0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

ثابت ماندن قیمت ورق گالوانیزه آمریکای لاتین

قیمت ورق گالوانیزه صادراتی امریکای لاتین در هفته ی گذشته تا روز جمعه ثابت باقی مانده است ، البته با وجود پیشنهاداتی در بازار داخلی برزیل نشانه هایی از افزایش قیمت ورق گالوانیزه هم به چشم می خورد . ارزیابی قیمت ورق سیاه صادراتی آمریکای لاتین در هفته ی جاری نشان دهنده ی مبلغی معادل 380 تا 395 دلار در هر تن فوب بود که نسبت به هفته ی گذشته تغییری نکرده است.

در حالی که قیمت ورق گالوانیزه با قیمت 465-480 دلار در هر تن فوب اعلام شده است ، قیمت ورق گالوانیزه HDG  در مدت مشابه با تغییرات کمی مواجه شده است و به مبلغ 770-775 دلار در هر تن خرید و فروش می شود . به گفته ی معامله گران، پیشنهادات ارائه شده در مورد  قیمت ورق سیاه  HRC صادراتی همچنان از سوی کارخانه های برزیلی به سایر کشورهای آمریکای جنوبی ارائه می شود.

یکی از معامله گران گفت : “برخی از مشتریان در سایر کشورهای آمریکای جنوبی ترجیح می دهند که ورق سیاه HRC  مورد نیاز خود را از برزیل به جای چین به دلیل کاهش زمان تحویل ، خریداری کنند .” در بازار برزیل ورق گالوانیزه  CRC، پس از قراردادی که با خریداران اروپایی در هفته ی گذشته بسته شد ، هیچ پیشنهادی ارائه نشد . یکی از معامله گران برزیلی گفت: “در معامله اخیر قیمت ورق گالوانیزه CRC  با قیمت بسیار خوبی بسته شد، اما هیچ گونه پیشنهاد جدیدی بعد از آن مورد توجه قرار نگرفته است .” در همین حال ، منابع خبری می گویند که فولاد سازان برزیلی بر تامین نیاز های داخلی تمرکز می کنند.

افزایش قیمت ورق گالوانیزه چین در هفته ای که گذشت

به نظر می رسد که قیمت ورق گالوانیزه چین ، روند صعودی خود را پس از یک افزایش در هفته ی گذشته ، از دست داده است . قیمت ورق سیاه صادراتی برای حمل و نقل در حدود 380-390 دلار در هر تن FOB  براورد شد ، که نسبت به قیمت چند روز گذشته بدون تغییر ارزیابی شد . اما تا 10-15 دلار به ازای هر تن  FOB نسبت به یک هفته ی پیش کاهش داشته است .

قیمت ورق گالوانیزه صادراتی برای حمل و نقل و تحویل در ماه های سپتامبر / اکتبر معادل 380-390 دلار در هر تن  FOB اعلام شد که 5 تا 10 دلار در هر تن نسبت به یک هفته ی گذشته افزایش یافته است. یکی از منابع خبری می گوید: “تقاضای داخلی برای خرید ورق گالوانیزه در حال افزایش است زیرا ما به فصل اوج تقاضا در سال که در ماه های نوامبر ، دسامبر اتفاق می افتد ، نزدیک می شویم .

در شرایطی که قیمت ورق گالوانیزه داخلی افزایش می یابد به حمایت از قیمت محصولات فولادی صادراتی نیز کمک می کند .”  وی افزود: “اما انتظار می رود که قیمت محصولات فولادی صادراتی بیش تر از قبل افزایش یابد ، اما با این حال بسیاری از کارخانجات پیشنهاد قیمت های بالاتر را متوقف کرده اند.”

اکثر معامله گران می گویند که سطح موجودی های فعلی انبار برای ارائه به بازار صادرات در حال حاضر کم است. در شانگهای نیز قیمت ورق گالوانیزه داخلی به مبلغ 27،740 – 2،760 یوان در هر تن معادل 413-416 دلار در هر تن با احتساب مالیات بر ارزش افزوده خرید و فروش می شود که طی جمعه ی گذشته، تا 30 یوان معادل 5 دلار در هر تن افزایش یافت .

قیمت ورق گالوانیزه

کاهش قیمت ورق گرم گالوانیزه کارخانخات ترکیه به دلیل تقاضای ضعیف

تقاضا برای خرید ورق گالوانیزه در بازار داخلی ترکیه در هفته ی گذشته ضعیف بود و در نتیجه قیمت ها کاهش پیدا کردند. قیمت ورق گرم گالوانیزه (HDG) با ضخامت 0.50 میلی متر در حدود $ 560-670 دلار به ازای هر تن از تولیدات سابق کارخانه گزارش شد. علاوه بر این، یکی از تولید کننده های دیگر نیز این محصول را با قیمتی معادل $ 590 به ازای هر تن از تولیدات سابق کارخانه ارائه کرد.

