0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

نوسانات قیمت روز میلگرد

بازار آهن آلات از جمله بازار میلگرد طی هفته جاری شرایط آرامی را تجربه کرده است. قیمت میلگرد تغییرات محسوسی نداشته و روند ثابتی را در پیش گرفته است. میزان تقاضا در بازار نیز هم چنان پایین می باشد. هم چنین طی هفته جاری برخلاف افزایش قیمت دلار بازار سکه روند کاهشی را در پیش گرفته است.

بنابراین می توان گفت که بازار میلگرد در حال حاضر روند چندان آشکاری ندارد زیرا اکثر بازارها رفتارهای ضد و نقیضی را نشان داده اند. به نظر می رسد که طی روزهای آتی با افزایش سیگنال های مثبت در بازار شرایط بهتری در این بازار فراهم شود و شاهد افزایش قیمت میلگرد باشیم. با این حال چشم انداز این بازار چندان مشخص نبوده و نمی توان به آینده چندان امیدوار بود.

این در حالی است که در روزهای ابتدایی هفته جاری پیش بینی هایی راجع به افزایش قیمت میلگرد شنیده شد ولی در روز یک شنبه و دوشنبه افزایش محسوسی در قیمت این محصول مشاهده نگردید. بنابراین بازار میلگرد در حال حاضر در آرامش به سر می برد. این در حالی است که در بازار برخی محصولات فولادی روند افزایشی و در بازار برخی دیگر روند کاهشی مشاهده شده است.

حضور سینگال های مثبت در بازار

همان طور که در بازار مشاهده می شود در حال حاضر سیگنال های مثبتی در بازار فولاد وجود دارد که از جمله آن ها می توان به روند افزایشی نرخ دلار و افزایش قیمت آهن آلات از جمله قیمت میلگرد در بازار جهانی اشاره کرد. با این حال به علت کاهش میزان تقاضا در بازار هم چنان امیدی به بهبود قیمت میلگرد نمی باشد.

شاید بتوان از این روند برداشت مثبتی نیز داشته باشیم و آن هم این است که بازار شرایط هیجانی را پشت سر گذاشته است و در حال حاضر روند بهتری را در پیش گرفته است. هم چنین در بازار شمش نیز تقریبا روند ثابتی جریان دارد زیرا میزان تقاضا برای خرید شمش کاهش یافته است. این شرایط سبب شده است که بازار میلگرد تقریبا شرایط ثابتی را در پیش بگیرد.

قیمت میلگرد اصفهان

ثبات قیمت شمش سبب شده است که از افزایش قیمت مقاطع نیز جلوگیری شود و روند ثابتی در بازار میلگرد حکمفرما شود. البته برای مشخص شدن وضعیت کلی این بازار زمان بیشتری نیاز می باشد. هم چنین بازار برای تغییر فاز در حال حاضر نیازمند نشانه های مثبت بیشتری می باشد و بایستی تا ظهور این نشانه ها و بهبود قیمت میلگرد منتظر باشیم. هم چنین در بازار قراضه آهن نیز طی هفته گذشته و هفته جاری شاهد روند افزایش قیمت ها بوده ایم و مشاهده شد که قیمت قراضه آهن نسبت به پانزده روز گذشته حدودا به میزان 40 تومان افزایش یافته است.

مقایسه روند تغییرات قیمت میلگرد

بنابراین قیمت این محصول نسبت به قیمت اعلام شده در ماه آذر نیز بسیار محسوس بوده است. به طور کلی می توان گفت که بازار میلگرد در روزهای ابتدایی هفته جاری با آرامش همراه بوده است ولی در برخی از بازارها هیجانات ابتدای دی ماه هم چنان تداوم یافته است ولی محدود تر شده است. بنابراین احتمالاتی راجع به تغییر فاز بازار میلگرد و روند صعودی آن طی روزهای آینده وجود دارد.

راجع به تاثیرات قیمت دلار نیز می توان گفت هنوز اثرات محسوسی را در بازار فولاد نداشته است. قیمت دلار طی هفته گذشته روند افزایشی داشته است در حالی که در نخستین روز هفته جاری نرخ دلار وارد فاز کاهشی شده است که هنوز بر روی قیمت آهن آلات تاثیری نگذاشته است. بنابراین می توان گفت بازار آهن آلات هم چنان تحت تاثیر روند افزایشی نرخ دلار می باشد و ممکن است این امر یک سیگنال مثبت برای بازار باشد.

پیش بینی بازار آینده

تاثیر قیمت دلار بر قیمت روز میلگرد می تواند به این صورت باشد که با افزایش میزان صادرات این محصول و کاهش میزان عرضه در بازار داخلی قیمت روز میلگرد در بازار نیز افزایش خواهد یافت. این در حالی است که مساله افزایش قیمت در برخی از حوزه ها هنوز چندان جدی نمی باشد و نمی توان این مساله را یک چشم انداز کلی برای بازار به شمار آورد.

هم چنین طبق رصدهای صورت گرفته در بازار جهانی نیز نشانه هایی از رشد قیمت ها به چشم می خورد ولی این سیگنال چندان تاثیرگذار نبوده و بر قیمت های بازار داخلی اثر چندانی نخواهد گذاشت. با این حال به نظر می رسد پیش بینی های صورت گرفته در خصوص افزایش قیمت روز میلگرد طی هفته جاری اندکی محقق شده است و بایستی شرایط جدی تر را تا روزهای پایانی هفته رصد کرد.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0