تأمین کننده کلیه مقاطع فولادی

خط ویژه 56-03135155

افزایش تولید فولاد و قیمت ورق سیاه ترکیه

خرید ورق سیاه در اصفهان

قیمت ورق سیاه و تناسب عرضه و تقاضا

نسبت قیمت ورق سیاه به تقاضای آن در بازار ترکیه، تقریبا مناسب است. به همین دلیل خریداران نسبت به خرید محصولات فولادی محلی و وارداتی علاقه نشان میدهند. پیش بینی می شود معاملات با قیمت های بالاتر نیز انجام شود. به طور کلی با وضعیت کنونی در ترکیه، انتظار می رود که افزایش قیمت ورق سیاه در این زمینه مطلوب باقی بماند. هرچند افزایش قیمت می تواند به خاطر افزایش قیمت فولاد خام، بخش مواد اولیه و همچنين صادرات باشد.

کارخانه های داخلی ترکیه که کار تولید ورق سیاه را بر عهده دارند، موفق به افزایش قیمت ورق سیاه شدند. در حالی که آخرین مبالغ برای خرید ورق سیاه در هفته های اخیر بطور عمده بسته به میزان حجم محصولات معادل ۶۲۰-۶۲۵ دلار در هر تن بود. در این هفته نیز تامین کنندگان قیمت ورق سیاه را در قرارداد های خویش بسته به مشتریان تا حدود $ ۶۲۵-۶۳۵  دلار در هر تن افزایش دادند. با توجه به تخمین های خریداران حاضر در بازار، از پایان تعطیلات تا کنون حداقل ۶۵،۰۰۰ تا ۷۰،۰۰۰ تن  ورق سیاه داخلی در این کشور فروخته شد.

نکته ی قابل توجه این است که برخی از خریداران بزرگ محلی در حال مذاکره با تولید کنندگان برای خرید ورق سیاه در ماه نوامبر هستند. منابع خبری معتقدند که با وجود این واقعیت که قیمت ورق سیاه در ترکیه به میزان قابل توجهی در مقایسه با پایان ماه اوت افزایش یافته است و افزایش ادامه دارد.

یکی از معامله گران گفت: ” قیمت ضایعات ممکن است با کاهش تثبیت شود، بنابراین ممکن است فروش آن نیز کاهش یابد”  این معامله گر همچنین گفت: علاوه بر این، تقاضای خارجی برای خرید ورق سیاه ترکیه همچنان افزایش نیافته است. اما ترکیه  قیمت ورق سیاه صادراتی خود را در محدوده قیمت ۶۲۰-۶۳۰ دلار در هر تن ارائه می دهد.

حتما بخوانید :  بیم از ریزش قیمت ها در پی تصمیم ترامپ و سرگردانی بازار جهانی

تولید حجم بالای فولاد خام و ورق سیاه در چین

تحلیلگران بازار چین پس از به حداکثر رساندن تولید فولاد خام و خرید ورق سیاه در ماه ژوئیه شگفت زده شدند. ثبت این رکورد بالا در فروش داخلی باعث شده است که شركت های فولاد سازی برای حفظ حداكثر میزان بهره وری خود دست به اقداماتی در حوزه ی تولید و فروش محصولاتشان بزنند. در ماه آگوست خرید ورق سیاه چین به ۷۴٫۵۹ میلیون تن رسید که تا به حال بالاترین سطح قیمت ماهانه بوده است.

 حجم این محصول ۰٫۸٪ درصد بالا تر از میزان تولیدات ماه گذشته و ۸٫۷٪ بالا تر از میزان مشابه در سال گذشته است. در حال حاضر نیز کارخانه ها بر روی فروش محصولات خود در بازار های محلی تمرکز کرده اند، چون آنها می توانند با در پیش گرفتن این روش به افزایش قیمت بیش از ۱۳۰ دلار در هر تن برسند.

مرکز آهن

آیا میزان تقاضا با کاهش ساخت و ساز متناسب است؟

همه ی خریداران اعلام می کنند که میزان تقاضا حتی با در نظر گرفتن کاهش در سرعت رشد صنعت ساخت و ساز، خوب است. علاوه بر این، تقاضا برای فولاد خام نیز در ماه های ژانویه-اوت، ۷٫۶٪ درصد افزایش یافت. این در حالی است که رشد قیمت فولاد خام در طی ۷ ماهه ی اول سال٢٠١۶ میلادی ۸٪ درصد و در مدت مشابه سال قبل  ۱۲٪ بوده است. کاهش تدریجی قیمت این محصول می تواند بلافاصله بر روی بازار تاثیر بگذارد، اما تا پایان سال، بازار فولاد را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

حتما بخوانید :  ارائه قیمت های پایین تر برای انواع میلگرد اصفهان

یک خریدار چینی به یکی از کارشناسان گفت: تغییرات موجود در قیمت میلگرد نشان می دهد که فروش این محصول در زمان طلایی آن، ماه سپتامبر است. اما مشکلات نگهداری محصولات فولادی در کارخانه ها و انبار ها و حکم حکومتی برای به حداقل رساندن میزان خروجی در طول زمستان می تواند مانع از ثبت رکورد تولید جدید چین در ماه جاری شود.

با این حال، هیچ کس انتظار کاهش قابل توجهی در خروجی این محصولات را ندارد. بانک Barclays  اخیرا در بیانیه ای اعلام کرد که شرکت Cleanair  تنها ۲ درصد از تولید محصولات فولادی در کشور را تحت تاثیر قرار می دهد. چرا که در طول ماه های ژانویه و اوت کل تولید فولاد خام این شرکت چینی به میزان ۵٫۶٪ افزایش یافت و به ۵۶۶٫۴ میلیون تن رسید.

این مقاله چقدر برای شما مفید بود ؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا امتیاز دهید!

میانگین ۰ / ۵٫ تعداد رای: ۰

اولین کسی باشید که این مقاله را رتبه بندی می کند

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button