0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود

افزایش ۳۵ دلاری قیمت ورق فولادی کشورهای مستقل اتحادیه ای

قیمت ورق گرم و ورق سرد کشورهای مستقل اتحادیه ای به میزان ۵ تا ۳۵ دلار به ازای هر تن طی هفته گذشته افزایش یافته است. به گفته منابع خبری پیشنهادات قیمت ورق فولادی در این کشورها افزایش یافته که این امر متاثر از افزایش قیمت محصولات صادراتی کشور چین می باشد. اخبار رسیده حاکی از آن است که قیمت ورق گرم صادراتی کشور چین طی هفته گذشته افزایش یافته است. علت افزایش قیمت محصولات صادراتی کشور چین، افزایش شدید قیمت در بازار داخلی این کشور بوده که به گفته منابع خبری در حال حاضر قیمت این محصول در بازار داخلی این کشور طی چهار سال اخیر در بالاترین حد خود می باشد.

ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت ورق گرم تولید داخلی کشور چین تا روز سه شنبه مورخ ۸ ماه اوت به میزان ۵۴۰-۵۲۰ دلار به ازای هر تن اعلام شده است که این قیمت نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته به میزان ۲۰ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. به گفته یکی از تاجران قیمت های محصولات صادراتی کشورهای مستقل اتحادیه ای نیز رو به افزایش بوده که علت این امر افزایش تحرک و پویایی در بازار داخلی چین می باشد.

قیمت ورق گالوانیزه روز خرید فروش

رول ورق گرم

ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت ورق گرم صادراتی کشورهای مستقل اتحادیه ای تا تاریخ ۷ ماه اوت به میزان ۵۴۵-۴۹۵ دلار به ازای هر تن بوده است. این در حالی است که قیمت این محصول طی هفته گذشته به میزان ۵۱۰-۴۸۵ دلار به ازای هر تن گزارش شده است. مشاهده می شود که قیمت ورق گرم این کشور طی هفته جاری به میزان ۵ تا ۳۵ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. به گفته منابع خبری قیمت ورق گرم پیشنهادی کشور روسیه به مصر طی هفته جاری به میزان ۵۷۰-۵۶۰ دلار به ازای هر تن اعلام شده است. این قیمت با احتساب هزینه حمل کالا تا مقصد بوده است و بدون احتساب هزینه حمل و نقل به میزان ۵۴۵-۵۳۵ دلار به ازای هر تن می باشد.

با این حال به گفته تاجران این محصول قیمت قابل اجرا در حال حاضر ۵۰۰-۴۹۵ دلار به ازای هر تن می باشد و خریداران از قیمت های بالاتر استقبال نخواهند کرد. هم چنین بنابر ارزیابی های هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن منتشر شده در روز دوشنبه، قیمت پیشنهادی ورق گرم کشور اوکراین به خاور میانه و شمال آفریقا (منطقه منا) به میزان ۵۵۵-۵۵۰ دلار به ازای هر تن (با احتساب هزینه حمل کالا تا مقصد) بوده است و بدون در نظر گرفتن هزینه حمل و نقل این مبلغ به میزان ۵۳۰-۵۲۰ دلار به ازای هر تن می باشد.

با این وجود اطلاعات منتشر شده هم چنان توسط تاجران محلی تایید نشده است. هم چنین پیشنهادات قیمت ورق گرم تولیدی کشورهای مستقل اتحادیه ای به کشورهای واقع در غرب آفریقا به میزان ۵۴۵-۵۴۰ دلار به ازای هر تن شنیده شده است. هم چنین کشور روسیه نیز ورق گرم تولیدی خود را به مبلغ ۵۷۰-۵۶۰ دلار به ازای هر تن به کشور ترکیه طی هفته جاری پیشنهاد داده است که این قیمت نیز بدون در نظر گرفتن هزینه حمل کالا به میزان ۵۵۰-۵۴۰ دلار به ازای هر تن می باشد.

خرید و فروش ورق

رول ورق سرد

ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت ورق سرد صادراتی کشورهای مستقل اتحادیه ای تا روز دوشنبه به میزان ۵۷۵-۵۴۵ دلار به ازای هر تن بوده است. این در حالی است که قیمت این محصول طی هفته گذشته به میزان ۵۷۰-۵۳۰ دلار به ازای هر تن گزارش شده و در هفته جاری شاهد افزایش قیمت ۵ تا ۱۵ دلاری ورق سرد این کشور بوده ایم. به گفته منابع خبری قیمت پیشنهادی ورق سرد تولیدی کشور روسیه به مصر به میزان ۵۷۰ دلار به ازای هر تن گزارش شده است.

این در حالی است که قیمت قابل اجرا در کشور مصر به میزان ۵۴۵ دلار به ازای هر تن بوده است و خریداران از قیمت های بالاتر استقبال نخواهند کرد. هم چنین قیمت ورق سرد کشورهای مستقل اتحادیه ای به کشورهای جنوب آفریقا نیز به میزان ۵۹۵-۵۷۵ دلار به ازای هر تن بوده که این قیمت نیز بسیار بالاتر از قیمت های داخلی می باشد. ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت ورق سرد صادراتی کشور چین نیز تا تاریخ ۸ ماه اوت به میزان ۵۷۵-۵۶۵ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته به میزان ۲۵ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است.

افزایش قیمت ورق گرم وارداتی عربستان سعودی برخلاف کاهش تقاضا

طبق اخبار منتشر شده از متال بولتن در تاریخ ۸ ماه اوت، قیمت ورق گرم وارداتی عربستان سعودی طی این هفته افزایش یافته است. این در حالی است که میزان تقاضا در این کشور هم چنان پایین می باشد. هم چنین قیمت پیشنهادی ورق گرم از کشور چین به عربستان سعودی نیز به میزان ۵۷۵-۵۷۰ دلار به ازای هر تن بوده است در حالی که قیمت های پیشنهادی خریداران در مناقصات تنها ۵۵۰ دلار به ازای هر تن بوده است و از قیمت های بالاتر استقبال نخواهد شد.

به گفته یکی از مدیران اجرایی قیمت های پیشنهادی ورق گرم قابل اجرا نبوده و خریداران از این قیمت های بالا استقبال نخواهند کرد. پیش بینی می شود که به علت عدم استقبال قیمت های پینشنهادی به زودی کاهش یابد. این افزایش قیمت  بسیار سریع بوده در حالی که میزان تقاضا در بازار داخلی هم چنان اندک می باشد. هم چنین کشور ژاپن نیز ورق گرم تولیدی خود را به مبلغ ۵۷۰ دلار به ازای هر تن به این کشور پیشنهاد داده است. قیمت پیشنهادی کشور هند نیز به میزان ۵۷۰-۵۶۵ دلار به ازای هر تن شنیده شده است. ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت ورق گرم وارداتی کشور عربستان سعودی به میزان ۵۷۵-۵۵۰ دلار به ازای هر تن تا روز سه شنبه مورخ ۸ ماه اوت بوده است که این میزان نسبت به قیمت ۵۶۰-۵۵۰ دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته گذشته افزایش یافته است.

 

خبرهای مرتبط:

قیمت آهن افزایش پیدا کرد,ارزیابی هفتگی قیمت میلگرد,بازار آهن ایران در هفته دوم مرداد

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • ۵عالی بود
  • ۳خوب بود
  • ۲معمولی بود
  • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها

    اشتراک گذاری