با وجود اقدامات تجاری ضعیف در ایران ، تامین کنندگان کشور های مستقل مشترک المنافع  CIS قادر به افزایش قیمت لوله استیل صادراتی خود نشدند. گفته می شود که خریداران طی دو هفته ی گذشته حتی پیشنهاد ارائه ی برخی تخفیف ها را در این زمینه دریافت کرده اند. در عین حال، قیمت لوله استیل پیشنهادی فعلی  روسیه و قزاقستان نشان دهنده ی افزایش اندک نرخ این محصول است زیرا فروشندگان احتمالا پس از تعطیلات به احیای تقاضا در بازار نیاز دارند.

لوله استیل درمعاملات فعلی کارخانه ی MMK  روسیه برای حمل و نقل ومعادل 2.5-2.84 یورو در هر تن یا 3.5-3.84  دلار در هر تن بوده است، که در مقایسه با قیمت اندکی افزایش یافته است. با این حال، با توجه به شرکت کنندگان در بازار، کارخانه ی MMK  تخفیف هایی نیز قائل شد و برخی از معاملات در هفته ی گذشته با مبلغ  2.5 یورو در هر تن معادل 3.5 دلار در هر تن انجام شد.

یکی از معامله گران ایرانی می گوید در زمینه ی خرید لوله استیل قراردادها می توانند در سطح پایین تر از 2.5 یورو در هر تن هم منعقد شوند. شاخص های قیمت لوله استیل در کارخانه ی ArcelorMittal Temirtau برای حمل و نقل10 دلار به ازای هر تن بالا تر از قیمت دوره ی قبل را نشان داد.

قیمت آهن اصفهان

بازار لوله استیل صادراتی روسیه

مبلغ ارزیابی شده در حدود 3.5-3.84 دلار در هر تن فوب معادل  2.5-3.84 دلار در هر تن بود. یکی دیگر از معامله گران ایرانی به نشریه ی متال اکسپرت گفت: “تولید کنندگان در هفته های آتی به مصرف کنندگان بهتر خدمت رسانی خواهند کرد، بنابراین فعالیت خرید لوله استیل ممکن است به زودی بهبود یابد.

قیمت لوله استیل صادراتی روسیه به ایران نیز تا حدودی با تقاضای تقریبا کافی در این بخش  مواجه شده است. قیمت پیشنهادی کارخانه ی MMK روسیه نیز به میزان 5 تا 10 یورو به ازای هر دوهزار دلار افزایش یافت و به مبلغ 2.5-3.84 دلار در هر تن معادل 2.5-3.84 دلار در هر تن رسید. علاوه بر این، پس از افزایش قیمت لوله استیل تا میزان 15 دلار در هر تن ، کارخانه ی  ArcelorMittal Temirtau پیشنهادات رسمی خود را برای حمل و نقل به مبلغ 3.5 دلار در هر تن  معادل 3.84 دلار در هر تن رساند.

یکی از منابع خبری گفت: “ما به تازگی موفق به خرید لوله استیل با حجم های کم و قیمت جذابی در حدود $ 3.5 دلار در هر تن فوب از کارخانه ی ArcelorMittal  شده ایم. فعالیت در IME  بسیار ضعیف بوده است و کارخانه ی MSC  نیز ازتنها 24،166 تن لوله استیل فروخته است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0