0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

روند افزایشی قیمت ورق گالوانیزه آلمان

قیمت ورق گالوانیزه آلمانی طی دو هفته ی گذشته با افزایش تقاضا، افزایش یافته است. گفته می شود که این روند ممکن است ادامه یابد. پیشنهاد قیمت برای خرید ورق گالوانیزه تولید داخل با افزایش 30 یورو در هر تن مواجه شد و از اواخر ماه اوت تا کنون قیمت پایه ی آن به 590-600 در هر تن رسید. این طور که از شواهد پیدا است پس از تعطیلات افزایش قیمت ها به بازار بازگشته است.

از نظر یکی از خریداران رشد تولید محصولات فولادی در داخل کشور روند صعودی به خود گرفته است. در ضمن، همه ی مشتریان با وجود احتمال افزایش بیشتر خرید ورق گالوانیزه، قیمت جدید را پذیرفته اند. یک معامله گر آلمانی می گوید: من معتقدم که تولیدکنندگان محلی به زودی 5-15 یورو به ازای هر تن قیمت ورق گالوانیزه را افزایش خواهند داد.

پیشنهادات مربوط به خرید ورق گالوانیزه آلمان از سوی مشتریان ایتالیایی به افزایش 25 یورو در هر تن رسید. فروش ورق گالوانیزه کارخانه های جنوب آلمان در این ماه به دلیل هزینه های کم، واردات محدود و تجارت محلی قوی تر بوده است. علاوه بر این، پیش بینی می شود که تولید کنندگان ورق گالوانیزه ایتالیایی همچنان قیمت این محصول خود را افزایش دهند.

برخی منابع انتظار دارند که رشد قیمت ورق گالوانیزه این کشور به طور قابل توجهی بیش از 30 یورو در هر تن باشد. در حال حاضر، قیمت های پیشنهادی ارائه شده توسط تولیدکنندگان اروپای مرکزی برای خرید ورق گالوانیزه ایتالیا معادل 600 یورو در هر تن شنیده شده است.

شرکت کنندگان در بازار معتقدند که کارخانه های آلمانی ممکن است از استراتژی روند افزایش قیمت تدریجی که از تاکتیک های فروش خارجی است، پیروی کنند. برای پروژه ی بزرگ تاسیس خط لوله ی EUGAL  نیز از تامین کنندگان داخلی و ظرفیت خوب تولید ورق گالوانیزه استفاده شد.

بازار ورق گالوانیزه و اقدامات بزرگترین تولید کننده ی فولاد چین Baowu Steel  

برای دو برابر شدن سهم بازار چین، محصولات فولادی بلند شرکت چینی Baogang Steel  که پس از ادغام با شرکتWISCO  در سال گذشته، به بزرگترین تولید کننده ی فولاد در چین و دومین صادر کننده ی بزرگ در جهان است، اعلام کرد که در راه رسیدن به پیشرفت های جدید و دو برابر کردن سهم خود در بازار چین، و همچنین رقابت با رقیب بین المللی خود ArcelorMittal است. این شرکت با تولید 64 میلیون تن ورق گالوانیزه در سال 2016 و اختصاص دادن 8 درصد از سهم بازار داخلی به خود، گام های جدیدی برای افزایش حضور خود در چین برداشته است.

چن درنگون، مدیر کل شرکت Baowu  چین، به یکی از روزنامه های چین گفت: “ما در حال حاضر با برخی از شرکت های هدف برای تعدیل بیشتر قیمت ورق گالوانیزه ، ارتباط برقرار می کنیم.” به گفته ی وی، ظرفیت خروجی شرکت Baowu  تا 20٪ از ظرفیت کل کشور می رسد.

محاسباتی انجام شده است که نشان می دهد میزان ظرفیت این شرکت چینی تقریبا 160 میلیون تن تولید ورق گالوانیزه در سال است. در حالی که ظرفیت Arcelor Mittal  در سال گذشته به 95 میلیون تن رسیده است. البته این یک فرآیند طولانی مدت است و در طول مسیر، احتمال دارد که با مشکلات متعددی روبرو شود. تعدیل سازی قیمت های محصولات فولادی یکی از سخت ترین کار هایی است که در حال حاضر در صنعت فولاد بواسطه ی شرکت Baowu  همراه با سطوح مختلف قیمت، راحت تر از قبل انجام می گیرد.

ورق گالوانیزه فولاد مبارکه

افزایش قیمت های پیشنهادی چین به اوکراین برای ورق گالوانیزه

طبق ارزیابی های هفتگی انجام شده توسط خبرگزاری متال بولتن افزایش قیمت ورق گالوانیزه صادراتی چین برای خریداران اوکراینی که قیمت های رقابتی تری را دیده اند، هنوز هم جذاب به نظر می رسد. در اوایل ماه سپتامبر، قیمت ورق گالوانیزه صادراتی چین حدود 15-20 دلار به ازای هر تن افزایش یافت.

خریداران اوکراینی در حال حاضر بسیار علاقه مند به واردات ورق گالوانیزه هستند، زیرا قیمت ورق گالوانیزه ی وارداتی (با توجه به بازار داخلی) دارای قیمت مشابهی است و از منظر تحویل کالا هم دارای دوره ی زمانی طولانی تری می باشد. طبق گفته های خود چینی ها، صادرکنندگان این کشور انتظار دارند قیمت ورق گالوانیزه کاهش یابد.

یکی از منابع خبری می گوید: ” در حال حاضر به نظر می رسد میزان تقاضا ضعیف تر از آنچه می گویند است. مگر این که آنها ورق گالوانیزه HDG  را در عرض دو هفته به فروش برسانند. یکی دیگر از معامله گران اظهار داشت: هیچ کس نمی خواهد خرید را قبل از فصل زمستان انجام دهد.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0