0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پذیرش افزایش بیشتر قیمت پروفیل هند در اروپا

کارخانه های آسیا همچنان به افزایش قیمت پروفیل ، همگام با روند صعودی در بازار فولاد جهان ادامه می دهند. در این هفته رشد قیمت ها عمدتاً توسط مشتریان اروپایی پذیرفته شد، در حالی که تقاضا برای پروفیل هند در سایر نقاط کم بود. قیمت پروفیل هند برای محموله اواخرماه آگوست تا سپتامبر، بسته به مقصد، 15 تا 25 دلار در هر تن  افزایش داشت و در طول هفته با قیمت 700 تا 710 دلار در هر تن فوب عرضه شد. منابع بازار فکر می کنند که قیمت پروفیل ممکن است تا هفته آینده و به دنبال روند صعودی پیش بینی شده در بازار جهانی، 20 تا 25 دلار دیگر افزایش داشته باشد.

هند در هفته جاری پروفیل را به قیمت  700 تا 710 دلار در هر تن ارائه داد که  10 دلار افزایش هفتگی داشته است. تولید کنندگان بزرگ پروفیل در هند یعنی شرکت های فولاد بوشان و اسار ، توانستند حجم زیادی پروفیل را به قیمت 700 دلار در هر تن به فروش برسانند. علاوه بر این،قرارداد یک محموله کوچک پروفیل به قیمتی در حدود 700 تا 710  دلار در هر تن بسته شد، زیرا برخی از مشتریان آماده پذیرش چنین قیمتی برای پر کردن انبارهای خود، بودند.

شاخص قیمت پروفیل صادراتی هند

قیمت پروفیل به ویتنام در حدود  700 تا 710 دلار در هر تن  دلار در هر تن ارائه گردید، که به طور متوسط ​​تا 20 دلار در هر تن در طول هفته افزایش قیمت داشته است. مشتریان عمدتاً اصرار داشتند که قیمت پروفیل را در حدود 700 تا 710 دلار درهر تن ارائه شود، در حالی که گفته می شود معاملات خرید پروفیل چین در این هفته در حدود قیمت 700 تا 710 دلار در هر تن CFR در ویتنام انجام شده است. با این وجود، برخی از رزروهای پروفیل مالزی در اوایل این هفته با قیمت 700 دلار در هر تن انجام شده اند.

شاخص های قیمت پروفیل هند در خاورمیانه در حدود 715 دلار در هر تن شنیده می شود، اما خریداران به دلیل تعطیلات در منطقه همراه با دلایل دیگر،در بازار فعال نبودند. قیمت پروفیل داخلی از 500 الی 1000 روپیه در تن ( حدود 8 تا 16 دلار در هر تن ) طی یک دوره دو هفته افزایش داشت و به  34000 تا 35000 روپیه در هر تن کارهای سابق( حدود 700 تا 710 دلار درهر تن) رسید. یک منبع داخلی به متال اکسپرت اظهار داشت: ” کارخانه های آسیا در زمینه صادرات، بر روی افزایش قیمت پروفیل چینی در سطح جهان متمرکز شده اند، از این رو، فروشندگان نیز قیمت های داخلی را افزایش می دهند.”

قیمت آهن آلات اصفهان

صادرکنندگان کشورهای مستقل مشترک المنافع به دنبال افزایش قیمت پروفیل

صادرکنندگان پروفیل کشورهای مستقل مشترک المنافع نمی خواهند شانس افزایش قیمت ها را با روند صعودی جهانی از دست بدهند. بعضی از منابع معتقدند که خریداران به محض پذیرش افزایش قیمت پروفیل ،طی مدتی احتیاط می کنند، اما با افزایش شدت روندی صعودی ممکن است موجب تقاضای بهتر بازار شوند. علاوه بر این، تولید کنندگان از بازار داخلی حمایت می کنند، که این مورد همچنین باعث بهبود می شود.

برچسب قیمت پروفیل برای کشورهای مستقل مشترک المنافع به مدت دو هفته 20 دلار به ازای هر دلار افزایش داشت. به طور خاص، پروفیل این هفته به 680 دلار در هر تن دریای سیاه افزایش قیمت داشت. با این حال، قیمت قرارداد بیشتر از 680 دلار در هر تن دریای سیاه نیست. خریداران لبنانی در اوایل این هفته ، سطح معینی از پروفیل اوکراین را خریداری کردند.

افزایش میزان تقاضا برای خرید پروفیل

با این حال، با توجه به کمبود جایگزین ارزان قیمت ، هم فروشندگان چین و هم ترکیه قیمت های بالاتر را تعیین می کنند، که مشتریان در خاورمیانه و آفریقا ممکن است با افزایش قیمت تعیین شده، قیمت پروفیل را افزایش دهند. علاوه بر این، تنها چند فروشنده از کشورهای مستقل مشترک المنافع در بازار حضور دارند. یکی از تجار به متال اکسپرت گفت: “در حال حاضر رشد تقاضای فصلی برای ساخت و ساز فولاد در روسیه وجود دارد. من شک دارم که در کوتاه مدت ،صادرات قابل توجهی از روسیه وجود داشته باشد. “

قیمت پروفیل از کشورهای مستقل مشترک المنافع در حدود 700 تا 710 دلار در هر تن دریای سیاه ارائه شده ؛  در حالیکه در اوایل ماه جولای قیمت پروفیل  700 تا 710 دلار در هر تن دریای سیاه  نقل شده است. انتظار می رود فعالیت های تجاری در آفریقا و اروپا بیشتر باشد. علاقه خرید به اروپا ممکن است با کاهش ارزش دلار در برابر یورو کمک شود. همچنین لازم به ذکر است که پیش بینی می شود پیشنهادات برای قیمت پروفیل شرکت DMKD در اروپای شرقی به زودی از زمان تولید مجدد آن، ارائه شود؛در حالیکه این کارخانه یک دوره توقف طولانی داشته است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0