0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود

افزایش قیمت ورق سیاه فولاد توسط کارخانه ی فولاد

بازار تولید ورق سیاه فولاد همچنان مثبت است در حالی که قیمت ها در حال افزایش می باشد. به طور خاص، برخی از تامین کنندگان ورق سیاه ایران در حال حاضر قیمت های پیشنهادی خود را در مورد ورق سیاه به دلیل تقاضای قوی در بازار تقویت کرده اند.

کارخانه ی فولاد اعلام کرد که قیمت ورق سیاه فولاد خود را تا 15 تومان در هر کیلو در بازار افزایش داده است. از پایان هفته ی گذشته، یکی از تامین کننده های کوچک، قیمت ورق سیاه فولاد خود را در حدود 2590 تومان در هر کیلو برای حمل و نقل و تحویل در ماه دی اعلام کرده است.

علاوه بر این، قیمت ورق سیاه فولاد در بازار داخلی در حدود 2590 تومان در هر کیلو شنیده می شود. به دنبال افزایش قیمت های پیشنهادی برای خرید قراضه گران تر و همچنین مثبت بودن روند حاکم در بازار، تولید کنندگان محصولات فولادی تخت به دنبال افزایش دوباره ی قیمت ورق خود می باشند.

نوسانات هفته جاری

یکی از معامله گران می گوید: “من فکر می کنم در این هفته، پیشنهادات محلی ارائه شده درایران در مورد قیمت ورق سیاه در حدود 2590 تومان در هر کیلو تنظیم خواهد شد. همچنین این پیشنهادات ممکن است با قیمتی معادل 2590 تومان در هر کیلو نیز ارائه شود، اما من فکر نمی کنم که بازار امروز آماده پرداخت چنین مبالغی باشد.

قیمت ورق سیاه فولاد مبارکه در حال افزایش است زیرا تقاضا در بازارهای خارجی افزایش می یابد.

پیشنهادات مربوط به قیمت ورق فولاد مبارکه در حال حاضر به مبلغ 2740 تومان در هر کیلو برای حمل و نقل و تحویل در ماه دی اعلام شده است که در حدود 55 تومان در هر کیلو بیش تر از قیمت های دو هفته ی پیش می باشد. قیمت ورق سیاه فولاد مبارکه عمدتا به میزان 50 تومان در هر کیلو افزایش یافته است. افزایش قیمت ورق سیاه فولاد مبارکه نیز در حدود 51 تومان در هر کیلو بود.

قیمت ورق سیاه

افزایش قیمت ورق سیاه فولاد سبا با توجه به نرخ ارز

کارخانه های فولاد سبا همچنان در شرایط بازار رقابتی کار می کنند و تلاش می کنند تا با توجه به نوسانات نرخ ارز برای افزایش قیمت ورق سیاه فولاد سبا اقدام کنند. در آغاز این هفته، تولید کنندگان این کشور دوباره قیمت ورق سیاه فولاد سبا را با توجه به افت نرخ ارز، افزایش دادند.  بزرگ ترین کارخانه تولید فولاد دوباره قیمت ورق سیاه فولاد سبا را در بازار داخلی 2740 تومان رساندند.

پیشنهادات ارائه شده در مورد قیمت ورق فولاد سبا بر حسب تومان حتی حدود 2 تا 7 تومان در هر کیلو کاهش یافت و اکنون با توجه به نرخ فعلی به میزان 2740 تومان ثابت باقی مانده است .

کارخانه های کوچک به دنبال همان سیاست، قیمت ورق خود را بیش از دو هفته به مبلغ 2740 تومان در هر کیلو افزایش داده اند . معاملات انجام شده بر حسب تومان در دوره ی مشابه به میزان 1 تا 6 تومان در هر تن افزایش یافت و به مبلغ 2735 در هر کیلو رسید.

به گفته ی شرکت کنندگان در بازار، حرکت بعدی کارخانه های ایران در قیمت گذاری تا حد زیادی به تحولات در بازار ارز کشور بستگی دارد. یکی از شرکت کنندگان در بازار داخلی گفت: “قیمت ورق سیاه فولاد سبا تا زمانی که تومان ضعیف است ثابت باقی خواهد ماند. در عین حال، افزایش نرخ حداکثری که ما می توانیم برآورد کنیم، 20 تومان در هر کیلو است و اگر نرخ تومان ضعیف شود، صنایع ایران تا حد زیادی متوقف خواهد شد “.

ورق سیاه اصفهان

پیشنهادات ارائه شده برای قیمت ورق سیاه اکسین اهواز و تلاش برای همخوانی آن با نوسانات نرخ ارز

انتظار می رود که تولید کنندگان محصولات فولادی ایران قیمت ورق سیاه اکسین اهواز تولیدی خود را در بازار محلی با توجه به نوسانات جاری ارز تغییر دهند. در نتیجه، تولید کنندگان این محصول طی این هفته در مقایسه با وضعیت بازار ارز در کشور، پیشنهادات خود را در برابر تومان افزایش دادند.

بعد از آن کارخانه اکسین اهواز نیز قیمت ورق سیاه اکسین اهواز خود را در هفته ی گذشته افزایش دادند، تولید کنندگان دیگر هم قیمت های پیشنهادی خود را ارتقا دادند. قیمت های فعلی ورق سیاه اکسین اهواز محلی در حدود 2490 تومان در هر کیلو طی بیش از دو هفته ثابت نگه داشتند. دلیل اصلی افزایش قیمت ورق اکسین اهواز کاهش نرخ تومان است. این در حالی است که بازبینی قیمت های هفته گذشته پیشنهادات ارائه شده با نرخ تومان را تا 13 تا 18 تومان در هر کیلو افزایش داد. به همین دلیل قیمت ورق اکسین اهواز با افزایشی معادل 2-7 تومان در هر کیلو رسیده است.

در همین حال، کارخانه های کوچک ایران هنوز قیمت های جدید را اعلام نکرده اند. بنابراین، با توجه به گفته های شرکت کنندگان حاضر در بازار، دیگر تولید کنندگان در حال آماده سازی پیشنهادات جدید در چند روز آینده هستند. علاوه بر این، اطلاعات ارائه شده در مورد دور دیگری از افزایش قیمت ها در بازار، با در نظر گرفتن برخی از انتظارات منفی در مورد نوسانات ارز، خبر می دهد.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
0

سوالات و نظرات کاربران

اختیاری

اشتراک گذاری

تماس 03135155000 03135156000 0