0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزایش 35 دلاری قیمت ورق فولادی کشورهای مستقل اتحادیه ای

قیمت ورق گرم و ورق سرد کشورهای مستقل اتحادیه ای به میزان 5 تا 35 دلار به ازای هر تن طی هفته گذشته افزایش یافته است. به گفته منابع خبری پیشنهادات قیمت ورق فولادی در این کشورها افزایش یافته که این امر متاثر از افزایش قیمت محصولات صادراتی کشور چین می باشد. اخبار رسیده حاکی از آن است که قیمت ورق گرم صادراتی کشور چین طی هفته گذشته افزایش یافته است. علت افزایش قیمت محصولات صادراتی کشور چین، افزایش شدید قیمت در بازار داخلی این کشور بوده که به گفته منابع خبری در حال حاضر قیمت این محصول در بازار داخلی این کشور طی چهار سال اخیر در بالاترین حد خود می باشد.

ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت ورق گرم تولید داخلی کشور چین تا روز سه شنبه مورخ 8 ماه اوت به میزان 540-520 دلار به ازای هر تن اعلام شده است که این قیمت نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته به میزان 20 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. به گفته یکی از تاجران قیمت های محصولات صادراتی کشورهای مستقل اتحادیه ای نیز رو به افزایش بوده که علت این امر افزایش تحرک و پویایی در بازار داخلی چین می باشد.

قیمت ورق گالوانیزه روز خرید فروش

رول ورق گرم

ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت ورق گرم صادراتی کشورهای مستقل اتحادیه ای تا تاریخ 7 ماه اوت به میزان 545-495 دلار به ازای هر تن بوده است. این در حالی است که قیمت این محصول طی هفته گذشته به میزان 510-485 دلار به ازای هر تن گزارش شده است. مشاهده می شود که قیمت ورق گرم این کشور طی هفته جاری به میزان 5 تا 35 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. به گفته منابع خبری قیمت ورق گرم پیشنهادی کشور روسیه به مصر طی هفته جاری به میزان 570-560 دلار به ازای هر تن اعلام شده است. این قیمت با احتساب هزینه حمل کالا تا مقصد بوده است و بدون احتساب هزینه حمل و نقل به میزان 545-535 دلار به ازای هر تن می باشد.

با این حال به گفته تاجران این محصول قیمت قابل اجرا در حال حاضر 500-495 دلار به ازای هر تن می باشد و خریداران از قیمت های بالاتر استقبال نخواهند کرد. هم چنین بنابر ارزیابی های هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن منتشر شده در روز دوشنبه، قیمت پیشنهادی ورق گرم کشور اوکراین به خاور میانه و شمال آفریقا (منطقه منا) به میزان 555-550 دلار به ازای هر تن (با احتساب هزینه حمل کالا تا مقصد) بوده است و بدون در نظر گرفتن هزینه حمل و نقل این مبلغ به میزان 530-520 دلار به ازای هر تن می باشد.

با این وجود اطلاعات منتشر شده هم چنان توسط تاجران محلی تایید نشده است. هم چنین پیشنهادات قیمت ورق گرم تولیدی کشورهای مستقل اتحادیه ای به کشورهای واقع در غرب آفریقا به میزان 545-540 دلار به ازای هر تن شنیده شده است. هم چنین کشور روسیه نیز ورق گرم تولیدی خود را به مبلغ 570-560 دلار به ازای هر تن به کشور ترکیه طی هفته جاری پیشنهاد داده است که این قیمت نیز بدون در نظر گرفتن هزینه حمل کالا به میزان 550-540 دلار به ازای هر تن می باشد.

خرید و فروش ورق

رول ورق سرد

ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت ورق سرد صادراتی کشورهای مستقل اتحادیه ای تا روز دوشنبه به میزان 575-545 دلار به ازای هر تن بوده است. این در حالی است که قیمت این محصول طی هفته گذشته به میزان 570-530 دلار به ازای هر تن گزارش شده و در هفته جاری شاهد افزایش قیمت 5 تا 15 دلاری ورق سرد این کشور بوده ایم. به گفته منابع خبری قیمت پیشنهادی ورق سرد تولیدی کشور روسیه به مصر به میزان 570 دلار به ازای هر تن گزارش شده است.

این در حالی است که قیمت قابل اجرا در کشور مصر به میزان 545 دلار به ازای هر تن بوده است و خریداران از قیمت های بالاتر استقبال نخواهند کرد. هم چنین قیمت ورق سرد کشورهای مستقل اتحادیه ای به کشورهای جنوب آفریقا نیز به میزان 595-575 دلار به ازای هر تن بوده که این قیمت نیز بسیار بالاتر از قیمت های داخلی می باشد. ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت ورق سرد صادراتی کشور چین نیز تا تاریخ 8 ماه اوت به میزان 575-565 دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته به میزان 25 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است.

افزایش قیمت ورق گرم وارداتی عربستان سعودی برخلاف کاهش تقاضا

طبق اخبار منتشر شده از متال بولتن در تاریخ 8 ماه اوت، قیمت ورق گرم وارداتی عربستان سعودی طی این هفته افزایش یافته است. این در حالی است که میزان تقاضا در این کشور هم چنان پایین می باشد. هم چنین قیمت پیشنهادی ورق گرم از کشور چین به عربستان سعودی نیز به میزان 575-570 دلار به ازای هر تن بوده است در حالی که قیمت های پیشنهادی خریداران در مناقصات تنها 550 دلار به ازای هر تن بوده است و از قیمت های بالاتر استقبال نخواهد شد.

به گفته یکی از مدیران اجرایی قیمت های پیشنهادی ورق گرم قابل اجرا نبوده و خریداران از این قیمت های بالا استقبال نخواهند کرد. پیش بینی می شود که به علت عدم استقبال قیمت های پینشنهادی به زودی کاهش یابد. این افزایش قیمت  بسیار سریع بوده در حالی که میزان تقاضا در بازار داخلی هم چنان اندک می باشد. هم چنین کشور ژاپن نیز ورق گرم تولیدی خود را به مبلغ 570 دلار به ازای هر تن به این کشور پیشنهاد داده است. قیمت پیشنهادی کشور هند نیز به میزان 570-565 دلار به ازای هر تن شنیده شده است. ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت ورق گرم وارداتی کشور عربستان سعودی به میزان 575-550 دلار به ازای هر تن تا روز سه شنبه مورخ 8 ماه اوت بوده است که این میزان نسبت به قیمت 560-550 دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته گذشته افزایش یافته است.

 

خبرهای مرتبط:

قیمت آهن افزایش پیدا کرد,ارزیابی هفتگی قیمت میلگرد,بازار آهن ایران در هفته دوم مرداد

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0