0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزایش قیمت پشم شیشه ایران

قیمت پشم شیشه صادراتی ایران، با رشد قیمت از سوی برخی از کارخانه ها مواجه شده که باعث افزایش تقاضا در خارج از کشور می شود، هرچند در بازار داخلی نشانه هایی از ضعف تقاضا نشان داده می شود.

اکثر تولیدکنندگان، برای محموله ، قیمت پشم شیشه را حدود 12 تا 13 دلار در هر رول ارائه می دهند که در مقایسه با قیمت پشم شیشه در اواخر ماه که 12 تا 13 دلار در هررول بوده، با افزایش قیمت عرضه شده است. به طور خاص، قیمت پشم شیشه شرکت ایرانی، مانند دو هفته پیش است و با مبلغ 12 دلار در هر رول ارائه می شود. در همان زمان، پیشنهاد قیمت پشم شیشه شرکت ایرانی  1 دلار در هر رول کاهش یافته و در محموله به مبلغ 13 دلار در هر رول عرضه شده است.

قیمت پشم شیشه صادراتی، به طور کلی با تقاضای کافی در خارج از کشور پشتیبانی می شود. یکی از تاجران چینی به متال اکسپرت اظهار داشت: “تقاضا همیشه وجود دارد، تنها قیمت آن است که همیشه یک سؤال است.” همانطور که قبلاً، اکثر درخواست ها از سوی خریداران جنوب شرقی آسیا و آسیای جنوبی وجود داشت، مقادیری که در هفته جاری رزرو می کنند بزرگ نیستند.

در همان زمان، بازار داخلی در بحبوحه آغاز فصل بارانی و سرعت بالای تولید کم کم شروع می شدند. قیمت پشم شیشه داخلی در مدت دو هفته  به میزان 0.49 دلار در هر رول کاهش پیدا کرد، اما با توجه به افزایش ارزش دلار، معادل قیمت ها به دلار تقریباً بدون تغییر باقی ماند ، قیمت پشم شیشه نیز طی این مدت کاهش یافت. منبع دیگری می گوید: “من نمی توانم بگویم که تقاضای داخلی برای پشم شیشه بسیار ضعیف است، اما واقعاً کاهش داشته است.”

قیمت پشم شیشه اصفهان

کاهش قیمت پشم شیشه صادراتی ژاپن و تردید در ارائه تخفیف های آینده

کارخانه های ایران، قیمت پشم شیشه را نسبت به قیمت پشم شیشه قزاقستان کاهش دادند. با این حال، به دلیل کمبود تقاضا در آسیا و همچنین در خاورمیانه، معاملات در بازار لحظه ای بسیار کم بود.

قیمت پشم شیشه ایران برای محموله 2 تا 4 دلار در هر رول ،طی سه هفته کاهش یافت و بسته به مقصد، با مبلغی حدود 12 تا 13 دلار در هر رول عرضه شد. یک تاجر ازبک به متال اکسپرت گفت: “در حال حاضر ما بیشتر برای محموله پشم شیشه مذاکره می کنیم، اما به زودی  محموله پشم شیشه در بازار غالب خواهد بود.” بدیهی است که  قیمت پشم شیشه ارائه شده از کارخانه های ایران ،در حدود 12 تا 13 دلار در هر رول در دسترس می باشد.

علاقه به خرید پشم شیشه ایران طی ماه های متوالی کاهش یافته است، اما اخیراً وضعیت بازار پشم شیشه به دلایل مختلف بدتر شده است. یکی از منابع میگوید: “در حال حاضر ،به دلیل فصل باران در برخی کشورهای آسیایی و خاورمیانه، تقاضا آرام است.” بنابراین مشتریان ترجیح می دهند که پشم شیشه را از دیگر مقاصد خریداری کنند.یکی از تاجران امارات می گوید: “من شنیده ام که معاملاتی با ازبکستان انجام شده است، اما مقادیر زیادی از پشم شیشه رزرو نشده است.  بازار هم اکنون تحت تاثیر پشم شیشه ایران و قزاقستان قرار دارد.

شرکت کنندگان در بازار معتقدند که کارخانه های ایران ممکن نیست طی هفته آینده قیمت پشم شیشه را کاهش دهند. یکی از منابع بازار به متال اکسپرت گفت :”قیمت پشم شیشه ایران نوسان دارد، بنابراین ما نمی توانیم برای اطمینان، در مورد سیاست قیمت های بلند مدت از کارخانه های ایرانی چیزی بگوییم، اما قیمت پشم شیشه احتمالاً دوباره به زودی افزایش می یابد.”

عدم تغییر در معاملات پشم شیشه ایران با وجود افزایش فشار بر واردات

قیمت معاملات پشم شیشه ایران با وجود افزایش فشار بر عرضه کنندگان آسیایی، در طول دو هفته بدون تغییر باقی مانده است. به اعتقاد فعالان بازار داخلی، قیمت پشم شیشه ممکن است به زودی کاهش یابد.

علیرغم شرایط مطلوب در صنایع مصرفی و تقاضای کافی، تولید کنندگان پشم شیشه ایران به علت رقابت شدید در بازار، به هدف افزایش قیمت ها نرسیده اند. یکی از تولیدکنندگان پشم شیشه درایران به متال اکسپرت گفت :”ما سفارشات کافی داریم، اما عوارض بسیار کم است، زیرا ما ، شیشه را با تخفیف 10 یورو در هر رول خریداری کردیم، اما مجبور شدیم قیمت پشم شیشه را تا 3 دلار در هر رول افزایش دهیم. رقابت بسیار زیاد است و قزاقستان به دلیل عدم حضور ارمنستان، در حال انجام فعالیت بیشتر است.”

تولید کنندگان پشم شیشه ، قیمت پشم شیشه را تا 2 دلار در هر رول کاهش دادند و در میان تقاضای  ضعیف ، هم در بخش صادرات و هم در داخل ،قیمت پشم شیشه را به مبلغ 12 تا 13 دلار در هر رول در جنوب ایران ارائه دادند. گفته می شود که تولیدکنندگان ایرانی پشم شیشه را حتی در بخش های شمالی ایران در سطوح جذاب قیمت قرار می دهند.

افزایش میزان تقاضا پشم شیشه

که این مورد برای آنها یک امتیاز سنتی نیست. علاوه بر این، پیشنهادات قیمت پشم شیشه رقابتی از سوی قزاقستان و ارمنستان به ترتیب با مبلغ 12 تا 13 یورو در هررول و 12 تا 13 دلار درهررول بوده است.

با توجه به اظهارات شرکت کنندگان در بازار، تقاضای پشم شیشه در آلمان ممکن است کاهش یابد زیرا مشتریان به حد کافی پشم شیشه انبار کرده اند و رقابت هایی در واردات وجود دارد. در عین حال مذاکرات برای شیشه نیز در این هفته آغاز شده است و تولیدکنندگان پشم شیشه ایران انتظار کاهش قابل توجهی در قراردادهای جدید شیشه را نداشتند  که این مورد احتمال کاهش قیمت پشم شیشه را محدود می کند.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0