0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزایش سرعت رشد صادرات ورق گالوانیزه کشورهای مستقل مشترک المنافع 

قیمت ورق گالوانیزه کشورهای مستقل مشترک المنافع در طول دو هفته اخیر 20 تا 30 دلار افزایش یافت. به طور خاص ،به نظر می رسد که قیمت ورق گالوانیزه به  490 تا 500  دلار در هر تن فوب دریای سیاه افزایش یابد. گزارش ها حاکی از آن است که در این هفته چندین معامله در پایین ترین محدوده قیمت درامارات و لبنان انجام گرفته است. با این وجود، طبق اطلاعات منابع،نسبت به یک هفته پیش، محموله های بیشتری با قیمت های پایین تر برای امارات و لبنان  رزرو شده بودند.

یک منبع اظهار داشته است: ” در حال حاضر بازار واقعاً حیرت زده است. علاقه به خرید وجود دارد ، اما قیمتها خیلی سریع تغییر می کنند. به نظر می رسد مواد تولیدی ماه سپتامبر تقریباً فروخته شده باشد “. روند رو به رشد در بازارهای صادرات کشورهای مستقل مشترک المنافع در حال افزایش است. عملکرد قوی کارخانه ها و تاکتیک های صعودی چین و ترکیه، تامین کنندگان کشورهای مستقل مشترک المنافع را تشویق می کند تا به دنبال افزایش بیشتر صادرات باشند.

تاثیر تغییرات نرخ یورو

ورق گالوانیزه کشورهای مستقل مشترک المنافع در حال حاضر در حدود قیمت 510 تا 520  دلار در هر تن فوب دریای سیاه ارائه می گردد، در حالیکه در نیمه دوم ماه جولای قیمت ورق گالوانیزه  485 تا 490 دلار در هر تن دریای سیاه بود. برخی از محموله های ورق گالوانیزه روسیه توسط شرکت های تجاری در حدود قیمت 510 دلار در هر تن فوب دریای سیاه رزرو شده اند.

منابع می گویند که کاهش ارزش دلار در برابر یورو موجب افزایش تقاضای بیشتر در اروپا می شود. یک تاجر به متال اکسپرت اظهار داشت: “من فکر می کنم قیمت ورق گالوانیزه معادل 520 دلار در هر تن فوب ممکن است برای اتحادیه اروپا با نرخ ارز فعلی عملی باشد. علاوه بر این، قیمت ورق گالوانیزه داخلی در اروپا نیز در حال افزایش است. “

قیمت ورق گالوانیزه مرکز آهن

افزایش بیشتر قیمت ورق گالوانیزه در کشورهای مستقل مشترک المنافع

قیمت ورق گالوانیزه صادراتی کشورهای مستقل مشترک المنافع ،بار دیگر در طول هفته افزایش چشمگیری پیدا کرده است. ادامه روند صعودی قیمت در بخش های ورق گالوانیزه و همچنین رشد شدید در قیمت قراضه ترکیه، از دلایل اصلی رشد قیمت ورق گالوانیزه بود. انتظار می رود این روند در آینده نزدیک گسترش یابد.

متال اکسپرت یادآور شد که این هفته یک منبع تامین کننده ورق گالوانیزه از اوکراین 10.000 تن از محصولات تولیدی خود را در محموله ماه اکتبر با قیمت 485 دلار به ازای هر تن فوب دریای آزوف فروخته است. این میزان در مقایسه با برچسب های قیمت قرارداد هفته گذشته 15 تا 20 دلار در هر تن افزایش داشته است. در همان زمان، تولید کنندگانی که در حوزه دریای سیاه معاملات خود را انجام می دهند، قیمت ورق گالوانیزه خود را در حدود 495 تا 500 دلار در هر تن فوب دریای سیاه اعلام کردند.

منابع معتقدند که با عرضه محدود و داشتن چشم اندازمثبت به قیمتها در بازار جهانی، تولید کنندگان کشورهای مستقل مشترک المنافع ممکن است در دستیابی به قیمت های هدفمند موفق باشند. با این حال، لازم به ذکر است که کاربران نهایی در منطقه خاورمیانه ،در برابر رشد شدید قیمت ورق گالوانیزه مقاومت می کنند، و حداقل 10 تا 15 دلار در هر تن افزایش قیمت را برای ورق گالوانیزه در نظر گرفته می گیرند.

افزایش قیمت ورق گالوانیزه ایتالیا پس از تعطیلات

قیمت ورق گالوانیزه ایتالیا در اوایل ماه آگوست به دلیل خرید قوی و نزدیک شدن به تعطیلات تابستانی افزایش یافته است. در زمان خرید پس از دوره تعطیلات، فعالان بازار داخلی انتظار دارند که قیمت ورق گالوانیزه رشد بیشتری تا اوایل ماه آگوست داشته باشد. به منظور انجام معاملات این فصل با قیمت بالای ورق گالوانیزه ، تولید کنندگان فولاد ایتالیا،در طول دو هفته فعالیت خرید پایدار و افزایش قیمت قراضه ،قیمت ورق گالوانیزه را 20 تا 40 دلار در هر تن افزایش دادند.

در نتیجه، قیمت ورق گالوانیزه داخلی معادل 200 یورو در هر تن کارهای سابق، وقیمت پایه ورق گالوانیزه 12  میلیمتری درجه  B450C، معادل 465 یورو در هر تن کارهای سابق تعیین گردید. در حال حاضر، کارخانه های تولید فولاد تا انتهای ماه آگوست برای انجام تعمیرات بسته هستند. یک منبع داخلی به متال اکسپرت اظهار داشت :”فعالیت تجاری خوب بود، اما اکثر تجار هم اکنون در تعطیلات هستند. روند کار شرکت های ساختمانی ادامه دارد، اما معاملات پیشتر منعقد شده اند.”

با آماده شدن برای دوره تعمیرات کارخانه ها، تولید کنندگان فولاد ایتالیا با وجود تقاضای قوی و قیمت های رو به رشد، عملیات صادرات به اروپا را متوقف کرده اند. با این وجود، برخی از پیشنهاداتِ قیمت ورق گالوانیزه برای لهستان در حدود قیمت 500 یورو در تن صورت گرفته است، که در مقایسه با پایان ماه ژوئن،  20 تا 40  افزایش قیمت داشته است.

قیمت های پیشنهادی کارخانجات

یک تولید کننده فولاد ایتالیا به متال اکسپرت گفت : “بعضی از کارخانه ها قیمت ورق گالوانیزه خود را ارائه داده اند. ما نیز چند روز پیش قیمت ورق گالوانیزه خود را عرضه داشتیم. دیگران هم با قیمت های قدیمی و هم در قیمت های جدید، ورق گالوانیزه خود را به فروش می گذارند، اما به رغم این که هیچ ثباتی برای قیمت ورق گالوانیزه در بازار وجود ندارد، تنها معیار تغییر قیمت ها ، سطح قیمت قراضه می باشد.”

فعالان بازار داخلی معتقدند که قیمت ورق گالوانیزه ایتالیا دوباره افزایش خواهد یافت، در حالی که انتظار می رود قیمت قراضه در معاملات پیش رو، دوباره افزایش یابد. بعد از اینکه کارخانه دوباره راه اندازی می شود، فعالیت خرید دوباره ادامه خواهد یافت. یک منبع محلی گفته است: “با توجه به شرایط آب و هوایی خوب، ماه سپتامبر یکی از آخرین ماه های خوب برای شرکت های ساختمانی خواهد بود تا کار کنند، بنابراین آنها باید ورق گالوانیزه را خریداری کنند.”

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0