0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

روند صعودی قیمت میلگرد آمریکا به دنبال افزایش قیمت قراضه آهنی

قیمت میلگرد در بازار وارداتی ایالات متحده آمریکا افزایش یافته و حدودا به میزان ۶۰۰ دلار به ازای هر تن رسیده است. به گفته منابع خبری علت این امر افزایش قیمت قراضه آهنی می باشد. ارزیابی ها از قیمت میلگرد وارداتی به آمریکا به میزان ۵۴۹-۵۴۰ دلار به ازای هر تن گزارش شده است و این سطح قیمت آخرین بار در دسامبر سال ۲۰۱۴ مشاهده شده است. تاجران و توزیع کنندگان  این قیمت ها را پنهان کرده اند اگرچه صادرکنندگان میلگرد در ترکیه قیمت میلگرد تولیدی خود را در سطح بالایی پیشنهاد داده که این قیمت حدودا به میزان ۶۲۰ دلار به ازای هر تن می باشد.

این قیمت در تاریخ ۵ دسامبر گزارش شده است. قیمت قراضه وارداتی ترکیه نیز افزایش یافته و به بالاتر از ۳۵۰ دلار به ازای هر تن رسیده است. این در حالی است که قیمت این محصول در تاریخ ۲۸ نوامبر به میزان ۳۲۱ دلار به ازای هر تن بوده است. در نتیجه این امر قیمت فولاد در بازار ترکیه ثابت باقی مانده است. مواد اولیه سایر کشورهای نیز با محدودیت تولید مواجه بوده و یا در قیمت های بالاتری ارائه شده است. در حال حاضر در تمامی نقاط جهان روند صعودی در قیمت مواد اولیه مشاهده شده که این روند بر قیمت میلگرد نیز تاثیرگذار می باشد.

هم چنین به گفته منابع خبری میزان تولید محصولات فولادی کشور چین در حال حاضر کاهش یافته است چراکه در سال جاری و به خصوص طی روزهای اخیر به علت مسائل زیست محیطی بسیاری از کارخانجات میزان تولید خود را کاهش داده اند. بنابراین در حال حاضر بازار آهن آلات جهانی تقریبا آرام بوده و این امر سبب تغییراتی در قیمت محصولات شده است.

قیمت میلگرد اصفهان

اجرای قانون ۲۳۲ تجارت آمریکا

این روند کمی آرام تر از انتظارات برخی فعالان بازار بوده است ولی هنوز مشخص نمی باشد که این روند تا چه زمانی ادامه یابد. هنوز اجرای بخش ۲۳۲ قانون تجارت آمریکا سبب کاهش میزان بخش صادرات این کشور گشته است. در حال حاضر پیشنهادات زیادی در این بازار وجود ندارد. یکی از تاجران مستقر در آمریکا نیز قیمت میلگرد پیشنهادی خود را به میزان ۶۰۵-۵۹۵ دلار به ازای هر تن ارائه کرده است در حالی که قیمت میلگرد در بازار داخلی کشور ترکیه به میزان ۵۷۰ دلار به ازای هر تن می باشد. هم چنین هزینه حمل کالا در این مناطق نیز به میزان ۳۵-۲۵ دلار به ازای هر تن تخمین زده شده است.

این قیمت ها بسیار بالا بوده و تولیدکنندگان واقع در کشور آمریکا قیمت میلگرد به میزان ۵۸۰ دلار به ازای هر تن را برای واردات این محصول مناسب ندانسته و تمایلی به خرید از بازارهای وارداتی ندارند. هم چنین یکی دیگر از تاجران نیز بیان کرده است که آخرین پیشنهادات قیمت میلگرد از کشور ترکیه به میزان ۵۸۵-۵۸۰ دلار به ازای هر تن بوده است. طبق آخرین نوسانات در بازار قراضه آهنی تاجران بایستی به سختی تلاش کرده تا بازار را به یک بازار رقابتی تبدیل کنند ولی واردکنندگان این محصولات به علت قانون ۲۳۲ این کشور از حصور در بازار وارداتی آمریکا اجتناب می کنند.

هم چنین در حالی که قیمت میلگرد پیشنهادی تاجران به میزان ۵۸۵ دلار به ازای هر تن می باشد، خریداران در کشور آمریکا تمایلی به خرید میلگرد در بازار وارداتی نداشته و ترجیح می دهند این کالا را از بازار داخلی خریداری نمایند. بنابراین در حال حاضر بازار داخلی نسبت به بازار وارداتی رونق بیشتری را دارا می باشد. به گفته برخی منابع خبری بازار در دست کارخانجات داخل کشور می باشد.

کاهش تمایل به خرید کالای وارداتی

این در حالی است که تولیدکنندگان این محصول در بازار داخلی قیمت میلگرد تولیدی خود را طی روزهای اخیر به میزان ۲۵ دلار به ازای هر تن افزایش داده اند ولی بازار داخلی هم چنان نسبت به بازار وارداتی جذابیت بیشتری را برای خریداران دارد. کارخانجات داخلی این محصول نیز از افزایش هزینه های قراضه آهنی رنج می برند. هم چنین کارخانجات می توانند به راحتی قیمت میلگرد تولیدی خود را به میزان بیشتری افزایش دهند چراکه قیمت ها در بازار وارداتی در حال حاضر بسیار بالا می باشد و قیمت ها رقابتی نمی باشد.

به همین دلیل در حال حاضر شاهد رونق بازار داخلی این کشور می باشیم. هم چنین طبق پیش بینی های صورت گرفته تخمین زده شده است که در پیشنهادات آتی قیمت میلگرد وارداتی به آمریکا به میزان ۶۰۰ دلار به ازای هر تن برسد این در حالی است که قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۵۶۰ دلار به ازای هر تن بوده است. بنابراین در چنین بازاری تاجران بایستی هوشمندانه تر عمل کنند.

بایستی به فرصت ها توجه شود. در حال حاضر قیمت های پیشنهادی کشور ترکیه مورد قبول نمی باشد و این کشور بایستی در قیمت های پیشنهادی خود تجدید نظر کند. قیمت میلگرد وارداتی به کشور آمریکا در نخستین روزهای سال ۲۰۱۷ به میزان ۴۳۱-۴۲۲ دلار به ازای هر تن بوده در حالی که این محدوده قیمت در روزهای پایانی سال به میزان ۵۳۱-۵۲۶ دلار به ازای هر تن رسیده است. قیمت میلگرد صادراتی کشور ترکیه نیز تقزیبا به میزان ۵۶۰-۵۴۰ دلار به ازای هر تن بوده و این قیمت تا تاریخ ۷ دسامبر بوده است.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری