0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزایش قیمت میلگرد کشورهای عرب حوزه خلیج فارس

قیمت شمش وارداتی به امارات متحده عربی و قیمت میلگرد در بازار داخلی امارات متحده عربی و عربستان سعودی طی هفته گذشته افزایش یافته است در حالی که بازار واردات میلگرد در هر دو کشور ضعیف شده است. میزان تقاضا برای میلگرد محلی بالا بوده است و فعالان بازار انتظار دارند که قیمت ها افزایش یابد.

بازار شمش

کارخانجات کشور ایران قیمت شمش تولیدی خود را به میزان ۵۴۰ دلار به ازای هر تن به امارات متحده عربی اعلام کرده اند در حالی که شمش کشورهای حوزه خلیج فارس به همان میزان قبلی ارائه شده بود. در حدود ۵۰۰۰ تن شمش از کشور ایران به امارات متحده عربی به قیمت ۵۳۰-۵۲۵ دلار به ازای هر تن پیش خرید شده بود. ارزیابی متال بولتن از قیمت شمش وارداتی به امارات متحده عربی به میزان ۵۳۰-۵۲۰ دلار به ازای هر تن تا روز سه شنبه مورخ ۱۹ دسامبر بوده است که نسبت به قیمت ۵۰۰-۴۹۵ دلار به ازای هر تن قبلی افزایش یافته است.

بازار وارداتی میلگرد

در حال حاضر هیچ تقاضایی برای میلگرد وارداتی به امارات متحده عربی و عربستان سعودی وجود نداشته و هیچ قیمت جدیدی شنیده نشده است. ارزیابی هفتگی از قیمت میلگرد وارداتی به امارات متحده عربی و ثابت بوده است و به میزان ۴۵۴-۵۴۰ دلار به ازای هر تن گزارش شده است. هم چنین ارزیابی ها از قیمت میلگرد وارداتی به عربستان سعودی نیز ثابت بوده و به میزان ۵۴۵-۵۴۰ دلار به ازای هر تن گزارش شده است.

بازار داخلی میلگرد

تولیدکنندگان محلی میلگرد در امارات متحده عربی قیمت های نهایی خود را تا تاریخ ۱۸ دسامبر اعلام کردند. بزرگترین تولیدکننده این محصول کشور، امارات استیل، در حال حاضر قیمت پیشنهادی خود را به میزان ۲۲۵۰ درهم (۶۱۳ دلار) به ازای هر تن اعلام کرده است که نسبت به قیمت ۲۰۱۶ درهم به ازای هر تن افزایش یافته است. قیمت میلگرد کارخانه coares نیز به میزان ۲۲۴۱ درهم به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت ۲۰۱۵ درهم به ازای هر تن افزایش یافته است. در حال حاضر میزان تقاضا خوب بوده و انتظار می رود که قیمت ها به زودی مجددا افزایش یابد. هم چنین ارزیابی ها از قیمت این محصول در بازار داخلی امارات متحده عربی به میزان ۲۲۵۰-۲۲۴۰ درهم به ازای هر تن در روز سه شنبه بوده که نسبت به قیمت ۲۰۱۶-۲۰۱۵ درهم به ازای هر تن افزایش یافته است.

میلگرد مرکزآهن

افت بیشتر قیمت میلگرد در بازار داخلی کشور چین

قیمت میلگرد در بازار داخلی کشور چین به روند نزولی خود تا تاریخ ۲۰ دسامبر ادامه داده است که علت این امر فعالیت کم در بازار داخلی این کشور می باشد.

بازار داخلی کشور چین

قیمت میلگرد در شرق چین (شانگهای) به میزان ۴۷۰۰-۴۶۵۰ یوان (۷۱۱-۷۰۳ دلار) به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۹۰-۸۰ یوان به ازای هر تن کاهش یافته است. قیمت این محصول در شمال چین به میزان ۴۲۹۰-۴۲۵۰ یوان به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۱۱۰-۱۰۰ یوان به ازای هر تن کاهش یافته است.

در حاضر میزان تقاضا برای خرید میلگرد در بازار داخلی چین کاهش یافته است و نشانه هایی از افزایش قیمت این محصول تا پیش از سال نو وجود ندارد. این موقعیت بر قیمت میلگرد فشار وارد کرده است. با این حال، قیمت شمش نیز تا سه شنبه افت کرده است که علت این امر کاهش فعالیت در این بخش بوده است که بر بازار میلگرد اثر گذار بوده است.

بازار صادراتی کشور چین

ارزیابی متال بولتن از شاخص قیمت میلگرد چین به میزان ۵۶۸ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۱ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. افت قیمت بازار داخلی چین منجر به افزایش انتظارات برای افزایش قیمت میلگرد صادراتی در این کشور گشته است. تعدادی از فعالان بازار انتظار دارند که محموله ها به قیمت ۵۷۰-۵۶۰ دلار به ازای هر تن فروخته شود که کم تر از تخمین قیمت آن ها به میزان ۵۸۰-۵۶۰ دلار به ازای هر تن بوده است.

تاجران پیشنهاداتی از قیمت میلگرد به میزان ۵۷۵-۵۷۰ دلار به ازای هر تن داده اند در حالی که قیمت های پیشنهادی در مناقصات به میزان ۵۶۰ دلار به ازای هر تن بوده است. ارخانجات فولاد در کشور چین هم چنان قیمت های پیشنهادی خود را به میزان ۶۵۵-۶۵۰ دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند که نسبت به قیمت اعلام شده طی چند روز گذشته ثابت می باشد. میزان موجودی کارخانجات در حال حاضر افزایش یافته است زیرا کارخانجات در بازار لحظه ای فعال بوده و میزان تقاضا نیز پایین مانده است.

بنابراین قیمت ها به روند نزولی خود ادامه داده است. شمش طی هفته گذشته به قیمت ۳۹۰۰ یوان به ازای هر تن شامل مالیات بر ارزش افزوده معامله شده است که در روز سه شنبه به میزان ۵۰ یوان به ازای هر تن کاهش یافته است. بیشترین معاملات انجام شده برای میلگرد به قیمت ۳۸۰۴ یوان به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت قبلی به میزان ۱۳ یوان به ازای هر تن افزایش یافته است.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری