0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

ثابت ماندن قیمت ورق گالوانیزه آمریکای لاتین

قیمت ورق گالوانیزه صادراتی امریکای لاتین در هفته ی گذشته تا روز جمعه ثابت باقی مانده است ، البته با وجود پیشنهاداتی در بازار داخلی برزیل نشانه هایی از افزایش قیمت ورق گالوانیزه هم به چشم می خورد . ارزیابی قیمت ورق سیاه صادراتی آمریکای لاتین در هفته ی جاری نشان دهنده ی مبلغی معادل ۳۸۰ تا ۳۹۵ دلار در هر تن فوب بود که نسبت به هفته ی گذشته تغییری نکرده است.

در حالی که قیمت ورق گالوانیزه با قیمت ۴۶۵-۴۸۰ دلار در هر تن فوب اعلام شده است ، قیمت ورق گالوانیزه HDG  در مدت مشابه با تغییرات کمی مواجه شده است و به مبلغ ۷۷۰-۷۷۵ دلار در هر تن خرید و فروش می شود . به گفته ی معامله گران، پیشنهادات ارائه شده در مورد  قیمت ورق سیاه  HRC صادراتی همچنان از سوی کارخانه های برزیلی به سایر کشورهای آمریکای جنوبی ارائه می شود.

یکی از معامله گران گفت : “برخی از مشتریان در سایر کشورهای آمریکای جنوبی ترجیح می دهند که ورق سیاه HRC  مورد نیاز خود را از برزیل به جای چین به دلیل کاهش زمان تحویل ، خریداری کنند .” در بازار برزیل ورق گالوانیزه  CRC، پس از قراردادی که با خریداران اروپایی در هفته ی گذشته بسته شد ، هیچ پیشنهادی ارائه نشد . یکی از معامله گران برزیلی گفت: “در معامله اخیر قیمت ورق گالوانیزه CRC  با قیمت بسیار خوبی بسته شد، اما هیچ گونه پیشنهاد جدیدی بعد از آن مورد توجه قرار نگرفته است .” در همین حال ، منابع خبری می گویند که فولاد سازان برزیلی بر تامین نیاز های داخلی تمرکز می کنند.

افزایش قیمت ورق گالوانیزه چین در هفته ای که گذشت

به نظر می رسد که قیمت ورق گالوانیزه چین ، روند صعودی خود را پس از یک افزایش در هفته ی گذشته ، از دست داده است . قیمت ورق سیاه صادراتی برای حمل و نقل در حدود ۳۸۰-۳۹۰ دلار در هر تن FOB  براورد شد ، که نسبت به قیمت چند روز گذشته بدون تغییر ارزیابی شد . اما تا ۱۰-۱۵ دلار به ازای هر تن  FOB نسبت به یک هفته ی پیش کاهش داشته است .

قیمت ورق گالوانیزه صادراتی برای حمل و نقل و تحویل در ماه های سپتامبر / اکتبر معادل ۳۸۰-۳۹۰ دلار در هر تن  FOB اعلام شد که ۵ تا ۱۰ دلار در هر تن نسبت به یک هفته ی گذشته افزایش یافته است. یکی از منابع خبری می گوید: “تقاضای داخلی برای خرید ورق گالوانیزه در حال افزایش است زیرا ما به فصل اوج تقاضا در سال که در ماه های نوامبر ، دسامبر اتفاق می افتد ، نزدیک می شویم .

در شرایطی که قیمت ورق گالوانیزه داخلی افزایش می یابد به حمایت از قیمت محصولات فولادی صادراتی نیز کمک می کند .”  وی افزود: “اما انتظار می رود که قیمت محصولات فولادی صادراتی بیش تر از قبل افزایش یابد ، اما با این حال بسیاری از کارخانجات پیشنهاد قیمت های بالاتر را متوقف کرده اند.”

اکثر معامله گران می گویند که سطح موجودی های فعلی انبار برای ارائه به بازار صادرات در حال حاضر کم است. در شانگهای نیز قیمت ورق گالوانیزه داخلی به مبلغ ۲۷،۷۴۰ – ۲،۷۶۰ یوان در هر تن معادل ۴۱۳-۴۱۶ دلار در هر تن با احتساب مالیات بر ارزش افزوده خرید و فروش می شود که طی جمعه ی گذشته، تا ۳۰ یوان معادل ۵ دلار در هر تن افزایش یافت .

قیمت ورق گالوانیزه

کاهش قیمت ورق گرم گالوانیزه کارخانخات ترکیه به دلیل تقاضای ضعیف

تقاضا برای خرید ورق گالوانیزه در بازار داخلی ترکیه در هفته ی گذشته ضعیف بود و در نتیجه قیمت ها کاهش پیدا کردند. قیمت ورق گرم گالوانیزه (HDG) با ضخامت ۰٫۵۰ میلی متر در حدود $ ۵۶۰-۶۷۰ دلار به ازای هر تن از تولیدات سابق کارخانه گزارش شد. علاوه بر این، یکی از تولید کننده های دیگر نیز این محصول را با قیمتی معادل $ ۵۹۰ به ازای هر تن از تولیدات سابق کارخانه ارائه کرد.