این تولید کننده قبلا با ارائه ی تخفیف به مشتریان، قیمت ورق گرم گالوانیزه ی خود را در حدود 565 تا 590 دلار در هر تن اعلام می کرد.قیمت ورق گرم گالوانیزه HDG داخلی ترکیه معادل 565-590 دلار به ازای هر تن براورد شد، که نسبت به قیمت های قبلی به مبلغ 570 تا 590 دلار در هر تن از تولیدات پیشین در پایین ترین حد خود بوده است.

مدیر اجرایی یکی از  کارخانه های تولید کننده ی محصولات فولادی گفت: “تقاضا نسبت به هفته ی گذشته بدتر بوده است، اما قیمت ورق گرم گالوانیزه کاهش نخواهد یافت. یکی از منابع خبری می گوید: ” آهن گالوانیزه شده ی بدون رنگ (PPGI)، یا ورق های رنگی با ضخامت 0.50mm میلی متر با کد رنگ 9002، با قیمتی در حدود 630-640 دلار در هر تن توسط یک تولید کننده ارائه شد.

بازار فروش ورق گالوانیزه

یکی دیگر از تولیدکنندگان نیز این محصول را به قیمت 670 دلار به ازای هر تن از تولیدات سابق به فروش رساند و یک تولید کننده سوم هم آن را با قیمت 680-690 دلار به ازای هر تن از تولیدات قبلی ارائه داد. در نهایت با ارائه ی تخفیف ها قیمت ورق گرم گالوانیزه ی اینتولید کننده ها به مبلغ 630-680 دلار در هر تن رسید.

طبق ارزیابی های انجام شده در مورد قیمت ورق آهنی گالوانیزه شده ی بدون رنگ PPGI داخلی ترکیه در روز جمعه معادل 630-680 دلار به ازای هر تن از تولیدات قبلی براورد شد و در پایین ترین حد قیمت خود به 635 تا 680 دلار به ازای هر تن رسید.

یکی از شرکت کنندگان در بازار گفت: “تقاضا  برای خرید همه ی محصولات فولادی خوب نیست. “حتی اگر قیمت سنگ آهن و قیمت ورق های فولادی چینی هم افزایش یابد، من فکر می کنم که در ترکیه قیمت ها کاهش می یابد، زیرا تقاضا در همه جا ضعیف است.”

ضعیف شدن تقاضا در بازار واردات ورق های فولادی تخت امارات متحده ی عربی

قیمت ورق های فولادی وارداتی به امارات متحده ی عربی در هفته های اخیر به دلیل افزایش قیمت این محصولات از سوی کارخانه های چینی، افزایش یافته است اما تقاضا هنوز هم ضعیف است. قیمت ورق نورد گرم (HRC) صادراتی چین در حدود 410-440 دلار برای هر تن CFR گزارش شد و یکی از خریداران خرید این محصول را به قیمت 400-410 دلار در هر تن CFR پیشنهاد می کند. یکی دیگر از خریداران نیز قصد داشت ورق نورد گرم HRC خود را با قیمت 390-400 دلار به ازای هر تن  بفروشد.

یکی از معامله گران می گوید:  “در حال حاضر تقاضا بسیار ضعیف است زیرا سرمایه گذاران هیچ پولی را برای خرید ورق نورد گرم صرف نمی کنند. وی گفت که من بهبودی ای در قیمت ورق نورد گرم برای یک مدت طولانی پیش بینی نمی کنم. قیمت ورق نورد گرم HRC امارات متحده ی عربی معادل 400-420 دلار به ازای هر تن کروم اعلام شد که در پایین ترین حد قیمت خود به 370 تا 420 دلار به ازای هر تن رسید.

نوسانات قیمت ورق سرد

قیمت ورق نورد سرد CRC پیشنهادی چین نیز مبلغی معادل $ 500-530 در هر تن CFR بود. یکی از خریداران نیز پیشنهاد قیمت 500 دلار به ازای هر تن CFF را برای خرید این مواد ارائه کرد. طبق ارزيابي های هفتگی نشریه ی متال اکسپرت براي قیمت ورق نورد سرد  وارداتی به امارات متحده ی عربی، این محصول در روز سه شنبه معادل 500 تا 510 دلار به ازای هر تن اعلام شد كه پس از آن نیز به مبلغ 480 تا 480 دلار به ازاي هر تن رسید و نسبت به قیمت قبلی خود كاهش پیدا کرد.

قیمت ورق گرم گالوانیزه (HDG) چینی با ضخامت 1 میلی متر نیز در حدود 560-580 دلار در هر تن CFR ارائه شد. علاوه بر این، یکی از معامله گران هم قیمت ورق گرم گالوانیزه را معادل 540-550 دلار در هر تن CFR  پیشنهاد داد. پیشنهاد قیمت ورق گرم گالوانیزه HDG هند با مبلغی معادل 600-610 دلار به ازای هر تن کروم نیز ارائه داده شد. قیمت ورق گرم گالوانیزه HDG محلی نیز بدون تغییر ماند و با مبلغ 600 دلار به ازای هر تن از تولیدات سابق کار به فروش رسید.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0