0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

روند صعودی قیمت میلگرد آمریکا به دنبال افزایش قیمت قراضه آهنی

قیمت میلگرد در بازار وارداتی ایالات متحده آمریکا افزایش یافته و حدودا به میزان 600 دلار به ازای هر تن رسیده است. به گفته منابع خبری علت این امر افزایش قیمت قراضه آهنی می باشد. ارزیابی ها از قیمت میلگرد وارداتی به آمریکا به میزان 549-540 دلار به ازای هر تن گزارش شده است و این سطح قیمت آخرین بار در دسامبر سال 2014 مشاهده شده است. تاجران و توزیع کنندگان  این قیمت ها را پنهان کرده اند اگرچه صادرکنندگان میلگرد در ترکیه قیمت میلگرد تولیدی خود را در سطح بالایی پیشنهاد داده که این قیمت حدودا به میزان 620 دلار به ازای هر تن می باشد.

این قیمت در تاریخ 5 دسامبر گزارش شده است. قیمت قراضه وارداتی ترکیه نیز افزایش یافته و به بالاتر از 350 دلار به ازای هر تن رسیده است. این در حالی است که قیمت این محصول در تاریخ 28 نوامبر به میزان 321 دلار به ازای هر تن بوده است. در نتیجه این امر قیمت فولاد در بازار ترکیه ثابت باقی مانده است. مواد اولیه سایر کشورهای نیز با محدودیت تولید مواجه بوده و یا در قیمت های بالاتری ارائه شده است. در حال حاضر در تمامی نقاط جهان روند صعودی در قیمت مواد اولیه مشاهده شده که این روند بر قیمت میلگرد نیز تاثیرگذار می باشد.

هم چنین به گفته منابع خبری میزان تولید محصولات فولادی کشور چین در حال حاضر کاهش یافته است چراکه در سال جاری و به خصوص طی روزهای اخیر به علت مسائل زیست محیطی بسیاری از کارخانجات میزان تولید خود را کاهش داده اند. بنابراین در حال حاضر بازار آهن آلات جهانی تقریبا آرام بوده و این امر سبب تغییراتی در قیمت محصولات شده است.

قیمت میلگرد اصفهان

اجرای قانون 232 تجارت آمریکا

این روند کمی آرام تر از انتظارات برخی فعالان بازار بوده است ولی هنوز مشخص نمی باشد که این روند تا چه زمانی ادامه یابد. هنوز اجرای بخش 232 قانون تجارت آمریکا سبب کاهش میزان بخش صادرات این کشور گشته است. در حال حاضر پیشنهادات زیادی در این بازار وجود ندارد. یکی از تاجران مستقر در آمریکا نیز قیمت میلگرد پیشنهادی خود را به میزان 605-595 دلار به ازای هر تن ارائه کرده است در حالی که قیمت میلگرد در بازار داخلی کشور ترکیه به میزان 570 دلار به ازای هر تن می باشد. هم چنین هزینه حمل کالا در این مناطق نیز به میزان 35-25 دلار به ازای هر تن تخمین زده شده است.

این قیمت ها بسیار بالا بوده و تولیدکنندگان واقع در کشور آمریکا قیمت میلگرد به میزان 580 دلار به ازای هر تن را برای واردات این محصول مناسب ندانسته و تمایلی به خرید از بازارهای وارداتی ندارند. هم چنین یکی دیگر از تاجران نیز بیان کرده است که آخرین پیشنهادات قیمت میلگرد از کشور ترکیه به میزان 585-580 دلار به ازای هر تن بوده است. طبق آخرین نوسانات در بازار قراضه آهنی تاجران بایستی به سختی تلاش کرده تا بازار را به یک بازار رقابتی تبدیل کنند ولی واردکنندگان این محصولات به علت قانون 232 این کشور از حصور در بازار وارداتی آمریکا اجتناب می کنند.

هم چنین در حالی که قیمت میلگرد پیشنهادی تاجران به میزان 585 دلار به ازای هر تن می باشد، خریداران در کشور آمریکا تمایلی به خرید میلگرد در بازار وارداتی نداشته و ترجیح می دهند این کالا را از بازار داخلی خریداری نمایند. بنابراین در حال حاضر بازار داخلی نسبت به بازار وارداتی رونق بیشتری را دارا می باشد. به گفته برخی منابع خبری بازار در دست کارخانجات داخل کشور می باشد.

کاهش تمایل به خرید کالای وارداتی

این در حالی است که تولیدکنندگان این محصول در بازار داخلی قیمت میلگرد تولیدی خود را طی روزهای اخیر به میزان 25 دلار به ازای هر تن افزایش داده اند ولی بازار داخلی هم چنان نسبت به بازار وارداتی جذابیت بیشتری را برای خریداران دارد. کارخانجات داخلی این محصول نیز از افزایش هزینه های قراضه آهنی رنج می برند. هم چنین کارخانجات می توانند به راحتی قیمت میلگرد تولیدی خود را به میزان بیشتری افزایش دهند چراکه قیمت ها در بازار وارداتی در حال حاضر بسیار بالا می باشد و قیمت ها رقابتی نمی باشد.

به همین دلیل در حال حاضر شاهد رونق بازار داخلی این کشور می باشیم. هم چنین طبق پیش بینی های صورت گرفته تخمین زده شده است که در پیشنهادات آتی قیمت میلگرد وارداتی به آمریکا به میزان 600 دلار به ازای هر تن برسد این در حالی است که قیمت اعلام شده قبلی به میزان 560 دلار به ازای هر تن بوده است. بنابراین در چنین بازاری تاجران بایستی هوشمندانه تر عمل کنند.

بایستی به فرصت ها توجه شود. در حال حاضر قیمت های پیشنهادی کشور ترکیه مورد قبول نمی باشد و این کشور بایستی در قیمت های پیشنهادی خود تجدید نظر کند. قیمت میلگرد وارداتی به کشور آمریکا در نخستین روزهای سال 2017 به میزان 431-422 دلار به ازای هر تن بوده در حالی که این محدوده قیمت در روزهای پایانی سال به میزان 531-526 دلار به ازای هر تن رسیده است. قیمت میلگرد صادراتی کشور ترکیه نیز تقزیبا به میزان 560-540 دلار به ازای هر تن بوده و این قیمت تا تاریخ 7 دسامبر بوده است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0