این تولید کننده قبلا با ارائه ی تخفیف به مشتریان، قیمت ورق گرم گالوانیزه ی خود را در حدود ۵۶۵ تا ۵۹۰ دلار در هر تن اعلام می کرد.قیمت ورق گرم گالوانیزه HDG داخلی ترکیه معادل ۵۶۵-۵۹۰ دلار به ازای هر تن براورد شد، که نسبت به قیمت های قبلی به مبلغ ۵۷۰ تا ۵۹۰ دلار در هر تن از تولیدات پیشین در پایین ترین حد خود بوده است.

مدیر اجرایی یکی از  کارخانه های تولید کننده ی محصولات فولادی گفت: “تقاضا نسبت به هفته ی گذشته بدتر بوده است، اما قیمت ورق گرم گالوانیزه کاهش نخواهد یافت. یکی از منابع خبری می گوید: ” آهن گالوانیزه شده ی بدون رنگ (PPGI)، یا ورق های رنگی با ضخامت ۰٫۵۰mm میلی متر با کد رنگ ۹۰۰۲، با قیمتی در حدود ۶۳۰-۶۴۰ دلار در هر تن توسط یک تولید کننده ارائه شد.

بازار فروش ورق گالوانیزه

یکی دیگر از تولیدکنندگان نیز این محصول را به قیمت ۶۷۰ دلار به ازای هر تن از تولیدات سابق به فروش رساند و یک تولید کننده سوم هم آن را با قیمت ۶۸۰-۶۹۰ دلار به ازای هر تن از تولیدات قبلی ارائه داد. در نهایت با ارائه ی تخفیف ها قیمت ورق گرم گالوانیزه ی اینتولید کننده ها به مبلغ ۶۳۰-۶۸۰ دلار در هر تن رسید.

طبق ارزیابی های انجام شده در مورد قیمت ورق آهنی گالوانیزه شده ی بدون رنگ PPGI داخلی ترکیه در روز جمعه معادل ۶۳۰-۶۸۰ دلار به ازای هر تن از تولیدات قبلی براورد شد و در پایین ترین حد قیمت خود به ۶۳۵ تا ۶۸۰ دلار به ازای هر تن رسید.

یکی از شرکت کنندگان در بازار گفت: “تقاضا  برای خرید همه ی محصولات فولادی خوب نیست. “حتی اگر قیمت سنگ آهن و قیمت ورق های فولادی چینی هم افزایش یابد، من فکر می کنم که در ترکیه قیمت ها کاهش می یابد، زیرا تقاضا در همه جا ضعیف است.”

ضعیف شدن تقاضا در بازار واردات ورق های فولادی تخت امارات متحده ی عربی

قیمت ورق های فولادی وارداتی به امارات متحده ی عربی در هفته های اخیر به دلیل افزایش قیمت این محصولات از سوی کارخانه های چینی، افزایش یافته است اما تقاضا هنوز هم ضعیف است. قیمت ورق نورد گرم (HRC) صادراتی چین در حدود ۴۱۰-۴۴۰ دلار برای هر تن CFR گزارش شد و یکی از خریداران خرید این محصول را به قیمت ۴۰۰-۴۱۰ دلار در هر تن CFR پیشنهاد می کند. یکی دیگر از خریداران نیز قصد داشت ورق نورد گرم HRC خود را با قیمت ۳۹۰-۴۰۰ دلار به ازای هر تن  بفروشد.

یکی از معامله گران می گوید:  “در حال حاضر تقاضا بسیار ضعیف است زیرا سرمایه گذاران هیچ پولی را برای خرید ورق نورد گرم صرف نمی کنند. وی گفت که من بهبودی ای در قیمت ورق نورد گرم برای یک مدت طولانی پیش بینی نمی کنم. قیمت ورق نورد گرم HRC امارات متحده ی عربی معادل ۴۰۰-۴۲۰ دلار به ازای هر تن کروم اعلام شد که در پایین ترین حد قیمت خود به ۳۷۰ تا ۴۲۰ دلار به ازای هر تن رسید.

نوسانات قیمت ورق سرد

قیمت ورق نورد سرد CRC پیشنهادی چین نیز مبلغی معادل $ ۵۰۰-۵۳۰ در هر تن CFR بود. یکی از خریداران نیز پیشنهاد قیمت ۵۰۰ دلار به ازای هر تن CFF را برای خرید این مواد ارائه کرد. طبق ارزيابي های هفتگی نشریه ی متال اکسپرت براي قیمت ورق نورد سرد  وارداتی به امارات متحده ی عربی، این محصول در روز سه شنبه معادل ۵۰۰ تا ۵۱۰ دلار به ازای هر تن اعلام شد كه پس از آن نیز به مبلغ ۴۸۰ تا ۴۸۰ دلار به ازاي هر تن رسید و نسبت به قیمت قبلی خود كاهش پیدا کرد.

قیمت ورق گرم گالوانیزه (HDG) چینی با ضخامت ۱ میلی متر نیز در حدود ۵۶۰-۵۸۰ دلار در هر تن CFR ارائه شد. علاوه بر این، یکی از معامله گران هم قیمت ورق گرم گالوانیزه را معادل ۵۴۰-۵۵۰ دلار در هر تن CFR  پیشنهاد داد. پیشنهاد قیمت ورق گرم گالوانیزه HDG هند با مبلغی معادل ۶۰۰-۶۱۰ دلار به ازای هر تن کروم نیز ارائه داده شد. قیمت ورق گرم گالوانیزه HDG محلی نیز بدون تغییر ماند و با مبلغ ۶۰۰ دلار به ازای هر تن از تولیدات سابق کار به فروش رسید.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری