0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پذیرش افزایش بیشتر قیمت پروفیل هند در اروپا

کارخانه های آسیا همچنان به افزایش قیمت پروفیل ، همگام با روند صعودی در بازار فولاد جهان ادامه می دهند. در این هفته رشد قیمت ها عمدتاً توسط مشتریان اروپایی پذیرفته شد، در حالی که تقاضا برای پروفیل هند در سایر نقاط کم بود. قیمت پروفیل هند برای محموله اواخرماه آگوست تا سپتامبر، بسته به مقصد، ۱۵ تا ۲۵ دلار در هر تن  افزایش داشت و در طول هفته با قیمت ۷۰۰ تا ۷۱۰ دلار در هر تن فوب عرضه شد. منابع بازار فکر می کنند که قیمت پروفیل ممکن است تا هفته آینده و به دنبال روند صعودی پیش بینی شده در بازار جهانی، ۲۰ تا ۲۵ دلار دیگر افزایش داشته باشد.

هند در هفته جاری پروفیل را به قیمت  ۷۰۰ تا ۷۱۰ دلار در هر تن ارائه داد که  ۱۰ دلار افزایش هفتگی داشته است. تولید کنندگان بزرگ پروفیل در هند یعنی شرکت های فولاد بوشان و اسار ، توانستند حجم زیادی پروفیل را به قیمت ۷۰۰ دلار در هر تن به فروش برسانند. علاوه بر این،قرارداد یک محموله کوچک پروفیل به قیمتی در حدود ۷۰۰ تا ۷۱۰  دلار در هر تن بسته شد، زیرا برخی از مشتریان آماده پذیرش چنین قیمتی برای پر کردن انبارهای خود، بودند.

شاخص قیمت پروفیل صادراتی هند

قیمت پروفیل به ویتنام در حدود  ۷۰۰ تا ۷۱۰ دلار در هر تن  دلار در هر تن ارائه گردید، که به طور متوسط ​​تا ۲۰ دلار در هر تن در طول هفته افزایش قیمت داشته است. مشتریان عمدتاً اصرار داشتند که قیمت پروفیل را در حدود ۷۰۰ تا ۷۱۰ دلار درهر تن ارائه شود، در حالی که گفته می شود معاملات خرید پروفیل چین در این هفته در حدود قیمت ۷۰۰ تا ۷۱۰ دلار در هر تن CFR در ویتنام انجام شده است. با این وجود، برخی از رزروهای پروفیل مالزی در اوایل این هفته با قیمت ۷۰۰ دلار در هر تن انجام شده اند.

شاخص های قیمت پروفیل هند در خاورمیانه در حدود ۷۱۵ دلار در هر تن شنیده می شود، اما خریداران به دلیل تعطیلات در منطقه همراه با دلایل دیگر،در بازار فعال نبودند. قیمت پروفیل داخلی از ۵۰۰ الی ۱۰۰۰ روپیه در تن ( حدود ۸ تا ۱۶ دلار در هر تن ) طی یک دوره دو هفته افزایش داشت و به  ۳۴۰۰۰ تا ۳۵۰۰۰ روپیه در هر تن کارهای سابق( حدود ۷۰۰ تا ۷۱۰ دلار درهر تن) رسید. یک منبع داخلی به متال اکسپرت اظهار داشت: ” کارخانه های آسیا در زمینه صادرات، بر روی افزایش قیمت پروفیل چینی در سطح جهان متمرکز شده اند، از این رو، فروشندگان نیز قیمت های داخلی را افزایش می دهند.”

قیمت آهن آلات اصفهان

صادرکنندگان کشورهای مستقل مشترک المنافع به دنبال افزایش قیمت پروفیل

صادرکنندگان پروفیل کشورهای مستقل مشترک المنافع نمی خواهند شانس افزایش قیمت ها را با روند صعودی جهانی از دست بدهند. بعضی از منابع معتقدند که خریداران به محض پذیرش افزایش قیمت پروفیل ،طی مدتی احتیاط می کنند، اما با افزایش شدت روندی صعودی ممکن است موجب تقاضای بهتر بازار شوند. علاوه بر این، تولید کنندگان از بازار داخلی حمایت می کنند، که این مورد همچنین باعث بهبود می شود.

برچسب قیمت پروفیل برای کشورهای مستقل مشترک المنافع به مدت دو هفته ۲۰ دلار به ازای هر دلار افزایش داشت. به طور خاص، پروفیل این هفته به ۶۸۰ دلار در هر تن دریای سیاه افزایش قیمت داشت. با این حال، قیمت قرارداد بیشتر از ۶۸۰ دلار در هر تن دریای سیاه نیست. خریداران لبنانی در اوایل این هفته ، سطح معینی از پروفیل اوکراین را خریداری کردند.

افزایش میزان تقاضا برای خرید پروفیل

با این حال، با توجه به کمبود جایگزین ارزان قیمت ، هم فروشندگان چین و هم ترکیه قیمت های بالاتر را تعیین می کنند، که مشتریان در خاورمیانه و آفریقا ممکن است با افزایش قیمت تعیین شده، قیمت پروفیل را افزایش دهند. علاوه بر این، تنها چند فروشنده از کشورهای مستقل مشترک المنافع در بازار حضور دارند. یکی از تجار به متال اکسپرت گفت: “در حال حاضر رشد تقاضای فصلی برای ساخت و ساز فولاد در روسیه وجود دارد. من شک دارم که در کوتاه مدت ،صادرات قابل توجهی از روسیه وجود داشته باشد. “

قیمت پروفیل از کشورهای مستقل مشترک المنافع در حدود ۷۰۰ تا ۷۱۰ دلار در هر تن دریای سیاه ارائه شده ؛  در حالیکه در اوایل ماه جولای قیمت پروفیل  ۷۰۰ تا ۷۱۰ دلار در هر تن دریای سیاه  نقل شده است. انتظار می رود فعالیت های تجاری در آفریقا و اروپا بیشتر باشد. علاقه خرید به اروپا ممکن است با کاهش ارزش دلار در برابر یورو کمک شود. همچنین لازم به ذکر است که پیش بینی می شود پیشنهادات برای قیمت پروفیل شرکت DMKD در اروپای شرقی به زودی از زمان تولید مجدد آن، ارائه شود؛در حالیکه این کارخانه یک دوره توقف طولانی داشته است.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری